Connect with Us

Thyejnë dhe grabisin dy shkolla/ Pranga 7 adoleshentëve shqiptarë në Itali

Kronika

Thyejnë dhe grabisin dy shkolla/ Pranga 7 adoleshentëve shqiptarë në Itali

Publikuar

-

Një ngjarje të pazakontë ka ndodhur në Xhenova, ku një grup adoleshentësh shqiptarë kanë thyer dhe vjedhur dy shkolla, duke marrë kompjutera dhe sende me vlera të konsiderueshme monetare.

Të rinjtë me qëndrim të rregullt në Itali u pikasën nga policia dhe, pas kontrolleve në dhoma, ju gjetën sendet materiale me vlerë 20 mijë euro.

LEXO EDHE:  I hodhi acid kolegut në shishen e ujit / Arrestohet 52-vjeçarja në Itali

Shtatë prej tyre u arrestuan mëngjesin e kësaj të premteje, ndërsa arrestimi u cilësua i ligjshëm./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

I zhdukur prej tre ditësh/ Gjendet i pajetë i riu

Publikuar

-

Nga

Një 32 vjeçar nga Ferizaj, me inicialet Sh.B i cili ishte shpallur i zhdukur para tre ditësh, është gjetur sot i pajetë.

Sipas mediave kosovare, trupi i të riut është gjetur mes fshatit Gadime dhe Kishnapole të Komunës së Lipjanit.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes, ndërkohë që trupi i të tij është dërguar në institutin e mjekësisë ligjore, ndërsa priten rezultatet e ekspertizës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Goditet grupi kriminal në Itali/ Arrestohen 20 persona, mes tyre bosi shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një megaoperacion i policisë italiane, ka çuar në arrestimin e 20 personave. Ata akuzohen për trafik droge, vjedhje dhe armë mbajtje pa leje, ndërkohë që kapoja ishtë një shqiptar.

Hetimet lidhur me këto arrestime kishin nisur që në dhjetor 2015 kundër një organizate kriminale e përbërë nga italianë dhe shqiptarë, përgjegjës për krime të ndryshme.

LEXO EDHE:  Grabitja ne Lezhe/Plumb ne koke policit

LEXO EDHE:  I hodhi acid kolegut në shishen e ujit / Arrestohet 52-vjeçarja në Itali

Krahas sekuestrimit të 5.3 tonë marijuana që vinin nga Shqipëria, hetimet zbuluan dhe një arsenal të madh armësh, ekzistenca e të cilave datonte që nga lufta.

U sekuestruan gjithashtu 10 pistoleta gjysmë-automatike dhe 2 armë kallashnikovm shkruajnë mediat italiane./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndryshonte vendimet e gjykatës/ Prangoset ish-sekretarja në Gjykatën Administrative 

Publikuar

-

Nga

Policia bën të ditur se është goditur një tjetër rast i krimit ekonomik, ku është bërë i mundur ndalimi ish-sekretares gjyqësore pranë Gjykatës Administrative Vlorë,  Edlira Shehu.

Sipas uniformave blu, përgjatë periudhës kohore dhjetor 2018 – nëntor 2019, kur 43-vjeçarja Edlira Shehu, ka qenë në marrëdhënie pune, dyshohet se ka ndryshuar disa vendime të gjykatës duke i favorizuar palët sipas interesit vetjak.

LEXO EDHE:  Fotot e nxehta/Beniada mbesa e ish-Presidentit Nishani, nxeh temperaturat në Itali

LEXO EDHE:  Itali/ Arrestohet shqiptari me 7,8 kilogramë drogë

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, në ngarkim të saj, për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Zhdukja ose humbja e fashikullit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE