Connect with Us

Tjetër aksident i rëndë/ Humb jetën një person

Kronika

Tjetër aksident i rëndë/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Klos-Dars.

Si pasojë e këtij aksidenti humbi jetën shtetasi me inicialet  Q.V 33 vjeç, banues në fshatin Xibër.

Ndërkohë që drejtuesi i automjetit është shoqëruar në komisariat.

Njoftimi i policisë: 

Në aksin rrugor rural Klos-Dars, shtetasi B.K, duke drejtuar automjetin e tij, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, e për pasojë ka humbur jetën shtetasi Q.V, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Xibër, (pasagjer).

LEXO EDHE:  Makina përplas motorin dhe largohet me shpejtësi/ I plagosuri me urgjencë në spital

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit të Policisë Mat, për veprime të mëtejshme. Për rastin, po kryehen verifikime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë/ Mbytet një grua në Surrel

Publikuar

-

Nga

E rëndë/ Mbytet një grua në Surrel

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një grua është gjetur e mbytur ne rezervuar.

Mësohet se gruaja është gjetur e pajetë në rezervuarin e Surrelit.“Më datë 17.09.2020, rreth orës 09:00, në Surrel, në një rezervuar, është gjetur e mbytur një shtetase e seksit femër, ende e paidentifikuar. Nga kqyrja paraprake nuk konstatohen shenja dhune. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë  për identifkimin e viktimës dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Milot-Morinë mëngjesin e sotëm.

Mësohet se një mjet tip “Volswagen” ka dalë nga rruga e për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i saj. Shtetasi që humbi jetën është identifikuar si G.N., 35 vjeç.Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Publikuar

-

Nga

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Mëngjesin  e sotëm janë arrestuar 7 persona si rezultati i një operacioni blic të kryer për droga të forta, kokainë.

Sipas informacioneve paraprake nga policia mësohet se në ky aksion është shtrirë në disa pika të ndryshme të Vlorës, ku në mbështetje të efektivëve të qytetit bregdetar kanë shkuar forca nga Tirana.

Personat e arrestuar janë mbajtur në vëzhgim prej disa javësh dhe më pas është bërë e mundur kapje e tyre.Një tjetër aksion Anti-Kanabis ka nisur prej ditësh në lumin e Vlorës dhe në fshatrat e Bashkisë së Selenicës.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Përrenjas/ Makina kthehet përmbys

LEXO EDHE:  Përplaset autobusi me kamionin/ 36 të vdekur dhe 36 të plagosur

Burime nga Policia bëjnë me dije se patrullat nga ajri kanë evidentuar mbi 40 “njolla”, zona ku është kultivuar kanabis ku po punohet për asgjësimin e tyre.

LEXO TE PLOTE