Connect with Us

Përndiqte dhe kërcënonte një vajzë/ Arrestohet 26 vjeçari i armatosur

Kronika

Përndiqte dhe kërcënonte një vajzë/ Arrestohet 26 vjeçari i armatosur

Publikuar

-

Një 26 vjeçar është prangosur pas denoncimit nga një vajzë.

Sipas policisë  F. M., ka përndjekur dhe kërcënuar në mënyrë sistematike, shtetasen L.T.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit F.M., u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip automatik model 56.

Njoftimi i policisë:

Përndiqte sistematikisht dhe kanoste me armë zjarri një shtetase, arrestohet nga policia autori.

Sekuestrohet një armë zjarri tip automatik.

Nga Specialistët e Seksionit për Krimet pranë Komisariatit të Policisë Berat u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

LEXO EDHE:  Statistikat e vrasjeve në Shqipëri/ Berisha nxjerr zbuluar Xhafajn

M., 26 vjeç, banues në Ura Vajgurore.

Arrestimi i tij u bë pasi shtetasja L.T. ka kallëzuar se ky shtetas e ka përndjekur në mënyrë sistematike dhe e ka kërcënuar me armë zjarri.

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit F.M., u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip automatik model 56.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale ‘‘Përndjekja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit’’./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Trafikonin lëndë narkotike me makinë/ Arrestohet dy persona në Kakavijë dhe Muriqan

Publikuar

-

Nga

Goditen dy raste të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në Kakavijë dhe Muriqan.

Në bazë të analizës së riskut nga ana e policisë kufitare, u përzgjodh për kontroll të detajuar një automjet që drejtohej nga ana e shtetasit me iniciale O.M.

Gjatë kontrollit të makinës tip “Nissan”, u gjet i fshehur në sarbatorin e mjetit një bidon plastik i cili në brendësi të tij kishte një sasi lënde të dyshuar Cannabis Sativa. Autori u arrestua në flagrancë pë veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

Ndërkohë, në Pikën e Kalimit Kufitar Muriqan, u procedua penalisht shtetasi L.K., pasi gjatë kontrollit të automjetit Opel,  në brendësi të timonit iu gjet një qese me një sasi lëndë narkotike Cannabis Sativa.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha tregon problemin që del nga përfshirja e madhe e Policisë në fushatë

LEXO EDHE:  Video-Skandal në bregdet/ Me furgon para shezloneve, policia tremb fëmijët

Sakaq, materialet i kaluan Prokurorive respektive për veprime të mëtejshme për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentuan të shkojnë drejt vendeve të BE me pasaporta e ID të dikujt tjetër/ 3 në pranga

Publikuar

-

Nga

Në sajë të operacionit të koduar “Shpërblimi”, janë vënë në pranga tre persona nga Gana dhe Kameruni, si dhe janë shpallur në kërkim dy të tjerë nga Franca.

Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale J.B., 21 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun (organizator), B.A., 34 vjeç, lindur dhe banues në Gana dhe J.B., 23 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun, si dhe u shpallën në kërkim francezët D.I. dhe B.Y.

Nga hetimet e kryera, ka rezultuar se shtetasi B.A., kundrejt shpërblimit monetar, ka siguruar nga shtetasi J. B., një pasaportë franceze që i përkiste shtetasit D.I. dhe duke përfituar nga ngjashëria fizike me këtë shtetas ka tentuar të udhëtojë me këtë pasaportë nga aeroporti i Rinasit në drejtim të vendeve të BE-së.

Gjithashtu raportohet se 23-vjeçari J. B., kundrejt shpërblimit monetar ka siguruar nga 21-vjeçari J. B., një kartë identiteti franceze që i përket shtetasit B. Y. dhe duke përfituar nga ngjashëria fizike me këtë shtetas ka tentuar të udhëtojë me këtë pasaportë nga aeroporti i Rinasit në drejtim të vendeve të BE-së.

LEXO EDHE:  Video-Skandal në bregdet/ Me furgon para shezloneve, policia tremb fëmijët

LEXO EDHE:  E goditën në kokë për pronën/ Një në pranga e një në kërkim

Ndërkohë, dyshohet se ka bashkëpunëtorë edhe shtetas shqiptar, për të cilët po punohet për identifikimin e tyre. Policia ka sekuestruar pasaporta dhe karta identiteti që do përdoreshin me anë të ngjashmërisë, për të kaluar kufirin drejt vendeve të BE-së.

Sakaq, materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të udhëtonte me armë zjarri drejt Bolonjës/ Arrestohet në flagrancë 43-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Arrestohet në flagrancë një person në Tiranë, në sajë të operacionit të koduar “Short Weapon”.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale B. L., 43 vjeç, banues në Durrës. Blutë i informuan se një shtetas që dyshohej se kishte armë zjarri me vete, do udhëtonte drejt Italisë.

43-vjeçari u mbajt nën vëzhgim, deri në momentin e futjes në skaner në zonën e kontrollit kufitar dhe gjatë skanerimit të valixhes së tij të dorës, iu gjet dhe sekuestrua një armë zjarri e llojit pistoletë, e markës “Pietro Beretta”, me një krehër me fishekë. Ai akuzohet për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe municionit”.

LEXO EDHE:  Statistikat e vrasjeve në Shqipëri/ Berisha nxjerr zbuluar Xhafajn

LEXO EDHE:  Vendimet e sotme të Çakos të pavend/ Duhej të jepte dorëheqjen

Ndërkohë, specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë  dhe në bashkëpunim me homologët italianë po vijojnë hetimet për identifikimin e bashkëpunëtorëve të tjerë në këtë veprimtari kriminale, si dhe për identifikimin e destinacionit dhe zbardhjen e qëllimit final që shtetasi i arrestuar ka patur me këtë armë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE