Connect with Us

Mbushi parlamentin me vrasës, trafikantë dhe përdhunues/ Çfarë tha Rama në 2013

Politikë

Mbushi parlamentin me vrasës, trafikantë dhe përdhunues/ Çfarë tha Rama në 2013

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një video të vitit 2013, të kryeministrit Edi Rama, në emisionin “Opinion”.

Në videon në fjalë, Rama deklaronte në atë kohë se të gjithë deputetëve të rinj u ka kërkuar dëshminë e penalitetit dhe mohonte që të kishte në radhët e socialistëve njerëz të inkriminuar.

Por, ndërkohë sipas Berishës po në vitin 2013, Edi Rama ai futi ne parlament 19 vrases, trafikante dhe perdhunues.

“Edvin Mafia perdori deshmine e penalitetit per te mbushur parlamentin, qeverine me kriminele. trafikante, vrases. Kjo interviste eshte e vitit 2013, vit ne te cilin ai futi ne parlament 19 vrases, trafikante dhe perdhunues. sb”-shkruan Berisha në postimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha tregon pse u përzgjodh Basha në krye të PD

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha u pyet mbrëmjen e sotme nëse është i zhgënjyer nga pasardhësi i tij në PD, Lulzim Basha, duke u munduar të mos jepte një përgjigje të saktë.

Ai tregoi për kandidaturat e paraqitura pas dorëheqjes së tij, teksa tha se nuk e zgjodhi ai Bashën, por ishin demokratët që nuk kandiduan të zinin postin e tij.

Berisha deklaroi se të vetmit që kandiduan ishin Basha dhe i ndjeri Sokol Olldashi, ndërsa pretendon se nuk ka ndërhyrë në zgjedhje.

“Do të them një gjë, pak më intime. Pasi u zgjodh zoti Basha kishte nga ata që erdhën më thonin ja ti bëre zgjedhjen, por atyre ja faktova se nuk kam bërë zgjedhjen dhe nëse tjerët nuk kandiduan. Nuk gjen njeri në PD, që Sali Berisha t’i ketë thënë mos kandido. Nuk gjen njeri në PD që të ketë ardhur te Sali Berisha dhe t’i kem thënë lëre kësaj radhe ta marrë Basha. Ishin dy kandidatë, ishte zoti Basha dhe Sokol Olldashi.

LEXO EDHE:  Pse Rama nuk mund të krahasohet me Nënë Terezën

LEXO EDHE:  Baton Haxhiu i përgjigjet  Berishës/ Nuk jam spiun, rrjedh nga trung familjar patriotik

Pozicioni im ishte shumë i vështirë se unë hyra në një linjë jodemokratike. Cila ishte linja jodemokratike? Unë i kërkova udhëheqjes së PD të mos anësojë, por ti sot ke demokratë të SHBA po bëjnë garën dhe figurat kryesore nuk anësohen akoma. Sigurisht ato do bëjnë në konventë. A ishte demokratike, nuk mund të them Kjo është e vetmja gjë që unë kam bërë se çdo njeri ka të drejtë të votojë, asnjë gjë tjetër. Absolutisht nuk gjen njeri që të thotë u thirra dhe më tha atë ose këtë. Thonë mbrapa që e la ky ose ai, pot ë kishin ardhur do kishin kandiduar po si këta. Unë kandidatë nuk caktova, këta të dy erdhën vetë”, theksoi Berisha./ CNA.al     

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Punojnë 24 orë kundër Partisë Demokratike/ Berisha për Xhorxh Soros

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Opinion”,  teksa ka folur për situatën ekonomike u shpreh se vendi ka njohur vetëm regres, ndërsa për këtë akuzoi kryeminstrin Rama.

“Është tmerrësisht e dhimbshme për mua, kur shoh që jemi vendi i fundit për rroga, dhe Kosova që është një shtet i ri e ka rrogën mesatare më të lartë se Shqipëria.

Ka zhbërë gjithçka Edi Rama. As indeksim as rritje rrogash.”

Por teksa ka ndërhyrë gazetari Erl Murati, duke i kujtuar që në kohën e qeverisjes, së tij, Shqipëria rënditej disa shkallë më lart, persa i përket korrupsionit, Berisha e ka patur sërish në përgjigje për ta mohuar.

LEXO EDHE:  Pse Rama nuk mund të krahasohet me Nënë Terezën

LEXO EDHE:  "Fatos Nano ka qenë njëshi i njëshave"/ Acarohet Rama, shihni si i përgjigjet qytetarit

“Apsolutisht jo. “Trasparence International”, është një organizatë e komandua nga Xhorxh Soros. Soros është një armik i betuar i të majtëve në Shqipëri. Sorosi e sorosjanë punojnë nga mgjesi në darkë kundër Partisë Demokratike.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Basha dështoi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka pranuar dështimin e kreut të PD, Lulzim Basha.

Berisha foli ashpër kundrejt opozitës jashtëparlamentare për të cilën thotë se mori një vendim ekstrem, me djegien e mandateve.
Sipas Berishës, opozita nuk arriti të realizonte qëllimet e veta me djegien e madateve.

Ish kryeministri theksoi se opozita nuk arriti ta trajtojë revoltën e madhe popullore që ekzistonte për të rrëzuar Edi Ramën.

LEXO EDHE:  “Qesharaku i Ramës”/ Ish-ministri tallet keqazi me Xhafajn

LEXO EDHE:  “Po bëhet gati fshirja e 100 milion eurove borxh”/ Berisha tregon planin e pisët të Ramës

“Për mendimin tim Opozita nuk arriti të trajtojë revoltën e madhe popullore që ekzistonte me mosbindjen civile të shkallës së atillë saqë i jepte shkelmin Edi Ramës përfundimisht” , u shpreh Berisha në studion e “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE