Connect with Us

I vë zjarrin plehrave/ Flakët jashtë kontrollit, rrezikohen banesat

Kronika

I vë zjarrin plehrave/ Flakët jashtë kontrollit, rrezikohen banesat

Publikuar

-

Djegia e plehrava nga një banorë i zonës, për pak sa nuk është kthyer në tragjedi në Kavajë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në lagjen NR.4 pranë varrezave të qytetti, ku një qytetar i ka vënë flakën një grumbulli me mbetje të ndryshme si barishte e shkurre, pas pastrimit të kopshtit, por flakët janë përhapur me shpëjtësi duke rrezikuar banesat.

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 562 kg drogë në mjetin që po transportohej me karrotrec/ Në kërkim katër persona

Të shqetësuar, banorët kanë njoftuar menjëherë forcat zjarrfikëse të cilat kaën bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Djegia e mbetjeve të ndryshme nga vetë personat kryesisht e barishteve, shkurreve dhe degë pemësh është bërë shumë herë shkak për rënien e zjarreve në të gjithë vendin./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Plagosja me armë zjarri në Kavajë/ Zbardhen detajet e reja, “mollë sherri” u bë një femër

LEXO EDHE:  Zjarri i madh “përpin” kodrat/ Digjet mbi një hektar tokë me fiq dhe ullinj

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE