Connect with Us

“Talent Pool”, një program për t’i kthyer punonjësit në drejtues në kompaninë shqiptare

Sociale

“Talent Pool”, një program për t’i kthyer punonjësit në drejtues në kompaninë shqiptare

Publikuar

-

Kompani të ndryshme në Shqipëri dhe anembanë botës jo gjithnjë e kuptojnë se punonjësi është vlera e shtuar dhe aseti më i çmuar që ata kanë. Shpesh këto kompani rendin të kërkojnë ekspertë të jashtëm, apo persona me kualifikime të ndryshme, kur këtë potencial mund ta vlerësonin dhe ta rrisnin vet duke investuar brenda kompanisë, ku punonjësit me potencial të lartë zhvillimor, shpeshherë i çojnë dëm aftësitë e tyre, pikërisht sepse nuk ekzistojnë strukturat që t’i mundësojnë nxjerrjen në pah të tyre, apo sepse kompanitë e quajnë kosto apo humbje investimin tek burimet njerëzore.

Për fat të mirë ka edhe kompani në vendin tonë që ecin me ritmin e kohës dhe që punonjësit i trajtojnë jo si staf, por si bashkëpunëtorë.

Grupi Balfin ka një program të posaçëm për punonjësit më të talentuar, të cilëve u jepet mundësia që të ngrihen në detyrë dhe t’i japin një hov cilësor përpara karrierës së tyre.

Ky program quhet “Talent Pool” dhe konsiston në identifikimin, trajnimin dhe zhvillimin profesional të talenteve dhe përgatitjen e tyre për marrjen përsipër të pozicioneve më të larta profesionale dhe drejtuese në nivel Grupi, deri tek ai i CEO-s (Drejtorit Ekzekutiv) i çdo kompanie që Grupi Balfin ka në zotërim. Programi identifikon hapat e zhvillimit të talenteve, i realizon ato dhe bën të mundur krijimin e një ekipi të përgatitur punonjësish (që punojnë në shoqëritë e ndryshme të Grupit) të cilëve u ofrohet mundësia të avancojnë në karrierën e tyre në pozicionet drejtuese dhe sfiduese që Grupi Balfin ofron.

Programi i Zhvillimit të Talenteve po zhvillohet për herë të dytë në Grupin Balfin dhe ne takuam disa prej pjesëmarrësve në të, si dhe trajnuesen e javës së fundit të programit.

Granada Flaga

Granada Flaga, Drejtore e Burimeve Njerëzore e Spar Albania, e sheh me mjaft optimizëm këtë program: “Është viti i dytë i programit dhe është një mundësi e madhe për çdo punonjës të grupit për të zhvilluar njohuritë në një nivel më të lartë si dhe mundësi e jashtëzakonshme zhvillimi profesional. Themi që njerëzit janë aseti më i madh i një kompanie por në Balfin ky është realitet që kemi mundësi të gjithë ta prekim çdo ditë, pasi Balfin po invenston tek stafi i tij me trajnues ndërkombëtarë, duke sjellë praktikat dhe risitë e kohës. E cilësoj një eksperiencë shumë të bukur dhe shumë të vlefshme, që nga kontakti me kolegë nga industri të ndryshme të Grupit, deri te prezantimi me programet në fushën e menaxhimit, të shitjes, burimeve njerëzore dhe marketing. Praktikat janë kaq konkrete sa dhe lehtësojnë zbatimin në punën tonë të përditshme si dhe kalimin e informacionit tek kolegët dhe skuadrat që ne menaxhojmë”.

Ne iu drejtuam gjithashtu Borian Ujkaj, menaxher operacional i Spar Albania, dhe Florian Vathi, Drejtorit të Departamentit të Shitjeve me Pakicë në Neptun Albania, për të parë se si e vlerësojnë pjesëmarrjen në Talent Pool.

Borian Ujkaj

Borian Ujkaj, i pyetur rreth efektshmërisë konkrete të këtij programi u shpreh në detaj se “Talent pool është një program po aq inovator sa është edhe i suksesshem. Gjatë ketij programi kemi zhvilluar disa trajnime për të kuptuar rëndësinë e inovacionit në punët e përditshme, gjithashtu edhe trajnime të tjera për të përmirësuar komunkimin e bredshëm me punonjësit, si te dëgjojmë më mirë, komunikimin e jashtëm me audiencën dhe trajnime mbi delegimin e punës. Të gjitha këto do të jenë shumë të nevojshme për kryerjen e një pune sa më të mirë në të ardhmen.”

Floriani Vathi

Floriani Vathi, i pyetur rreth eksperiencës së tij në Talent Pool tha se: “Ky Talent Pool i ndërtuar për mua dhe kolegët e mi është një plan zhvillimor i cili përkon mjaft mirë me aspiratat e mia për karrierën time dhe e shikoj si një vlerësim dhe një mundësi shumë të mirë pjesëmarrjen në të. Mundësi për të rifreskuar njohuri të vjetra por edhe për të marrë disa ide të reja shumë të rëndësishme në funksionet operacionale të Neptun.”

Julia Goga Cooke

Ndërkohë që trajnuesja, Julia Goga Cooke, tha për mbarëvajtjen e programit deri tani se “Në këto ditë të fundit të trajnimit të Talent Pool, do të thoja që ka qenë një kënaqësi të punoja me këtë grup shumë të angazhuar, të fokusuar dhe shumë aktiv në pjesëmarrjen e tyre në diskutime dhe shkëmbim idesh dhe eksperiencash. Do të jetë shume interesante për të parë se si ky grup do të aplikojë elementet e këtij trajnimi në kompanitë e tyre.”

LEXO EDHE:  Grupi Balfin dhuron mbi 1700 libra për Biblioteken e qytetit Lezhë dhe mbështet nismën për bibliotekën levizëse në fshatra dhe zona të largëta  

Vijimi i programit

Programi i Talent Pool është ideuar që të zhvillojë kandidatët pjesëmarrës në tre drejtime: Atë të njohurive drejtuese dhe teknike, njohuri që merren në formatin e trajnimeve në klasa. Njohuritë në punë, që janë trajnime duke ndjekur punën e përditshme të drejtuesve të Grupit (job-shadow) e kombinuar me udhëzimet e tyre (coaching), si në kompanitë e grupit pranë drejtuesve më të lartë, ashtu edhe në nivel zyrash qendrore në Balfin. Trajnimi vazhdon edhe me ndjekje të kandidatit përmes teknikës së mentorimit, ku talenteve u atashohen drejtues shumë cilësorë të Grupit Balfin, të cilët janë një pikë mbështetjeje në avancimin e tyre nëpërmjet suportit në distancë.

Caktimi i pozicionit të ri për kandidatët e suksesshëm

Kandidatët e “Talent Pool” që e përfundojnë me sukses procesin e trajnimit janë kandidatët e parë që merren në konsideratë për pozicionet e reja menaxheriale që janë të lira në Grupin Balfin. Pozicionet e mundshme në Grupin Balfin të cilat mund t’u ofrohen këtyre kandidatëve janë: që nga Zv.Drejtor Ekzekutiv ose Drejtor Ekzekutiv i një prej kompanive të grupit, e deri te Menaxher Projektesh, Drejtor/e Departamenti, apo Menaxher Rajonal.

Grupi Balfin është grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon, i njohur për investimet në qendrat tregtare TEG, QTU, SEG, zhvillimet e zonave rezidenciale dhe tregtare, në turizëm me projekte të si Green Coast Resort dhe Vala Mar Residences, në industrinë minerare me AlbChrome dhe Newco Ferronikelin, në sektorin bankar me Tirana Bank, në aktivitetet e shitjeve me pakicë me rrjetin e dyqaneve Neptun, SPAR, Jumbo etj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Mjeku shqiptar ngren alarmin/ Ka vetëm një mundësi për tu mbrojtur nga Koronvirusi: Lutjuni Zotit të mos hyjë

Publikuar

-

Nga

Është rritur në rreth 79 mijë, numri i personave të prekur nga koronavirusi i cili u shfaq në qytetin Ëuhan të Kinës dhe më pas u përhap në të gjithë botën.

Si pasojë e epidemisë deri më tani kanë vdekur 2.444 persona, prej të cilëve 2.442 vetëm në Kinë. Ndërkaq një nga shtetet që është vënë në gjende alarmi orët e fundit është dhe Italia, ku deri më tnai raportohet për 132 të prekur dhe dy viktima.

Duke qenë pranë pranë vendit tonë kjo gjendje ka ngritur alamin edhe në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë vazhdimisht bën thirrje se s’ka vënd për panik dhe se janë marrë të gjitha masat, por vetë mjekët e kundërshtojnë këtë “qetësi”.

Dr. Sotiraq Lako, ka shpërndarë një status në rrjetet sociale, teksa shkruan me ironi se Shqipëria ka vetëm një shanc për tu mbrojur nga koronavirusi “ti lutemi Zotit të mos hyjë”.

“Keto masat e thjeshta higjenike qe duhet te zbatojme per te mos u perhapur virusi (me kurore mbreterore) jane nje hipokrizi e tere.

