Connect with Us

U rrëzua në malin e Harapit në Theth/ Gjendet pas tre orësh turisti polak

Kronika

U rrëzua në malin e Harapit në Theth/ Gjendet pas tre orësh turisti polak

Publikuar

-

Turisti polak i cili kishte mbetur i bllokuar në malin e Harapit në Theth, pasi kishte pësuar dëmtime në njërën nga këmbët, është gjetur pas disa orë kërkimesh

Ai ka dëmtuar të dyja këmbët dhe për pasojë e ka patur të pamundur për të lëvizur nga vendi ku ka rënë.

Turisti është shpëtuar nga disa banorë të cilët kanë marrë edhe barrelat në krah pasi ambulanca nuk përshkon dot këtë rrugë për shkak të terrenit të vështirë.

“Ne jemi duke i dalë në majë të Harapit në krahun e majtë. Ai duhet të ketë humbur rrugën dhe ka thyer këmbën. Ne na ka njoftuar e fejuara e tij. Ai është i vetëm. Ne kemi marrë barrelat tek ambulanca se ajo nuk ngjitej dot. Ka mundësi që do na duhet rreth një orë për të mbërritur tek i lënduari. Ai ka ndjekur një rrugë që e ndjekin edhe turistë të tjerë. E fejuara e tij na ka dhënë koordinatat”, tha njëri nga banorët për Report Tv, para se të gjenin turistin./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasi me makinë një fëmijë/ Pranga të riut në Berat

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 21 vjeçar i cili ka aksidentuar me makinë një të mitur.

Sipas informacioneve A.B, 21vjeç, banues në Pashalli ,Ura Vajgurore, pasi duke drejtuar mjetin e tij në qendër të Urës Vajgurore ka aksidentuar shtetasin e mitur L.K. i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Berat nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën .

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me armë në lokal/ Arrestohet 19-vjeçari në Durrës

Publikuar

-

Nga

Policia e Durrësit ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës në bashkëpunim me forcën “Shqiponja”, pas informacioneve të marra se në ambientet e një lokali ndodhej një person i armatosur, organizuan punën dhe menjëherë shkuan në adresën e dhënë.

Si rezultat i ndërhyrjes profesionale nga ana e shërbimeve të Policisë u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit A.K.,19 vjeç, banues në Durrës.
Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtij shtetasi, shërbimet e Policisë i gjetën në trup një armë zjarri pistoletë “Ekol” të cilën e mbante pa leje.

LEXO EDHE:  Përplaset me mjetin, ambulanca përfundon në anë të rrugës

LEXO EDHE:  Video- Rrëzohet pema te "Syri i Kaltër"/Zë poshtë turistin italian

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpejtësi, alkool, manovra të rrezikshme në rrugë/ Pezullohen 22 patenta, 2 shoferë në pranga

Publikuar

-

Nga

Edhe këtë fundjave kanë vijuar kontrollet parandaluese me shërbime të shtuara, me radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me rrisk për ngjarje rrugore.

Nga konstatimet, evidentohen akoma drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë, duke rrezikuar veten dhe të tjerët, me shpejtësi që variojnë nga 141 km/h – 175 km/h, e mjaftueshme për të shkaktuar tragjedi në rrugë, në rast aksidenti rrugore.

Sipas policisë, nga verifikimet në terren, deri në këto momente janë pezulluar 16 leje drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara, 6 të tjera për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit si dhe 2 drejtues mjetesh të arrestuar në kushtet e flagrancës për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

“Ndërkohë kontrollet po vijojnë në zona dhe rrugë të ndryshme të kryeqytetit, me qëllim parandalimin e ngjarjeve rrugore dhe rritjen e sigurisë në rrugë, me efektive të uniformuar dhe civile duke përdorur të gjitha pajisjet speciale të nevojshme në funksion të dokumentimit dhe verifikimit të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugore që bëhen shkak për ngjarje rrugore”, thuhet në njoftimin e policsë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE