Connect with Us

Përplasjet për “Arenën Kombëtare”/ Çollaku mesazh Braçes

Politikë

Përplasjet për “Arenën Kombëtare”/ Çollaku mesazh Braçes

Publikuar

-

Anëtari i kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas debateve të fundit mes zv.kryeministrit Erion Braçe dhe Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me nxjerrjen në shitje të “Arenës Kombëtare”.

Në një postim në rrjetet sociale, Çollaku shkruan se ndërhyrja e zv.kryeministrit duket ka më shumë hallin e Partisë se sa të futbollit.

Më tej, Çollaku i ka drejtuar një mesahz Braçes, ndërsa shkruan se “zv.kryeministri mund të jetë i sinqertë deri ne fund…ti vërë emrin Enver Hoxha stadiumit kombëtar dhe e rehaton përfundimisht këtë muhabet”.

“Eshte e cuditshme perfshirja e zv.kryeministrit ne emertimin e stadiumit kombetar.
U eshte bere fiksim emri i Qemal Stafes (nje komunist i vrare afro 70 vite me pare).
Nuk e kuptoj clidhje ka patur Qemali me futbollin, e ne fakt nderhyrja e zv kryeministrit duket ka me shume hallin e Partise se sa te futbollit.

LEXO EDHE:  Mesazhi i Erjon Braçes në 25 vjetorin e Partisë Socialiste

Nese e ka kaq merak Partine ne futboll, zvkryeministri mund te jete i sinqerte deri ne fund…ti vere emrin Enver Hoxha stadiumit kombetar,dhe e rehaton perfundimisht kete muhabet !!”-shkruan Çollaku në postimin e tij.

Debati për Stadiumin Kombëtar/ Braçe i përgjigjet FSHF-së  

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kryemadhi përplaset me Bolinon për pasurinë/ I nxjerrin të palarat njëri-tjetrit

Publikuar

-

Nga

Kretarja e LSI-së Monika Kryemadhi, është përpalasur ashpër me botuesin Carlo Bolino në emisionin “Open”  mbrëmjen e sotme lidhur me pasurinë.

Teksa Bolino i ka përmendur vilën në Gjirin e Lalëzit dhe shkollën e fëmijëve në Londër, Kryemadhi e ka humbur toruan duke kaluar në fyerje personale.

Kryemadhi: E kanë hetuar kolegët e tu pasurinë time, bashkë me Ina Ramën. Ta kam thënë edhe herë tjetër, dhe po ta them prap. Unë kam një shtëpi në Gjirin e Lalëzit. Kam dhe një pasuri, pallat të trashëguar nga babai im dhe me apartamentet që kam shitur, kam paguar shkollën e fëmijëve të mi.

LEXO EDHE:  Braçe i përgjigjet Bashës/ “Demokraci pa zgjedhje nuk ka”

LEXO EDHE:  Ktheu në Kuvend Buxhetin 2019/ Erjon Braçe akuza Metës

Bolino: Ke vilë, unë skam vilë.

Kryemadhi: Ke televizion. Ti je më i pasur se unë. Ti je bërë i pasur nga shqiptarët, unë jam bërë e pasur nga babai im.

Bolino: Nuk jam i pasur. Nuk kam vilë.

Kryemadhi: Ke dy shtëpi. Ke koncesione, ke televizion. Nuk je i pasur!

Bolino: Eja shikoje shtëpinë time.

Kryemadhi: Shtëpia merr fytyrën e të zotit. Po është i zoti i bukur është dhe shtëpia.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ramën e kam shok”/ Kryemadhi e papërmbajtshme, debate edhe me analistin

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e sotme është shoqëruar me debate të forta dhe tone të ashpra emisioni “Open”.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është përplasur fillimisht me mdoeratoren Eni Vasili e me pas me të ftuarit në studio.

Teksa debatonte me analistin Besard Kadia, Kryemadhi tha se e ka shok Edi Ramën.

“Unë Edi Ramën e kam shok, kurse kundërshtar politik e kam pasur gjithmonë”, tha më tej Kryemadhi, ndërsa analisti Besard Kadia i tha se kur ai bënte opozitën ndaj Ramës ajo ishte në Qeveri me të.

“Po shumë mirë, ti e ke dhe shok kurse unë se njoh fare. Kur unë i bëja opozitë Ramës dhe LSI, ju ishit me Ramën në qeveri”, tha Kadia.

LEXO EDHE:  Pr.ligji për tokën bujqësore/ Rebelohet Braçe, ultimatum qeverisë

LEXO EDHE:  Deputeti socialist ''godet'' Bashën/Ik o Lyl, je kthyer në gjobë

Kryemadhi tha se LSI e ka zgjedhur atë si kryetare pasi ajo ka bërë opozitën ndaj të gjithë kryeministrave që ka pasur vendi.

“LSI më zgjodhi mua kryetare se gjithë jetën time jam zënë me Fatos Nanon, Ilir Metën, me të gjithë”, tha Kryemadhi, ndërsa më herët tha se me Ramën ishin shok, por në politikë janë kundërshtar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama “kult” në sytë e Veliajt/ Lorenc Vangjeli zbulon çfarë fshihet pas përplasjeve

Publikuar

-

Nga

Analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në emisionin “Opinion”, teksa komentoi ashpërsimin e toneve mes kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, tha se mes tyre nuk ka asnjë përlasje.

Sipas Vagjelit, ky i fundit e sheh si kult Edi Ramën, dhe është aty ku është,  vetëm për shkak të “dorës” që ky i ka dhënë.

“Te Rama mund të gjedh mënyrë e gabuar që ai komunikon, batutën jo të përshtatshme të momentit ose fyerjet që i bën njërit apo tjetrit, por këto japin një mozaik të madh. Vetëm një sy naivi dhe një sy i pastërvitur, ky mozaik i madh është propozimi i Edi Ramës për mandatin e tretë.

Në qoftë se erdhi në 2013 në pushtet duke larguar Berishën me pretendimin që do bënte shtet dhe nuk i ndodhi kjo gjë edhe për shkak të incidenteve. Mori mandatin e dytë duke kërkuar tepsinë dhe timonin të gjithi për veten.

LEXO EDHE:  Ktheu në Kuvend Buxhetin 2019/ Erjon Braçe akuza Metës

LEXO EDHE:  Ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë/ Ndryshime në listën e Rejas

Në mandatin e tretë ai do të risjellë triumfin apo dështimin e tij në këtë histori, të tërmetit. Është cinike të flasësh për epërsi politike në këtë moment, por është e vërtet që ai e ka fituar këtë epërsi.

Sot ai në sytë e të gjithë shqiptarëve shihet si shpresë kur flitet që kanë mëndje të mençur që e kritikojnë qoftë në Tiranë apo në gjithë Shqipërinë.

Tërmeti tregoi që në jemi lakuriq. Ai nuk ka konflikt me zëvendëskryeministrin (Erion Braçe)as me kryetarin e Bashkisë (Erion Veliaj), ata janë si rrathë bashkëqendror që shikojnë si kult të vetëm Ramën. Nuk ka konflikt, ata të gjithë atje janë për shkak të Edi Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE