Connect with Us

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ I plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës

Kronika

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ I plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Gjirokastër-Kakavijë.

Mësohet se një automjet tip “benz” ka plagosur rëndë shtetasin me inicialet F.P 62 vjeç.

Për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore i plagosur është nisur me helikpter drejt Tiranës.

Ndërkohë që policia ka shoqëruar drejtuesin e automjetit.

Njoftimi i policisë:

Në aksin nacional Gjirokastër – Kakavije, në afërsi të fshatit Grapsh, automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin E.H, 20 vjeç, banues në Fier, ka goditur shtetasin F.P, 62 vjeç, banues në Fier, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

LEXO EDHE:  Përgjaken rrugët/ Makina humb kontrollin dhe përfundon në një biznes, vdes shoferi, një tjetër në gjendje të rëndë

Shtetasi E.H. është shoqëruar në ambjentet e Komisatiatit të Policisë Gjirokastër. Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Video-Aksident i rëndë në Librazhd/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd. Sipas burimeve të CNA.al, dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë transportuar me urgjencë në spital.

Policia ndodhet në vendngjarje për hetimin e mëtejshëm të rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.LEXO EDHE:  Shirat rrezikojnë monumentet e kulturës në Gjirokastër/ Shembet një shtëpi

LEXO EDHE:  Aksident në Pogradec/ Plagosen tre persona, mes tyre edhe një polic

Ndërkohë për shkak të aksidentit është bllokur edhe lëvizja e qarkullimit të mjeteve për rreth një orë./ CNA.al


 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me sende të forta në Korçë/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një konflikt i çastit ka ndodhur midis disa personave në zonën e quajtur “Dritat e Verdha” në Korçë.

Sipas policisë, gjatë konfliktit eshtë dëmtuar me mjete të forta shtetasi E. Sh., i cili ndodhet në Spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën.

Korçë/ Informacion paraprak

Më datë 09.10.2021, rreth orës 17:20, në lagjen nr. 17, Korçë, në rrugën “Muzakajt”, gjatë një konflikti të çastit midis disa shtetasve, është dëmtuar me mjete të forta shtetasi E. Sh., i cili ndodhet në Spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Makina përplas këmbësoren

LEXO EDHE:  Aksident në Pogradec/ Plagosen tre persona, mes tyre edhe një policShtetasit e tjerë të përfshirë në këtë konflikt, aktualisht ndodhen të shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Berat/ Plagosen 4 pjesëtarë të një familjeje

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident është shënuar pasditen e sotme në akssin Berat-Dimal. Mësohet se dy automjete janë  përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur katër anëtarë të një familje.

Dy automjete, një tip furgon me targa AA297TH ka humbur kontrollin dhe është përplasur me mjetin tip Hyundai me targa AA993XI ku ndodheshin pjesëtarët e një familjeje.

LEXO EDHE:  E rëndë në Tiranë/ 40 vjeçarja gjendet e pajetë në një ndertesë të braktisur

LEXO EDHE:  Trupi i pajetë në trotuar/ Viktima u qëllua me armë nga një BMWTë lënduarit, R. B, bashkëshortja, dhe dy  fëmijët janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë drejtuesi i furgonit, 30-vjeçari V.B është vënë në pranga.

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta të policisë rrugore dhe ekspertë, që po kryejnë këqyrjen e vendit të ngjarjes, për të zbuluar dinamikën e aksidentit të rëndë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE