Connect with Us

Zbuloi listën “top sekret”/ Zbardhet urdhëri skandaloz i Ramës

Denoncim

Zbuloi listën “top sekret”/ Zbardhet urdhëri skandaloz i Ramës

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër që të ndalohen smartfonët në ushtri. Sipas denoncuesit, prej datës 3 shtator është dhënë urdhër të hiqen telefonët smartfonë.

Por përtej kësaj, Berisha gjithashtu shkruan se Rama, është i pari shef ekzekutivi në botë, që ka publikuar listen e oficereve te SHISH, gjë e cila sipas tij në çdo vend të botës është “top sekret”.

“Miq, nga data 3 shtator Edvin Mafia ka urdheruar ndalimin e smartfonave ne ushtri.
Ai eshte ne psikoze fobie te thelle.
Gjashte vite me pare Edvin Fobia urdheroi prerjen e kabllos dhe shkuljen e kompjutereve nga salla e mbledhjeve te KM sepse sipas tij sistemi i informatizimit te saj vendosur ne kuadrin e sistemit te qeverise dixhitale apo e qeverise mund te shfrytezohet nga sherbimet e huaja inteligjente.
Nderkohe ai eshte i vetmi shef ekzekutivi ne bote qe ka publikuar listen e plote, e cila ne cdo vend eshte top sekret, te oficereve te sherbimeve te inteligjences qe punojne brenda dhe jashte vendit perfshire ketu edhe emrat dhe te dhena te shumta private edhe te atyre qe punojne ne seline dhe misionet e NATO-s apo perfaqesite e Shqiperise ne bote duke krijuar ne çeshtjet e sigurise probleme tejet serioze dhe shqetesim te madh ne Nato dhe tek partneret tane.”-shkruan ndër të tjera Berisha.

LEXO EDHE:  Arrestimi i ish-deputetit të PS-së/ Reagon kryeministri Rama

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Çfarë fshihet pas vizitës së Ramës në Belsh/ “Nxënësit detyrohen të shkojnë në shkollë ditë të shtune”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në Belsh te një shkollë 9-vjeçare, por ajo që u vu re është se shkolat ishin të hapura edhe pse sot është e shtunë.

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, ka denoncuar urdhrin e kreut të qeverisë, i cili ka detyruar nxënësit të shkojnë në shkolla për të pritur Ramën.

“Edhe pse sot është ditë e shtunë dhe pushim për të gjithë shkollat, në Belsh janë detyruar të gjithë nxënësit e shkollave 9-vjeçare së bashku me mësuesit e tyre për të pritur lartëmadhërinë e tyre Edvin Drogën. Nën kujdesin e veçantë të drejtoreshës Liljana Sina (kunata e kryetarit të bashkisë) dhe nëndrejtoreshës Znj Dhurata Capja”, thuhet në mesazh, ndërsa ka publikuar edhe një video./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Gramoz Murati ortak i vëllait të Fatmir Xhafajt/ Zbulohet dhurata 150 mijë euro për ish-ministrin

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, Gramoz Murati, i cili u arrestua në kuadër të operacionit “Fati i lojërave”, është ortak i Geron Xhafajt, vëllai i ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt.

Denoncuesi thekson Gramoz Murati i ka bërë dhuratë Fatmir Xhafajt një makinë me vlerë 150 mijë euro, ndërsa shton se se trafikun e drogës dhe lojërat e fatit i kanë pasur bashkë.

“Pershendetje doktor. Gramoz Murataj eshte artaku i vëllait të Fatmir Xhafes, Geronit me të cilin kanë qënë bashkë në trafikun ndërkombëtar të drogës dhe në Vlore trafiqet dhe lojrat e fatit i kanë pasur bashkë. Gramozi, Fatmir Xhafes i ka bërë dhuratë një makinë me targa AA 234 MF, model g, 150 mije euro. Si e justifikon Xhafa këtë makinë”-shkruan denoncuesi.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncon “Fiks Fare”/“Shëruesi” nga Tirana kërkon 5 mijë euro për të lënë gruan shtatzënë!

Publikuar

-

Nga

Gazetarja e “Fisk Fare” kontakton me “shëruesin” popullor, siç e prezanton ai veten, nëpërmjet numrit të telefonit që ka shënuar në kartvizitën që u shpërndan njerëzve nëpër kryeqytet.

Pas telefonatës “shëruesi” popullor lë takim me gazetaren në një local, por ai kishte vetëm nje kërkesë, të mos përmendje Jezus e Allah, por vetëm besim te Perëndia.

Gazetarja e Fiksit u takua me mjekun ne kafe, ku i kërkoi ndihme për një problem shëndetësor, sinozitin.

Mjeku pretendon se për 20 minuta e hiqte sinozitin, duke prekur njërin gisht të dorës së pacientes dhe duke e shoqeruar me lutje. Ai tregon se sinoziti është një hije qe pengon qarkullimin e gjakut dhe se me prekjen e tij, sëmundja largohet pa u mjekuar.

Bashkëpunëtorja e Fiksit i tregon se prej 7 vitesh nuk mund të bëjë fëmijë.

LEXO EDHE:  Avokati i njohur zbulon skenarin e Soros/ Si Basha po mbron Veliajn

LEXO EDHE:  “Edhe cub, edhe mizë kali”/ Ish-ministri i Ramës “masakron” Veliajn

Mjeku pranon ta ndihmojë, merr përsipër që t’i zgjidhë problemin, por jo me mjekime popullore dhe as medikamente të tjera.Zgjidhja ishte e thjeshtë: duhet ta paguash “shëruesin” 5 mijë euro dhe pas 9 muajsh do të sillje në jetë një fëmijë, madje të përcakton edhe gjininë e fëmijës, vajzë.

Ai pretendonte se zotëronte 13 diploma dhe se bashkëpunonte me disa “shërues” të tjerë, të cilët bashkoheshin dhe luteshin në mënyrë të pandërprerë.

Fiksi e pyet në fund të seancës “shëruese” se sa kushtonte, dhe ai shprehet se sa mund ta mendonte, 20 ose 10 mijë lekë të vjetra./  Top Channel

LEXO TE PLOTE