LEXO EDHE:  Nga Balfin te Kastrati/ Grupet me fitimet më të larta në vend

LEXO EDHE:  Ja si përfiton biznesi lokal nga bashkëpunimi me markat e suksesshme ndërkombëtare

Nuk mund te pretendohen te zbatohen ne nje vend qe hidhen plehrat dhe peshtyma ku tu doje qejfi, ku luftohet me kazanet e plehrave, sic bente Don Kishoti me mullinjte. Dhe kur vendosin te lajne duart thjesht shfrytezojne veprimin mekanik te ujit te rrjedhshem, te marri c’te marri perpara, “kap c’fare te kapesh” sipas terminologjise se momentit.

Ka vetem nje mundesi: Lutjuni Zotit te mos hyje, ose nese ka hyre te dali sa me shpejt. Ne kemi dhe nje shans tjeter: “Nuk bie rrufeja ne …”.

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Masat për koronavirusin/ Drejtoresha e ISHP jep këshilla: Jemi në atë hap që janë të gjitha vendet e tjera

Publikuar

-

Nga

Drejtoresha e ISHP, Silva Bino ka dhënë disa këshilla për higjenën personale për tu mbrojtur nga koronavirusi.

Sipas Binos, ky virus nuk luftohet vetëm nga strukturat qeveritare por, ky virus luftohet edhe duke u përkujdesur për veten nëpërmjet masave higjenosanitare.

“Mos pështyni përtokë, mos i lëshojmë qurrat anë e mbanë. Ky është një virus i thjeshtë përhapet po më atë rrugë që përhapet dhe virusi i gripit. Janë sëmundje të ngjashme përveç faktit që ky ka një vdekshmëri më të lartë se virusi i gripit. Kujdesuni për veten në lidhje me pastërtinë, në lidhje me higjenën e frymëmarrjes”, u shpreh Bino.

Ajo theksoi se masat në kufi janë përforcuar dhe vendi jonë është në një hap me të gjitha vendet e botës.

LEXO EDHE:  Nga Balfin te Kastrati/ Grupet me fitimet më të larta në vend

LEXO EDHE:  Ja si përfiton biznesi lokal nga bashkëpunimi me markat e suksesshme ndërkombëtare

“Laboratori i ISHP është pjesë e rrjetit europian të laboratorëve.
Jemi të pajisur, jemi të kontorlluar, është një virus i ri, jemi në atë hap që janë të gjitha vendet e tjera të botës. Masat janë përforcuar në kufi, i bëj thirrje gjithë qytetarëve të jenë të kujdesshëm dhe të raportojnë çdo shqetësim të tyre”, u shpreh Bino./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Bllokohen 21 ton produkte ushqimore dhe asgjesohen 14 ton të tjera/ AKU ndëshkon bizneset

Publikuar

-

Nga

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, në kuadër të përmbushjes së misionit të tij, gjatë kësaj jave ka kryer
1844 kontrolle zyrtare në total në stabilimentet e Operatorëve të Biznesit Ushqimor dhe në Pikat e Inspektimit Kufitar, ndër të cilat në terren janë: 443 inspektime të programuara sipas Planit Vjetor dhe 91 inspektime të paprogramuara si dhe janë marrë në total 132 mostra zyrtare duke realizuar analiza laboratorike për 257 tregues analitik, nga të cilat 1 ka rezultuar jo konform,

Në Pikat e Inspektimit Kufitar janë kontrolluar 1310 ngarkesa, duke marrë 55 mostra për analiza laboratorike të cilat kanë rezultuar konform,

Janë vendosur i) 117 masa administrative “Paralajmërim”, ii) 11 masa administrative “Gjobë” me vlerë 1,380,000 lekë, iii) është vendosur 1 masë administrative “ndërprerje aktiviteti”, iv) bllokim produkti për 21.611 ton produkte ushqimore, v) janë asgjesuar 14.635 ton produkte ushqimore të konstatuara të pasigurta për konsum human,

LEXO EDHE:  Ja si përfiton biznesi lokal nga bashkëpunimi me markat e suksesshme ndërkombëtare

LEXO EDHE:  Vila e ëndrrave në detin Jon nuk ka qenë kurrë më pranë!

Sipas njoftimit të AKU, janë ndjekur me prioritet procedurat e inspektimit të OBU-ve në kuadër të licencimit (25 inspektime total) ku evidentohen restorante, markete, supermarkete etj,
Janë adresuar 15 kërkesa për notifikimin e 112 etiketave, pas shqyrtimin për përputhshmëri me kërkesat ligjore janë miratuar 80 etiketa, ndërsa 32 etiketa janë kthyer për korrigjim dhe saktësim./CNA.al

LEXO TE PLOTE