Connect with Us

“Teatri i ushtarëve të rinj”/ Ish deputeti demokrat sulmon opozitën parlamentare

Politikë

“Teatri i ushtarëve të rinj”/ Ish deputeti demokrat sulmon opozitën parlamentare

Publikuar

-

Pas seancës së parë të sesionit të ri parlamentar ka reaguar ish-deputeti i PD Bardh Spahia.

“Rifilloi kllounada parlamentare”, shkruan Spahia në rrjetet sociale.

Ai shkon edhe më tej duke thënë se kryeministri Rama e arrin synimin e tij delirant përmes ushtarëve të tij në parlament, të cilët janë shtuar dhe kokëulur ngrenë kartonat.

“Teatri i ushtarëve të rinj që luajnë opozitarin verbalisht e ngrenë kartonat sa herë u kërkohet është sa mjeran aq edhe i turpshëm. Edi Rama duhet të ikë sa më parë. Zgjedhja është krejt e thjeshtë: me qytetarët ose kundër tyre”, shkruan Spahia, duke sulmuar kështu opozitën parlamentare.

 Statusi i plotë:

RIFILLOI KLLOUNADA PARLAMENTARE

Si kurre me pare ne 3 dekada pluralizem vendi po perjeton nje krize te zgjatur politike e cila vec thellohet per shkak te nje kryeministri ilegjitim, qe ka vec karrigen e tij prioritet.

LEXO EDHE:  “Shëndetësi me tollon/ Investimi i qeverisë, flluskë sapuni”

Per hir te karriges nuk i hap rruge zgjidhjes se vetme: zgjedhjeve te lira e te ndershme. Rama e arrin synimin e tij delirant permes ushtareve te tij ne parlament, te cilet jane shtuar dhe kokeulur ngrene kartonat duke i dhene oksigjen nje regjimi te rene tashme ne syte e shqiptareve e nderkombetareve.

Teatri i ushtareve te rinj qe luajne opozitarin verbalisht e ngrene kartonat sa here u kerkohet eshte sa mjeran aq edhe i turpshem! Edi Rama duhet te ike sa me pare!

Zgjedhja eshte krejt e thjeshte: me qytetaret ose kunder tyre.

T’i japesh oksigjen Edi Rames sot eshte akt tradhetie ndaj qytetareve por edhe vetes! Opozita sot eshte ne krah te qytetareve.

Kllounada parlamentare eshte vec mjerim politik, institucional e njerezor! #MeQytetaret#MisioniEdiRamaShporru!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bllokimi i mbetjeve të rrezikshme dhe sekuestrimi i tragetit/ PD zbulon “mashtrimin” e Ramës

Publikuar

-

Nga

Dy ditë më parë, policia njoftoi se kishte parandaluar tentativën për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut.

Blutë kishin arrestuar në këtë operacion 6 persona dhe kishin sekuestruar tragetin bashkë me sasinë e mbetjeve.

Por Partia Demokratike ka publikuar një video, ndërsa pretendon se ky lajm nuk është i vërtetë, por është i trilluar nga qeveria.

Sipas tyre, policia dhe qeveria mashtruan qytetarët, pasi kryeministri Edi Rama kishte premtuar se nuk do të lejonte të futeshin më kimikate të rrezikshme në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Shërbimet dentare/ Zbulohet kush urdhëroi rritjen e çmimeve

LEXO EDHE:  Opozita nuk heq dorë nga sistemi zgjedhor/ Hajdari mesazh të fortë Partive politike

“Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës! Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!”, shkruan PD krahas videos, e cila nxjerr në pah deklaratat e Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Publikuar

-

Nga

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme.

Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë Spahiu përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Ajo do të përcillet për në banesën e fundit ditën e diel në orën 13:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Le të q*hen!”/ Gazetari shpërthen ashpër ndaj mediave dhe politikanëve

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme u bë virale një video ku një gazetare kërkoi mendimin e një qytetari për martesat gay dhe të drejtat e LGBT, ndërsa ky i fundit degjeneroi fjalorin.

Por gazetari Armir Shkurti e ka parë reagimin e tij të ashpër me një qëndrim tjetër. Ai thotë se qytetari i quajtur Sazan, është tipik njëri prej nesh, me 100 halle e telashe, që nuk i dalin paratë dhe ka ca fatura që nuk po i paguan dot.

Sipas tij, Sazani përfaqëson qytetarët që nuk kanë marrë pronat, që po i ikin fëmijët jashtë shtetit dhe që nuk u përmbajt para kamerës, kur me mendje po shante mbarë e prapë politikën.

“Epo po i zbrazem kësaj” ! – ka menduar, duke mbledhur gjithë të sharat e mundshme për Edin, Lulin, Metën, Monikën, Erionin….”, shkruan Shkurti në rrjetet sociale, ndërkohë që nuk i ka kursyer kritikat as për median dhe as për politikanët.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Laboratorët e QSUT pa mjete pune

LEXO EDHE:  Nga mazhoranca tek Opozita Parlamentare/ Ja, cilët janë deputetët që u betuan sot

“Kjo është media sot në Shqipëri! Ajo që me shumë hak Edi Rama e quan “kazan”. Natyrisht është kujdesur personalisht që të kthehet në kazan dhe ia ka dalë! Si të mos shpërthente i ziu Sazan, të cilit tjetërkund i hante e tjetërkund e kruante ajo vajza?

Është një situatë ideale që ilustron marrëdhënien e mediave shqiptare me publikun. Prej vitesh janë shkëputur krejtësisht dhe qëllimisht nga hallet e njerëzve, duke mbushur programacionin vetëm me politikën e orientuar nga rilindja dhe axhendat liberale sponsorizuar nga Soros me Shoqërinë e tij të Hapur. Pra atë “Le të q*hen!” unë më shumë e kuptova si “Ik moj q*u ti me gjithë ata që të paguajnë sanduiçin për palavi të tilla”, nënvizon gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE