Connect with Us

Foto lajm/ Zbulohen “Tarzanët” që shoqëronin Metën në ngjitjen e Korabit

Satire Politike

Foto lajm/ Zbulohen “Tarzanët” që shoqëronin Metën në ngjitjen e Korabit

Publikuar

-

Foto lajm/ Zbulohen “Tarzanët” që shoqëronin Metën në ngjitjen e Korabit

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot disa foto, ndërsa tregon se është ngjitur në majën më të lartë, në malin e Korabit.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruante se “Në majën më të lartë të maleve shqiptare, mbi Korab, aty ku duket sikur prek qiellin me dorë. Ngjitja ishte sfidë jo e lehtë, por bukuritë dhe monumentet e rralla natyrore të këtij mali madhështor, të frymëzojnë dhe të japin energji të reja për të kaluar me sukses çdo pengesë!”

Por, Meta nuk ka qënë i vetëm gjatë ngjitjes në malin e Korabit, por nga pas kishte edhe dy “Tarzanë”. Njërin e mban që ta bëjë për të qeshur dhe tjetrin që ta gajasë.

Dy “Tarzanët” që shoqëronin në këtë udhëtim, ishin aktori i humorit Bes Kallaku dhe gazetari Çlirim Peka, ndërsa Meta shpesh bën edhe fotografin e tyre.

LEXO EDHE:  Meta firmos dekretin/ Ja kush është ambasadori i Shqipërisë në Spanjë

Tani Likja është shumë i sigurtë në rrugën e tij, ashtu sikurse e thotë edhe vetë, tashmë që ka shoqërinë e dy “Tarzanëve”, do të kalojë çdo pengesë.

Me këshilltar politik ish-gazetarin e Zërit të Popullit, i akuzuar edhe si spiun, Fahri Balliun, me këshilltar mediatik Çlirim Pekën dhe me këshilltar për kulturën Bes Kallakun, e ardhmja e Metës, por edhe e vendit, duket më ë ndritur se kurrë.

Për më tepër, tashmë duket se presidenti Ilir Meta është kthyer në “skifteren” e zemrës së Bes Kallakut, i cili mesa duket këngën do ia kushtojë pikërisht presidentit.

Edhe ne i përshëndesim me këngën “Skifterja e zemrës”.- Statirë politike/ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Video- Basha mban fjalim/ Eksitohen qytetarët “shpërthejnë” në dritaret e motelit

Publikuar

-

Nga

Një video e filmuar gjatë protestës së banorëve të Astirit dy ditë më parë, ka bërë xhiron e rrjetit.
Video është filmuar gjatë momentit kur kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë fjalën në protestën e banorëve të Unazës së Re.

Teksa Basha fliste, klientët e një hoteli aty afër janë filmuar duke kaluar momente intime në dritaren e dhomës së hotelit.
Mësa duket këta qytetarë kanë zhvendosur momentet intime nga krevati, në dritaren e hotelit, për të mos humbur fjalimin e Bashës.

LEXO EDHE:  Sfidat mes dy vendeve/ Meta falenderon homologen kroate për mbështetjen

LEXO EDHE:  Rama sulmon institucionet që drejton Ilir Meta

Fjalët e Lulit kanë “eksituar” së tepërmi klientët e hotelin të cilët kanë zgjedhur të shijojnë marrëdhënin intime në prani të Bashës. Kjo video është publikuar fillimisht nga gazetari Elio Laze e më pas ka bërë xhiron e rrjetit.

Përtej incidenteve të ndodhura gjatë protestës së banorëve të Astirit ku u arrestuan disa persona mes tyre dhe ish deputeti demokrat Klevis Balliu nën akuzën e bllokimit të rrugëve, ky detaj ka kaluar pa u vënë re./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-“Lulzim Basha njeh rezultatin e zgjedhjeve, fitore madhështore”/ Shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Nga

Pasi çdekretoi 30 qershorin si datën për mbajtjen e zgjedhjeve vendore, presidenti Ilir Meta dekretoi  një tjetër datë.

E ndërsa Meta dekretoi si datë për mbajtjen e zgjedhjeve vendore, 13 tetorin, kreu i PD-së, Lulzim Basha në atë kohë deklaronte se në këtë datë do të kishte edhe zgjedhje vendore edhe parlamentare së bashku.

LEXO EDHE:  “Peng i klaneve kriminale”/ Vasili: “Ja pse e sulmon Metën babloku kryeministër”

LEXO EDHE:  Meta-Rama takim “kokë më kokë”/ Ja çfarë kanë diskutuar

Në fakt Basha as nuk u regjistrua në zgjedhjet e dekretuara nga Meta.

Ndërkohë që data 13 tetor kaloi dhe zgjedhjet nuk u mbajtën në rrjetet sociale ka shpërthyer humori.

Më poshtë memet më pikante në rrjet:/ CNA.al 

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Ku shkoi i paudhi?! Bëmë pazar. 10 mijë lekë. Kur mbaroi punë, më hodhi turinjve 5 lekë”/ Rrëfimi i pabesueshëm i Mitro Çelës

Publikuar

-

Nga

Letër Stalinit

Më pëlqen nata buzë liqenit. Eci. Mendoj. Bëhem si puna e Budës: përtyp ide! Nuk di pse m’u kujtua Stalini. Në veprat e zgjedhura kishte botuar një letër. Ia dërgonte një grua. I shkruante nga një kolkoz, që ishin si biçim kooperativat tona bujqësore…

Kisha arritur te Gjiri i Kurvave… Kur frap nga shkurret doli një mes-o-burrë. Në dorë mbante kandarin. E llaçkaviti, ngriti zinxhirin dhe u largua me vrap.

“Normale, – mendova. – Ikin vitet. Dobësohen frenat dhe burri hap shalët mes drizave…”

Pa tretur ende mendimet, nga shkurret ia behu një grua:

– Ku shkoi i paudhi?! Bëmë pazar. 10 mijë lekë. Kur mbaroi punë, më hodhi turinjve 5 lekë dhe çau ferrat! Por koka bën, koka pëson: Merr paratë, pastaj jep plaçkën.

– Je zonjë me tru!

– Po më pëlqen. Me ty ia vlen të bëj skonto 50 për qind… Hajde!

– Jam 70 vjeç. Nuk më ngre kandari. I mbaruan viagrat edhe Koço Devoles.

– Lëre Koçon në hallin e vet. Goja dhe gjuha ime ngjallin të vdekurin nga varri dhe jo më kandarin tënd, që ka rënë në gjumë si gjarpër!… Hajde të shohësh Amerikën. Sepse e di mirë: gratë e sërës tënde një zanat dinë: cip mbi cip!

LEXO EDHE:  Meta firmos dekretin/ Ja kush është ambasadori i Shqipërisë në Spanjë

LEXO EDHE:  Meta-Rama takim “kokë më kokë”/ Ja çfarë kanë diskutuar

– Turp është, por jam me SIDA, – fola sipas variantit të një barsolete!

– Lëri broçkullat! Edhe sikur të jesh me sifiliz, sëmundja nuk merret nga goja, por nga zogu! Futu në kaçube!

– E di sakllam! Ma ka ënda. Por nuk kam asnjë koqe leku në xhep!

– Po fol, se më nxore xhanë. Me këtë surrat, gruaja ta bën mirë që nuk ta jep… portofolin. Ti paratë, o do t’i çosh në kazino, o do të shkosh me kurva! Por mua më merr të keqen. Jam zonjë…

U largua.

Nisa të ecja. Mendja u kthye te letra e gruas për Stalinin.

“Shoku Stalin! Jetoj në fshat. Kam tokë dhe lopë. Më erdhën në shtëpi dy burra. Me nishane. Më thanë: Mall e gjënë do ta futësh në kolkoz! Ngrita fustanin dhe u thashë: Ja ku e kam kolkozin! Ikën. Pas disa ditëve më erdhi një kartë. Me firmë e vulë. Më quanin: Kulake! Shoku Stalin! Më bëj derman.”

Vetë Stalini, i shkruan. “Porosita: Të falet! E ka një kolkoz! Le ta punojë!”.

LEXO TE PLOTE