Connect with Us

I publikoi mesazhin për teatrin/ Aktorja përgënjeshtron Ramën “Nuk kam dhënë asnjë mendim”

Sociale

I publikoi mesazhin për teatrin/ Aktorja përgënjeshtron Ramën “Nuk kam dhënë asnjë mendim”

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama publikoi mbrëmjen e sotme mesazhin e aktores nga Kosova Ilire Vinca, e cila sipas tij ishte shprehur për një Teatër të ri Kombëtar.

Mirëpo disa minuta më pas, ka reaguar vet aktorja e cila në një koment të lënë në mesazhin e publikuar nga kryeministri Rama, sqaron se nuk ka bërë asnjë koment për Teatrin dhe se është hera e dytë sipas saj që ndodh ky keqkuptim.

“Po të kishte mundësi të ndërtohej një teatër i ri në vendin ekzistues do të ishte mrekulli. Teatri është zhvilluar shumë në vendet tjera për nga ana teknike, çka iu mundëson artistëve të sjellin në jetë kreativitetin e tyre, madje edhe i frymëzon për gjetje të reja. Përveç kësaj, një teatër i ri do të krijonte mundësi edhe teknike për punëtorët e teatrit dhe organizimin e shfaqjeve. Nga ana tjetër, edhe për audiencën do të ishte një freski. Uroj të bëhet sa më shpejt!”, ishte mesazhi që publikoi Rama.

LEXO EDHE:  "Tregjet nuk përfshihen në TVSH"/ Zyrtari i lartë nxjerr bllof kryeministrin Rama

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë, që kryeministri Rama del zbuluar nga aktorët.

Pak ditë më parë, një ngatërresë e ngjashme ishte dhe me qëndrimin e aktores Marjana Kondi, mesazhi i të cilës u deforma nga kryeministri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Ulje e temperaturave, reshje shiu dhe dëbore/ Mësoni si do jetë moti në vijim

Publikuar

-

Nga

Orët e para të mëngjesit të ditës së së sotme u shoqëruan me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intensitet mesatar dhe në jugperëndim dhe veriperëndim deri të lartë.

Por, duke nisur nga orët e mesditës situata ndryshon plotësisht me mot me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

Në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër , Lezhë dhe Durrës priten reshje lokalisht mesatare. Në terrenet malore, reshjet do të jenë kryesisht në formë dëbore.

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Alibeajt/ Ky regjim ka arritur fundin

LEXO EDHE:  Berisha i përvishet Ramës/ “Jugu në panik, ti bën fushatë”

Temperaturat në vlerat e mëngjesit pritet të arrijnë nga 2ºC në zonat malore deri në 10ºC në ato të ulta e bregdetare.

Në vlerat e mesditës temperaturat pritet të arrijnë nga 12ºC në zonat malore deri në 17ºC në ato të ulta e ato bregdetare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 14 dhjetor 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Mund të ketë një rënie të lehtë gjatë kësaj fundjave. Java ua ka shteruar të gjitha energjitë, kështu që është diçka normale. Për ata që janë vetëm është momenti për të vlerësuar zgjedhjet që do të bëjnë. Kujdes duhet treguar në raportet me miqtë dhe familjarët.

DEMI 21. prill – 21. maj

Po afrohet një periudhë e muajit shumë interesante. Bëni mirë që të mbani nën kontroll nervozizmin dhe kontrolloni raportet që nuk funksionojnë. Gjatë fundjavës do të përjetoni një raport dashurie më të qetë dhe do të rigjeni harmoninë me personin që keni në krahë. Si në dashuri edhe në punë, dikush do të luftojë për interesat e tij/saj.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Kjo fundjavë parashikohet me disa shpenzime më shumë. Më e keqja ka kaluar, por sërish bëni mirë që ta mblidhni dorën. Nëse keni përjetuar ndonjë zhgënjim në dashuri, nuk përjashtohet mundësia që të ketë takime interesante.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeni në luftë me të gjithë, ku tensionet dhe nervozizmi do të jenë kudo të pranishme. Kush është vetëm, bën mirë që të veprojë. Përpara jush mund të hapet një periudhë e cila parashikon një ndryshim vendimtar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ekziston mundësia që të fitoni një sfidë mjaft të rëndësishme dhe mbi të gjitha të merrni vlerë në punën tuaj. Fundjava do të fuqizojë të gjithë çiftet që janë në krizë dhe duan që të rikuperohen. Jeni disi të lodhur, por gjithsesi Saturni dhe Neptuni do të jen neutralë, duke mos ju krijuar më pengesa.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Keni një projekt të madh të cilin duhet ta vini në zbatim, ndaj mos hezitoni pasi qielli është mjaft i favorshëm. Fundjava do të sjellë rikuperim të ndjeshëm. Në dashuri do të keni mundësi të përmirësoheni, në sajë të ndikimit të favorshëm të Venusit. Nuk ka nevojë që të krijoni ankth për më kot.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Vëzhgoni dhe mos veproni gjatë kësaj dite. Dikush mund të humb një njeri të afërt, një takim mund të anulohet dhe mund të ketë ndodnjë ndryshim programi. Ka një rënie fizike e cila do të shkaktojë nervozizëm.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Gjatë këtyre orëve mund të vijnë të reja të kënaqshme apo takime. Gjatë kohëve të fundit keni pasur çështje të ngarkuara ekonomike apo profesionale për të zgjidhur. Brenda pak kohësh do të keni mundësi që të zbuloni dashurinë e vërtetë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do të nisë për ju një periudhë mjaft e rëndësishme. Kush i ka thënë ‘jo’ një dashurie, do të ketë mundësi që të gjejë dikë tjetër. Në punë, vijoni që të mendoni për një ndryshim që duhet të bëni.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Janë ditë disi të rënda sa i takon nivelit psiko-fizik, por nuk ka asgjë të rëndë apo të parikuperueshme. Ka shumë projekte të cilët cilësohen si të favorizuar. Nëse gjatë këtyre orëve do të merrni një telefonatë të çuditshme, mos u habisni. Në dashuri, jeni përballur me një peroiudhë të vështirë, ndaj mundohuni që të rikuperoheni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Në sferën sentimentale, shumë nga të lindurit e kësaj shenje, po vendosin në lojë gjithçka. Por ndonjëherë kjo gjë vjen vetëm prej lodhjes. Disa prej jush kanë projekte të cilat duhen vënë në zbatim. Bëni kujdes lidhur me paratë dhe punën, pasi ka gjëra të cilat duhet të sigurohen.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Gjatë kësaj fundjave do të keni mundësi që të përjetoni ndonjë emocion të bukur. Qielli favorizon pasionet e rigjetura dhe gjithë ata që janë bashkë prej vitesh, do të jenë shumë të bashkuar. Kush do të bëjë projekte të mira, do të jetë i favorizuar. Kjo është një periudhë përgatitore për vitin që do të vijë, i cili parashikohet mjaft i rëndësishëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ndodh sërish në stadiumin “Air Albania”/ Tifozët e Tiranës thirrje “Rama ik”

Publikuar

-

Nga

Edhe në ndeshjen e sotme në stadiumin e ri “Air Albania” nuk kanë munguar thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama.

Gjatë derbit Tirana-Partizani, një grup tifozësh të Tiranës kanë veshur bluza të bardha me shkronja blu, ku formojnë fjalën “Rama ik”.

Tifozët kanë dhënë një mesazh të qartë kundër kryeministrit, ashtu siç ndodhi edhe në ndeshjen e kaluar.

LEXO EDHE:  Berisha publikon videon/Rama drejtoreve te shtetit: Kutite e Votave ose Postin

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Alibeajt/ Ky regjim ka arritur fundin

Kujtojmë se në ndeshjen e Shqipërisë kundër Francës në 17 nëntor, stadiumi oshëtoi nga thirrjet “Rama ik” në kor, ndërkohë që vetë Kreu i Shtetit ishte i pranishëm.

Nga ana tjetër, ndeshja e sotme përfundoi 2-1 në favor të Tiranës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE