Connect with Us

HEC-i në Holtë i mikut të Ballës?/ Deputeti socialist i përgjigjet opozitës

Politikë

HEC-i në Holtë i mikut të Ballës?/ Deputeti socialist i përgjigjet opozitës

Publikuar

-

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të opozitës, në lidhje me HEC-in pranë kanionit të Holtës, investitori i të cilit sipas opozitës ishte mik i deputetit socialist.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla ka publikuar një video nga prishja e këtij HEC-i, ndërsa bashkangjitur shkruan se “Fillon prishja e digës së HEC pranë kanionit të Holtës. Si thanë gojëprishurit e opozitës rrugore dhe organi i tyre zyrtar RD që investitori është mik i Taulant Ballës?!”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kryebashkiaku socialist duke thithur kokainë/ Vjen reagimi i Rudina Hajdarit

Publikuar

-

Nga

Deputetja Rudina Hajdari, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me video-skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla i cili u kap duke thithur kokainë në ambjentet e një lokali.

Hajdari shkruan se, politikanë e biznesmenë kanë shfrytëzuar prej vitesh pasuritë minerale të Bulqizës, por qytetarëve të saj u është ofruar vetëm mjerim e varfëri, ndërsa kryebashkiaku është përcaktuar përdorues kokaine.

“Një vend me pasuri minerale si Bulqiza, prej vitesh është shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë. Qytetarëve të këtij vendi nuk ju ofrohet asgjë më shumë se mjerim dhe varfëri, ndërkohë që kryebashkiakë përcaktohen konsumatorë të kokainës dhe bashkëpunues të drogës”, shkruan Rudina Hajdari në reagimin e plotë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ironia e Berishës/ Ju lutem lini ca gram drogë mënjanë për të stërvitur qentë

Publikuar

-

Nga

Video skandaloze, ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla u kap duke thithur kokainë në ambientet e një lokali ka sjellë reagime të shumta.

Një ndër ta është dhe Shkëlzeni Berisha.  Duke iu referuar dhe një lajmi të publikuar ditën e djeshme në media, ku thuhej se Ministria e Brendshme ka mungesë të drogës që të përdoret për të stërvitur qentë, ai shkruan me ironi:

LEXO EDHE:  Opozita braktis seancën

LEXO EDHE:  Opozita braktis seancën

“Ju lutem lini ca gramë droge mënjanë sa për të stërvitur qentë”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryebashkiaku me kokainë/ PD kërkesë SPAK-ut, të nisin menjëherë hetimet

Publikuar

-

Nga

Partia Demokratike ka reaguar sërish lidhur me videon-skandalin e publikuar sot nga gazetari Artan Hoxha,, ku shfaqet kryebashkiaku  i Bulqizës, Lefter Alla, duke konsumuar kokainë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale,  Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i kërkon SPAK të nisë menjëherë hetimet ndërsa shton se Alla duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim krimi ndaj atyre që i kanë siguruar kokainën.

“SPAK ka një mundësi reale të zbulojë dhe vendosë përpara përgjegjësisë një grup të stukturuar kriminal që merret me shpërndarjen dhe trafikimin e kokainës në zonën e Bulqizës. Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim krimi ndaj atyre që i kanë siguruar kokainën. SPAK duhet të veprojë pa asnjë vonesë!”/CNA.al

SPAK ka një mundësi reale të zbulojë dhe vendosë përpara përgjegjësisë një grup të stukturuar kriminal që merret me shpërndarjen dhe trafikimin e kokainës në zonën e Bulqizës. Edi Rama i Bulqizës duhet të ndiqet penalisht për moskallëzim krimi ndaj atyre që i kanë siguruar kokainën. SPAK duhet të veprojë pa asnjë vonesë!#KushEshteiRadhes #RamaIk #MjaftMeMashtrime #KrimiRama #LigjiAntiRama #RamaDeshtoi

Gepostet von Gazment Bardhi am Mittwoch, 22. Januar 2020

 

LEXO TE PLOTE