Connect with Us

Ndizet sipërfaqja e shkurreve/ Zjarri rrezikon banesat në Berat

Kronika

Ndizet sipërfaqja e shkurreve/ Zjarri rrezikon banesat në Berat

Publikuar

-

Një hapësirë toke me shkurre, në zonën e njohur si “Rezervat e shtetit”, Berat, është përfshirë nga flakët,

Nga terreni raportohet se situata ka dalë jashtë kontrollit ,duke rrezikuar seriozisht banesat aty pranë.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëse, të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit dhe neutralizimin e vatrës së tij.

Gjithashtu pranë vendit të përfshirë nga flakët kanë mbërritur edhe uniformat blu.

LEXO EDHE:  Zjarr në pemën e Krishtlindjes/ Humb jetën babai dhe tre fëmijët e tij

Shkak për ndezjen e vatrave të zjarrit, mësojet se janë bërë temperaturat e larta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpejtësi, alkool, manovra të rrezikshme në rrugë/ Pezullohen 22 patenta, 2 shoferë në pranga

Publikuar

-

Nga

Edhe këtë fundjave kanë vijuar kontrollet parandaluese me shërbime të shtuara, me radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me rrisk për ngjarje rrugore.

Nga konstatimet, evidentohen akoma drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë, duke rrezikuar veten dhe të tjerët, me shpejtësi që variojnë nga 141 km/h – 175 km/h, e mjaftueshme për të shkaktuar tragjedi në rrugë, në rast aksidenti rrugore.

Sipas policisë, nga verifikimet në terren, deri në këto momente janë pezulluar 16 leje drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara, 6 të tjera për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit si dhe 2 drejtues mjetesh të arrestuar në kushtet e flagrancës për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

“Ndërkohë kontrollet po vijojnë në zona dhe rrugë të ndryshme të kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore dhe rritjen e sigurisë në rrugë, me efektive të uniformuar dhe civile duke përdorur të gjitha pajisjet speciale të nevojshme në funksion të dokumentimit dhe verifikimit të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugore që bëhen shkak për ngjarje rrugore”, thuhet në njoftimin e policsë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident tragjik në Gramsh/ Humb jetën shoferi dhe pasagjeri, plagosen 6 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Cekrez të Gramshit.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ndërruar jetë dy persona.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka humbur jetën shoferi dhe pasagjeri i automjetit, ndërkohë ende nuk bëhen me dije emrat e tyre apo shkaku i aksidentit.

Gjithashtu raportohet se kanë mbetur të plagosur edhe 6 persona, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

LEXO EDHE:  Panik në Durrës/ Zjarri “përpin” një apartament

LEXO EDHE:  Arrestohet vlonjati që dogji 150 hektarë pyll dhe 300 rrënjë ullinj në Vlorë/Emri

Sakaq, policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë.

Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që lëviste me fuoristradë të zezë.

Sipas mediave greke, paraprakisht dyshohet se ngjarja mund të ketë ndodhur për larje hesapesh.

Ende nuk bëhet me dije identiteti i 37-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Arrestohet vlonjati që dogji 150 hektarë pyll dhe 300 rrënjë ullinj në Vlorë/Emri

LEXO EDHE:  Rikthehen ngjyrat e zjarrit

vijon…

LEXO TE PLOTE