Connect with Us

Mafia “pushton” Shkodrën/ Bajrat dhe deputeti i Ramës terrorizojnë tregtarët

Politikë

Mafia “pushton” Shkodrën/ Bajrat dhe deputeti i Ramës terrorizojnë tregtarët

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një biznesmeni, sips të cilit, tregun e shumicës në Shkodër e kontrollojnë eksponentë të krimit.

Në denoncim thuhet se fisi Bajri dhe deputeti socialist Luan Harusha janë njerëzit që vendosin tarifat për biznesmenët në këtë treg..

“Tregtarët e shumicës e ata që hyjnë brenda në treg duhet të paguajnë më shumë se vlera sepse tregu i shumicës e kanë Bajrajt por, në emër të deputetit Luan Harusha dhe aty ligjin e bëjnë këta a të paguash sa dojnë ata a mos të futesh fare në treg”, thuhet në denoncim.

Postimi i plotë:

“Tregu i shumices ne Shkoder ne duart e mafies! Atë e kanë Bajrët me narkodeputetin Harusha.
Ata bëjnë ligjin dhe diktojnë tarifat që duan”, shkruan Berisha.

Ja denoncimi i biznesmenit dixhital!:

LEXO EDHE:  Merret peng?/ Kryebashkiaku i Vlorës i kthen përgjigje Berishës

Pershendetje i Nderuar Dr jam nje biznismen dhe po’ ju shkruaj nga Shkodra Dua tju them qe vertet ligjin e bekan Mafja dhe te Fortit doktor Tregtaret e Shumices e Ata qe hyjen Brenda ne Treg duhet te paguajen ma shum se vlera sepse tregu i Shumices e Kan Bajrajt por ne Emer Te Deputetit Luan Harusha dhe aty ligjin e bejen Keta a te paguash sa dojen ata a mos te futesh fare ne Treg Der kur keshtu ju lutem Anonim.se Zdua Debate Jo nga Friga per vete por zdua te fus femijet Sherr sepse Fundi zdel mir a nga ata a nga Neve Zoti Ju Bekoft I mungon Shqiptarise./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bllokimi i mbetjeve të rrezikshme dhe sekuestrimi i tragetit/ PD zbulon “mashtrimin” e Ramës

Publikuar

-

Nga

Dy ditë më parë, policia njoftoi se kishte parandaluar tentativën për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut.

Blutë kishin arrestuar në këtë operacion 6 persona dhe kishin sekuestruar tragetin bashkë me sasinë e mbetjeve.

Por Partia Demokratike ka publikuar një video, ndërsa pretendon se ky lajm nuk është i vërtetë, por është i trilluar nga qeveria.

Sipas tyre, policia dhe qeveria mashtruan qytetarët, pasi kryeministri Edi Rama kishte premtuar se nuk do të lejonte të futeshin më kimikate të rrezikshme në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Besnik Sulës iu shit nafta më një çmim fare të ulët

LEXO EDHE:  A do rikthehet në krye të PD?!/Berisha flet për herë të parë, komenton heshtjen

“Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës! Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!”, shkruan PD krahas videos, e cila nxjerr në pah deklaratat e Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Publikuar

-

Nga

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme.

Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë Spahiu përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Ajo do të përcillet për në banesën e fundit ditën e diel në orën 13:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Le të q*hen!”/ Gazetari shpërthen ashpër ndaj mediave dhe politikanëve

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme u bë virale një video ku një gazetare kërkoi mendimin e një qytetari për martesat gay dhe të drejtat e LGBT, ndërsa ky i fundit degjeneroi fjalorin.

Por gazetari Armir Shkurti e ka parë reagimin e tij të ashpër me një qëndrim tjetër. Ai thotë se qytetari i quajtur Sazan, është tipik njëri prej nesh, me 100 halle e telashe, që nuk i dalin paratë dhe ka ca fatura që nuk po i paguan dot.

Sipas tij, Sazani përfaqëson qytetarët që nuk kanë marrë pronat, që po i ikin fëmijët jashtë shtetit dhe që nuk u përmbajt para kamerës, kur me mendje po shante mbarë e prapë politikën.

“Epo po i zbrazem kësaj” ! – ka menduar, duke mbledhur gjithë të sharat e mundshme për Edin, Lulin, Metën, Monikën, Erionin….”, shkruan Shkurti në rrjetet sociale, ndërkohë që nuk i ka kursyer kritikat as për median dhe as për politikanët.

LEXO EDHE:  Si u ekzekutoheshin të rinjtë shqiptarë në kufi, gjatë viteve 90?

LEXO EDHE:  Berisha hedh “bombën”/ Super vjedhje nga këta deputetë

“Kjo është media sot në Shqipëri! Ajo që me shumë hak Edi Rama e quan “kazan”. Natyrisht është kujdesur personalisht që të kthehet në kazan dhe ia ka dalë! Si të mos shpërthente i ziu Sazan, të cilit tjetërkund i hante e tjetërkund e kruante ajo vajza?

Është një situatë ideale që ilustron marrëdhënien e mediave shqiptare me publikun. Prej vitesh janë shkëputur krejtësisht dhe qëllimisht nga hallet e njerëzve, duke mbushur programacionin vetëm me politikën e orientuar nga rilindja dhe axhendat liberale sponsorizuar nga Soros me Shoqërinë e tij të Hapur. Pra atë “Le të q*hen!” unë më shumë e kuptova si “Ik moj q*u ti me gjithë ata që të paguajnë sanduiçin për palavi të tilla”, nënvizon gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE