Connect with Us

Humbën në Karaburun/ Gjenden pas 15 orësh turistët hungarezë

Kronika

Humbën në Karaburun/ Gjenden pas 15 orësh turistët hungarezë

Publikuar

-

Pas më shumë se 15 orësh kërkimesh, policia ka bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e çiftit të turistëve hungarezë, të cilët kishin humbur prej pasdites të së dielës në zonën e Karaburunit në Vlorë.

Mësohet se turistët kanë lëshuar sinjalin SOS, por më pas për shkak të errësirës dhe terrenit të vështirë kishin vendosur ta kalonin natën në çadrën e kampingut që kishin me vete.

Por, zona ku ata ngritën çadrën ë kampingut rezultoi pa mbulim me valë telefonike dhe kjo e ka bërë të pamundur që policia të lidhet me ta, deri rreth mëngjesit të sotëm, kur uniformat blu kanë mundur të lokalizojnë dhe të shpëtojnë çiftin e turistëve.

LEXO EDHE:  Tentoi të fuste drogë në burg/ Kapet “mat” punonjësi i policisë

Çifti hungarez janë të moshave 35 dhe 40 vjeç dhe makinën e tyre e kishin lënë të parkuar pranë një lokali në zonën ku më pas humbën. Kjo ka bërë që policia të ngushtojë rrethin e kërkimeve dhe në këtë mënyrë ka gjetur pas 15-orësh turistët. Për gjetjen e tyre Policia e Vlorës ngriti grupe kërkimi nga Drejtoria Vendore e Policisë, Policia Kufitare nëpërmjet mjeteve lundruese dhe Repartit Delta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Çështja “Babale”/ Prokuroria jep pretencën, Salianji të dënohet me 1 vit e gjysëm burg  

Publikuar

-

Nga

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar sot seanca gjyqësore në lidhje me çështjen “Babale”, ku prokuroria ka dhënë pretencën për tre të akuzuarit për kallëzim të rremë.

Mësohet se prokuroria ka kërkuar 1 vit e gjashtë muaj burg për ish-deputetin Ervin Salianji, që konvertohet në 3 vite shërbim prove.

Për Albert Veliun është kërkuar 3 vite e gjashtë muaj burg, ndërsa për Fredi Alizotin organi i akuzës ka kërkuar 3 vite burg./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbulohet kandidatura e tretë për kreun e SPAK

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën të ditur se kandidatura e tretë për drejtues të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK është Altin Dumani.

Sipas KLP,  Altin Dumani ka paraqitur interesin për garën për kreun e KLP, ndërsa kërkesa është shoqeruar me vizionin për ndërtimin e Prokurorisë së Posaçme si institucion funksional dhe efektiv.

LEXO EDHE:  Mori peng dhe dhunoi pronarin e karburantit/ Biznesmeni i naftës nën hetim nga Prokuroria

LEXO EDHE:  Vrasja e të riut grek/ Ministrja e Kulturës dhe profesori nxjerrin bllof mediat helene

Kujtojmë këtu se dy kandidatët e tjerë për kreun e SPAK janë Arben Kraja dhe Edvin Kondili.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gara për kreun e SPAK/ Zbulohet kandidatura e dytë

Publikuar

-

Nga

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK

Një tjetër kandidat ka dorëzuar kërkesën pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duke shprehur interesin për të marrë detyrën e kreut të SPAK, (Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion).

KLP bën të ditur se kandidatura e dytë për drejtues të SPAK, është Edvin Kondili.

Sipas KLP, kërkesa është shoqeruar me vizionin për ndërtimin e Prokurorisë së Posaçme si institucion funksional dhe efektiv.

LEXO EDHE:  “Mos më kërkoni më…”/ Zhduket prej ditësh një 29-vjeçar

LEXO EDHE:  Akuzohen për tentativë vrasje/ Ja kush janë dy të rinjtë e arrestuar

Kujtojmë këtu se sot paraqiti kërkesën për kandidat për kreun e SPAK, edhe Arben Kraja.

LEXO TE PLOTE