Demokratët “masakrojnë” Bashën/ PD do të shporrë, meritoni të gjithë burgun

23 Gusht 2019, 09:36, Aktualitet CNA
Demokratët “masakrojnë” Bashën/ PD do të

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbrëmjen e djeshme ishte i ftuar në studion e emisionin ?Fakt? të gazetarit Çim Peka, ku foli në lidhje me situatën politike në vend dhe se çfarë do të ofrojë opozita.

Intervista e Bashës me gazetarin Peka, u transmetua Live edhe në faqen e kreut të PD-së, në rrjetet sociale.

Por, sikurse shikohet në komentet e mëposhtme, duket se qytetarët shqiptarë nuk e shohin si alternativë Lulzim Bashën.

Demokratët kanmë ?shpërthyer? në komente kundër kreut të PD-së dhe klasës politike shqiptare në tërësi.

?Që kemi qeveri të korruptuar atë e dimë, por ti çfarë po bën për të ndryshuar kjo situatë, sepse populli do të ketë një prirës?-shkruan një qytetar.

Më tej, një tjetër paralajmëron Bashën se PD do ta largojë atë, nëse ai nuk largon Ramën.

?Basha duhet ta kesh parasysh, o triumfo ti ta shporresh Ramën ndryshe ka për të ardhë fundi edhe ty. Do të largojë PD-ja se po i shndërrohesh në figurë e djegur?-shkruan qytetari.

Ndërsa një tjetër shkruan se ?Këta janë të tërë për në burg, fillo që nga Rama, Basha e me radhë të gjithë bajgat e kombit me radhë?.

Gjithashtu një tjetër qytetar ?kryqëzon? Bashën, në lidhje me bojkotin e zgjedhjeve vendore, ndërsa shkruan se ?Pse nuk hyre ne zgjedhje me datë 30 qeshor. Ju keni muaj që kërkoni zgjedhje të parakohëshme, tani kur vjen data e zgjedhjeve nuk futeni.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga