Connect with Us

Vrasja makabre në Memaliaj/ Arrestohet autori

Kronika

Vrasja makabre në Memaliaj/ Arrestohet autori

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Memaliaj, ku një 35-vjeçar ka vrarë me sëpatë babain e tij 77-vjeçar dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë, mësohet se arratia e 35-vjeçari ka zgjatur vetëm tre orë.

Burimet bëjnë të ditur se 3 orë pas krimit, është vënë në pranë Arjan Shahaj, autori i cili kreu vrasjen makabre.

Ai është arrestuar në Levan të Tepelenës, teksa ishte duke hipur në një furgon për t’u larguar. Ai ka bërë rezistencë por është neutralizuar nga forcat e policisë.

“Memaliaj

Kapet në kohë rekord autori i vrasjes

LEXO EDHE:  I dënuar për dy vrasje, në shtëpi arsenal armësh/ Si u kap babai i të riut që u ekzekutua sot

Si rezultat i veprimeve të shpejta, marrjes së informacionit dhe bashkëpunimit me DVP Fier, më Levan të Fierit, u bë e mundur kapja e autorit të vrasjes së shtetasit I. Sh., 77 vjeç, banues në fshatin Shalës, Memaliaj.

Policia e Fierit pas marrjes së informacionit se autori i vrasjes, shtetasi Arjan Shaha, 35 vjeç, djali i viktimës, po lëvizte me një fugon në drejtim të Tiranës, ka ndërhyrë menjëhërë duke ndaluar mjetin dhe arrestuar autorin e vrasjes, i cili do të transportohet në Gjirokastër për veprime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Horror në Memaliaj/ Zbardhen detajet tronditëse 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident tragjik në Gramsh/ Humb jetën shoferi dhe pasagjeri, plagosen 6 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Cekrez të Gramshit.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën shoferi dhe pasagjeri i automjetit, ndërkohë ende nuk bëhen me dije emrat e tyre apo shkaku i aksidentit.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur të plagosur edhe 6 persona, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Goditi 15 herë gruan me thikë/ Në banesë ndodhej edhe djali i çiftit

LEXO EDHE:  Vrasja e Oliver Ivanoviçit/ Serbia, mosbesuese tek zbardhja e krimit

Sakaq, policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Video-Ekzekutimi i Artan Cukut/Dalin pamjet, ja lëvizjet e autorëve

LEXO EDHE:  Vrasja e avokatit/ Ish-deputeti i Elbasanit: Nuk është thjesht larje hesapesh

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kishin fshehur drogën në tubacionin e ujërave të zeza/ Pranga tre shqiptarëve në Greqi

Publikuar

-

Nga

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi u kapën me 2.5 kg heroinë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Artës, ku tre shqiptarëve iu gjetën 9 pako heroinë.

Sipas mediave greke, bëhet me dije se droga ishte fshehur në një tubacion të vjetër të ujrave të zeza.

Shqiptarëve të moshës 29, 40 dhe 42-vjeç iu sekuestruan gjithashtu edhe 2 makina, 4 celularë dhe 700 euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE