Connect with Us

Video-Denoncon Paloka/ Si mashtroi Rama për pushimet jashtë vendit?

Politikë

Video-Denoncon Paloka/ Si mashtroi Rama për pushimet jashtë vendit?

Publikuar

-

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzar kryeministritn Edi Rama për mashtrim.

Me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, Paloka thotë se sa herë që ai hap gojën që të mbulojë jetën luksoze, gënjen si derr.

“Jo në Greqi, por askund tjetër nuk bëj pushime që nga 2013 si kryeministër”- thotë Edvin mashtruesi, që jeton në një vilë të paktën 2 milion euro, por të deklaruar shumë më pak. Për rifreskim të kujtesës për shqiptarët që nuk kanë pse mbajnë mend çdo mashtrim të Edi Ramës, më poshtë janë disa nga pushimet superluksoze të Ramës, të pranuara prej tij vetë, siç shikohet edhe ne video”, shkruan Paloka në rrjete sociale.

Postimi i plotë:

Sa herë hap gojën që të mbulojë jetën luksoze, Edi Rama gënjen si derr! “Jo në Greqi, por askund tjetër nuk bëj pushime që nga 2013 si kryeministër”- thotë Edvin mashtruesi, që jeton në një vilë të paktën 2 milion euro, por të deklaruar shumë më pak.Per rifreskim të kujtesës për shqiptarët që nuk kanë pse mbajnë mend çdo mashtrim të Edi Ramës, më poshtë janë disa nga pushimet superluksoze të Ramës, të pranuara prej tij vetë, siç shikohet edhe ne video.

Pushimet në Majami në SHBA, të pranuara me gojën e tij.

LEXO EDHE:  Kërkesat e Ramës për dialog/ Gjuzi: Letra dashurie

Pushimet në Boston në SHBA.

Pushimet në Nju Xhersi në SHBA.

Pushimet në Europë dhe Azi, nga Mynihu në Hong Kong, nga Stambolli në Nju Jork, nga Berlini në Rostok, sa herë hap ekspozita private. 10 dite qendroi vetem ne Neë York per ekspoziten qe u hap ne nje nga gallerite me te shtrenjta ne bote.

5.Pushime ne Monte Karlo ne klubin e miliarderëve te Monakos ( E justifikuar nga Fuga , pasi u denoncua, si ftese private e Princit te Monakos)

Ky qe mori helikopterin per te shkuar nga vila ne Vlore deri ne aeroport ku e priste charteri me te cilin shkoi ne Torino vetem per te pare ndeshjen e Juventusit e per te bere njo foto me Ronaldon deklarohet me paturpesi, me se nje here, se “nuk i pelqen luksi” dhe pushimet i ben ne Shqiperi…!!!Rama jo vetëm ka bërë pushime jashtë vendit, por i ka bërë ato me shpenzime marramendëse, që nuk justifikohen me pasurinë e deklaruar prej tij. Prandaj, Etilda nuk e ka problem të firmosë bileta avioni 2 milionë lekë dhe hotele 600-700 euro nata. Ajo thjesht ka ndjekur modelin e shefit të saj, Edi Rama, që gënjen pa u skuqur fare se nuk paska bërë kurrë pushime jashtë shtetit si kryeministër./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Ngritën dorë ndaj shtetit”/ Mazniku: Banorët e Astirit të yshtur nga politika

Publikuar

-

Nga

Zvedëskryetari i Bashkisë së kryeqytetit, Arbian Mazniku, është pjesë e emisionit “Real Story”, ku si temë qendrore diskutimi është ndërhyrja e sotme e policisë së shtetit ndaj banorëve protesues të Astirit dhe prishja e më shumë se 30 objekteve nga IKTMN.

Duke iu kundërvenë të ftuarve të tjerë në studio, të cilët e vlerësuan si të nxituar veprimin e institucioneve shtetërore, Mazniku e justifikoi ndërhyrjen e policisë si masë për të zhbllokuar rrugën, në të cilën punohej.

LEXO EDHE:  Foto/ Rama ofendon studentët, i quan injorantë

LEXO EDHE:  "Shpërthen" ish deputeti socialist/ Rama shërbëtor i Serbisë

“Bllokimi i rrugës? Ishte normale që njerëzit të mos kalonin për sa kohë që ishte duke u punuar dhe ishte një masë sigurie. Nëse ngrihet dorë mbi shtetin, shteti ka monopolin. Nuk mund të goditen njerëzit. Në demokraci ndiqet rruga institucionale. Ata njerëz kanë qenë të “yshtur” politikisht”, ka artikuluar në ligjëratë të drejtë Mazniku./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Akuzat për lobim rus/ Ristani zbardh detaje nga hetimi: Një shumë e tillë ska qenë kurrë në arkën e PD

Publikuar

-

Nga

Ish  sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani,  ka komentuar akuzat e bëra ndaj tij nga prokuroria për falsifikim në çështjen penale të lobimit të PD-së në SHBA, me financime ruse.

Në një intervistë për “Repolitix”, Ristani shprehet se nuk ka qenë në dijeni të firmosjes së kontratës së lobingut midis Bashës dhe Muzin, për këtë arsye ai nuk ka firmosur apo vulosur në atë dokument.

Sipas ish  sekretarit të Përgjithshëm i PD-së, një shumë e tillë prej 600 e ca mijë dollarësh nuk ka qenë kurrë në arkën e PD-së.

“Tek ne drejtësia ka rënë. Nuk kemi më check and balance. Drejtësia është e ndikuar nga politika. Prokuroria e nisi çështjen pas disa aludimeve në media për çështjen e lobimit.

Nga tetori-nëntori i 2017, i kam nisur një shkresë prokurorisë, ku pasi i sqaroj çështjen e financimeve, i kam kërkuar që të vijojnë dhe të thellohen në verifikimet e tyre, për shkak edhe të fjalëve që kanë dalë në media. Kjo shkresë është i vetmi dokument zyrtar i firmosur nga unë.

Ajo që ka ndodhur, pra që akuzohemi, është një kontratë e firmosur midis kreut të partisë, Basha, me një lobist amerikan, Muzin, 25 mijë dollarë. Në kontratë është bërë pagesa konform ligjeve të vendit dhe më pas është deklaruar.

LEXO EDHE:  Kërkesat e Ramës për dialog/ Gjuzi: Letra dashurie

LEXO EDHE:  Akuzon ish deputeti socialist/Bosi i Tahirit është Edi Rama

Unë nuk kam firmosur në këtë marrëveshje dhe po ashtu nuk kam qenë në dijeni për këtë kontratë. Kjo sepse nuk ka lidhje me Kryesinë e PD-së, është një marrëveshje midis kreut të Partisë Demokratike dhe Muzin.

Më pas Muzin ka bërë një deklarim të dytë ka bërë një shtesë duke thënë se ka marrë edhe 500 mijë dollarë nga PD.

Sepse ai i bën këto deklarime është problem i tij, mirëpo mund tju them që PD nuk ka pasur kurrë në arkën e saj një shumë të tillë parash. Unë nuk jam në dijeni.

Kështu Prokuroria ka nisur hetimet për pastrim parash dhe më pas falsifikim të dokumentit.

Unë nuk kam një asnjë lidhje me ketë dokument. As nuk e kam parë, dhe jo më pas të mund të kem firmosur apo vulosur në të, që të mund të akuzohem për falsifikim. Është diçka se, që të mund të akuzohesh për falsifikim duhet të paktën të kesh lidhje, ose të paktën ta kesh parë dokumetin. Kështu që si mund të akuzohem unë?

Funksioni im është funksion politik dhe unë nuk kam asnjë lidhje as me sektorin e financës”, është shprehur Ristani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga Kreshnik Çollaku/ Kryetari pa vota i Tiranës, qan hallin e votave

Publikuar

-

Nga

Bashkia e Tiranës i ka cilësuar si dashakeqe dhe ndërhyrje në punët e brendëshme të kryeqytetit shqiptar, deklaratat e Vetëvendosjes lidhur mbi ccështjen e Astirit, ndëra e theksonte se Vetëvendosja kërkon të marrë dhe votot e PD-së së degraduar.

Pas këtyre deklaratave nga ana e bashkisë, ka reaguar dhe Anëtari i Kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku.

Teksa ka përshëndetur suksesin e Vetëvendosjes në Kosovë, Çollaku shkruan me ironi se “Ky hall të gjen e nuk e fsheh dot..,kur kryetar apo deputet bëhesh me vota të vjedhura apo dhe më keq si këtë rast kryetar Tiranë pa rival e pa vota fare.”

Reagimi i plotë

Kryetari pa vota i Tiranes,qan hallin e votave.
————
Kryetari i Komitetit Ekzekutiv ne Tirane qenka bezdisur nga VetVendosja e Tiranes,sepse paskan bere deklarate per dhunen ne Astir !?
Madje qenka merakosur edhe per votat e PD !?

PD ka pershendetur suksesin e VetVendosjes ne Kosove. PD garanton mbeshtetje dhe bashkepunim per qeverine e re ne Kosove mes LDK dhe Vetvendosjes,sot ne opozite e sidomos neser ne qeverisje te Shqiperise.
PD respekton pa asnje rezerve verdiktin e qytetareve ne Kosove.
Pd nuk sulmon fyen apo percan subjektet politike ne Kosove e lideret e tyre.
PD i uron sukses edhe Vetvendosjes ne Tirane.
Kemi gjera qe na bashkojne e do te mbeshtetmi ne ato per bashkepunim,dhe nese ka ceshtje qe na ndajne do te debatojme me respekt reciprok..,pasi e tille duhet te jete jeta politike e nje gjenerate te re.

LEXO EDHE:  “Tahiri e ka kërcënuar Ramën me ‘plumb në zarf'”

LEXO EDHE:  "Tahiri e ka kërcënuar Ramën me 'plumb në zarf'"

E fundit gje qe na merakos jane votat,pasi ato jemi perpjekur e do te perpiqemi ti fitojme ndershem dhe do ti respektojme pasi ato te hidhen ndershem.
Pasi ndryshe nga Rilindja,pluralizmin e nxisim dhe e mbrojme..,nuk e vrasim.

Por kryetari i komitetit te Tiranes me merakun te votat e PD,ne menyre froidjane,rrefen merakun e vet.

Votat jane halli i Rilindasve. Halli i madh i cdokujt eshte ajo cka nuk e ka

Ky hall te gjen e nuk e fsheh dot..,kur kryetar apo deputet behesh me vota te vjedhura apo dhe me keq si kete rast kryetar Tirane pa rival e pa vota fare.

Votat jane halli i kryetarit te Tiranes..,sepse me vota ai e di mire,nuk do te ishte sot kryetar./CNA.al

LEXO TE PLOTE