Connect with Us

Po kërkoni të blini apo shisni një pronë rezidenciale apo turistike? Ju prezantojmë ekspertin e pronës tuaj

Sociale

Po kërkoni të blini apo shisni një pronë rezidenciale apo turistike? Ju prezantojmë ekspertin e pronës tuaj

Publikuar

-

Sikurse shprehet edhe Henry Thoreau: “Suksesi zakonisht u shkon atyre që janë duke e kërkuar”. Secili prej nesh, qoftë në rolin e individit apo kompanisë dhe për më tepër kur bëhet fjalë për fushën e pasurive të patundshme, ka nevojë të ketë një aleat apo partner i cili garanton sukses.

Kompania Balfin Real Estate, pjesë e Grupit Balfin, i cili operon prej 15 vitesh në tregun e pasurive të patundshme, është prezantuar pak ndryshe duke ofruar shërbime ekstra dhe të reja për të ofruar partneritet dhe garanci që çdo pronë të marrë vlerën e duhur.

Për të mësuar më shumë mbi këtë kompani, shërbimeve dhe avantazheve që ofron, u takuam me znj. Ledia Telhai, Drejtore Ekzekutive në Balfin Real Estate.

  • Kush është Balfin Real Estate apo siç njihet ndryshe Eksperti i pronës tuaj?

Balfin Real Estate është pjesë e grupit Balfin, grupit më të madh të investimeve në Shqipëri dhe më gjerë, e cila ka në fokus shitjen dhe marketimin e pasurive të patundshme dhe pronave të ndryshme, duke ofruar edhe një ekspertizë të re në këtë treg.  Kjo periudhë prej rreth 2 vitesh që Balfin Real Estate operon si kompani e mirë-struktruruar, ka qënë periudhë shumë dinamike, me shumë zhvillime dhe finalizime të proceseve të rëndësishme, ndërkohë që tani fillon një cikël i ri me shumë sfida dhe objektiva të reja, por gjithmonë me fokus te klienti dhe përmbushjen maksimale të nevojave të tij. Orientimi ndaj klientit, integriteti, partneriteti, përgjegjësia dhe risitë që ne vazhdimisht sjellim në Shqipëri, janë vlerat kryesore të kompanisë tonë.

  • Konkretisht, cilat janë këto shërbime risi që ofron Balfin Real Estate?

Balfin Real Estate ka një skuadër të vërtetë profesionistësh, të dedikuar për të ofruar shërbime shitje dhe ri-shitje të pronave të patundshme, me cilësi të lartë dhe standarde të pakrahasueshme në treg. Mundësojmë shitje dhe blerje të pronave komerciale dhe rezidenciale, qiradhënie dhe qiramarrje, administrim të pronave premium dhe jemi të parët që ofrojmë menaxhimin e Programit të Qiradhënies. Gjithashtu për herë të parë do të fusim në tregun shqiptar konceptin e Time Share, në bashkëpunim me kompani eksperte të tregjeve ndërkombëtare.

Krahas ekspertizës në shitje dhe ri-shitje, Balfin Real Estate ofron shërbime marketingu të cilat përfshijnë: hartimin dhe zhvillimin e strategjive të marketingut, planin e komunikimit dhe implementimin e projekteve të ndryshme, marrëdhënie me publikun, marketingun digital dhe menaxhimin e rrjeteve sociale, shërbime të studimit të tregut në fushën e pasurive të patundshme, promovimin e projekteve në qendra dhe zona me vizibilitet dhe trafik të lartë klientësh etj.

Gjithashtu, duke identifikuar saktë dhe shpejt nevojat e secilit klient dhe duke patur një qasje të personalizuar ndaj secilit rast, Balfin Real Estate ofron edhe shërbime konsulence, të cilat përfshijnë: hartimin e planeve të biznesit për projekte të ndryshme, studime dhe analiza tregu, vlerësime të pasurive të patundshme, menaxhimin e pronave duke siguruar një kthim të shpejtë të investimit etj.

LEXO EDHE:  Shqipëria më afër porteve të Evropës me Seago Line, gjigandin ndërkombëtar të transportit detar

  • Për të gjithë ata të cilët janë në kërkim të blerjes së një prone të patundshme apo ata të cilët duan të shesin një pronë apo një projekt rezidencial apo turistik, pse duhet të zgjedhin të bashkëpunojnë me Balfin Real Estate?

Vizioni ynë është të jemi udhërrëfyes në ofrimin e ekspertizës dhe shërbimeve cilësore në fushën e pasurive të patundshme dhe në këtë kuadër, ne përpiqemi maksimalisht për të lehtësuar jetesën e klientëve tanë qofshin ata individë apo biznese, nëpërmjet gamës së plotë të shërbimeve që lidhen me tregun e pasurive të patundshme. Si pjesë e grupit Balfin, grupit më të madh të investimeve në Shqipëri, ne garantojmë sukses për të gjithë klientët dhe bashkëpunëtorët tanë, falë eksperiencës së gjatë që kemi në tregun e pasurive të patundshme (rezidenciale dhe komerciale), portofolit të pronave me vlerë rreth 250 milionë Euro, historikut në transaksione me vlera të konsiderueshme dhe bashkëpunimit që ne kemi me zyra partnere në shumë vende, si: SHBA, Austri, Gjermani, Dubai Angli. Norvegji, Zvicër, Kosovë & Maqedoni.

Sa më lart, po përpiqem ta përmbledh: Balfin Real Estate menaxhon  ciklin e plotë që nga ideimi dhe konsulenca, deri në finalizimin e të gjitha shërbimeve që lidhen me pronën duke u garantuar të gjithë partnerëve dhe klientëve bashkëpunim të suksesshëm.

Balfin Real Estate ju fton për bashkëpunim!

Balfin Real Estate është pjesë e Grupit Balfin, grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon, i njohur për investimet në qendrat tregtare TEG, QTU, SEG, zhvillimet e zonave rezidenciale dhe tregtare, në turizëm me projekte si Green Coast Resort dhe Vala Mar Residences, në industrinë e fashion-it dhe atë minerare, në aktivitetet e shitjeve me pakicë me rrjetin e dyqaneve Neptun, SPAR Jumbo etj.

Për më shumë informacion mbi Balfin Real Estate, vizitoni www.balfinrealestate.al ose kontaktoni në: [email protected]; +355 698014999./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Masat për koronavirusin/ Drejtoresha e ISHP jep këshilla: Jemi në atë hap që janë të gjitha vendet e tjera

Publikuar

-

Nga

Drejtoresha e ISHP Silva Bino ka dhënë disa këshilla për higjenën personale për tu mbrojtur nga koronavirusi.

Sipas Binos, ky virus nuk luftohet vetëm nga strukturat qeveritare por, ky virus luftohet edhe duke u përkujdesur për veten nëpërmjet masave higjenosanitare.

“Mos pështyni përtokë, mos i lëshojmë qurrat anë e mbanë. Ky është një virus i thjeshtë përhapet po më atë rrugë që përhapet dhe virusi i gripit. Janë sëmundje të ngjashme përveç faktit që ky ka një vdekshmëri më të lartë se virusi i gripit. Kujdesuni për veten në lidhje me pastërtinë, në lidhje me higjenën e frymëmarrjes”, u shpreh Bino.

Ajo theksoi se masat në kufi janë përforcuar dhe vendi jonë është në një hap me të gjitha vendet e botës.

LEXO EDHE:  Aftësia ndryshe jo pengesë për punësim/ Historia e Suksesit të Ersi Pirrës në Jumbo

LEXO EDHE:  Aftësia ndryshe jo pengesë për punësim/ Historia e Suksesit të Ersi Pirrës në Jumbo

“Laboratori i ISHP është pjesë e rrjetit europian të laboratorëve.
Jemi të pajisur, jemi të kontorlluar, është një virus i ri, jemi në atë hap që janë të gjitha vendet e tjera të botës. Masat janë përforcuar në kufi, i bëj thirrje gjithë qytetarëve të jenë të kujdesshëm dhe të raportojnë çdo shqetësim të tyre”, u shpreh Bino./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Bllokohen 21 ton produkte ushqimore dhe asgjesohen 14 ton të tjera/ AKU ndëshkon bizneset

Publikuar

-

Nga

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në kuadër të përmbushjes së misionit të tij, gjatë kësaj jave ka kryer
1844 kontrolle zyrtare në total në stabilimentet e Operatorëve të Biznesit Ushqimor dhe në Pikat e Inspektimit Kufitar, ndër të cilat në terren janë: 443 inspektime të programuara sipas Planit Vjetor dhe 91 inspektime të paprogramuara si dhe janë marrë në total 132 mostra zyrtare duke realizuar analiza laboratorike për 257 tregues analitik, nga të cilat 1 ka rezultuar jo konform,

Në Pikat e Inspektimit Kufitar janë kontrolluar 1310 ngarkesa, duke marrë 55 mostra për analiza laboratorike të cilat kanë rezultuar konform,

Janë vendosur i) 117 masa administrative “Paralajmërim”, ii) 11 masa administrative “Gjobë” me vlerë 1,380,000 lekë, iii) është vendosur 1 masë administrative “ndërprerje aktiviteti”, iv) bllokim produkti për 21.611 ton produkte ushqimore, v) janë asgjesuar 14.635 ton produkte ushqimore të konstatuara të pasigurta për konsum human,

LEXO EDHE:  JUMBO hap dyqan të ri në Banja Luka, Bosnjë-Hercegovinë/ Grupi Balfin zgjeron kufijtë e investimeve në Ballkan

LEXO EDHE:  Grupi Balfin mbështet masivisht pyllëzimin e qytetit të Tiranës

Sipas njoftimit të AKU, janë ndjekur me prioritet procedurat e inspektimit të OBU-ve në kuadër të licencimit (25 inspektime total) ku evidentohen restorante, markete, supermarkete etj,
Janë adresuar 15 kërkesa për notifikimin e 112 etiketave, pas shqyrtimin për përputhshmëri me kërkesat ligjore janë miratuar 80 etiketa, ndërsa 32 etiketa janë kthyer për korrigjim dhe saktësim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni plane për ditën e fundit të javës?/ Mësoni surprizat e motit për sot

Publikuar

-

Nga

Gjatë ditëts së fundit të javës pritet të na shoqërojë një mot i kthjellët e vranesira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Vendi do të përfshihet nga moti i qendrueshëm. Përgjithësisht, do të mbizotërojë moti i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era, do të fryjë nga kuadrati i veriut, mesatare dhe në bregdet e zonat luginore hera herës e vrullshme, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 4 ballë.

LEXO TE PLOTE