Connect with Us

“Nuk do të lidhem pas të shkuarës time”/ Supermodelja rrëfen për lidhjen e saj me pedofilin Epstein

Bota

“Nuk do të lidhem pas të shkuarës time”/ Supermodelja rrëfen për lidhjen e saj me pedofilin Epstein

Publikuar

-

Supermodelja Naomi Campbell ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë rreth takimit me pedofilin Jeremy Epstein në një party disa vite më parë.

Ajo ishte prezantuar me finacierin që kreu vetvrasjen në 10 Gusht, në festën 31 vjetorit të saj në 2011.
Një aritkull nga Daily Mail, vuri në pikëpyetje lidhjet e Naomit me Epsteinin, ku pretendohej se Epstein kishte të bënte me abuzimin seksual ndaj saj, duke e bërë atë të sqaronte lidhjen që kishte me financierin.

Në një video në YouTube të publikuar të Mërkurën, modelja dhe filantropja 49-vjeçare merr pjesë në një intervistë me një reporter, i cili e ka realizuar jashtë syrit të kamerave, për t’iu përgjigjur një sërë pyetjesh në lidhje me marrëdhënien e saj me Epstein.

“E kam thënë gjithnjë nuk jam një shenjtore. Por punoj të jem një njeri i mirë. Nuk do të lidhem pas të shkuarës time.”

LEXO EDHE:  Foto/Modelja ruse nuk ndalet, pozon duke ekspozuar të pasmet bombastike

Duke iu referuar takimit të saj të parë me financierin 18 vjet më parë, Naomi shpjegoi: ‘Po, e njihja. Unë u njoha me të në ditëlindjen time të 31-të nga ish-i dashuri im Flavio [Briatore]. Ai ishte gjithmonë në rreshtin e parë të shfaqjeve të Victoria Secret.’

Epstein akuzohej se ka patur ‘skllave seksi’, të cilat ishin në moshë të re, përkatësisht adoleshente. Para se të vdiste, ai u dënua me 45 vjet burg për trafikimin e vajzave të mitura në pronat e tij në Neë York dhe Florida në fillim të viteve 2000.

Duke mohuar njohuritë për krimet seksuale të Epsteinit, Naomi tha: ‘Ajo që ai ka bërë është e pafalshme. Dhe kur dëgjova se çfarë kishte bërë më vinte pështirë njësoj sio të gjithëve kur dëgjuan për krimet e tij. Sepse ashtu si gjithë të tjerët edhe unë e kam vuajtur pjesën e të qënit e ngacmuar seksualisht.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

I zhdukur prej tre ditësh/ Gjendet i pajetë i riu

Publikuar

-

Nga

Një 32 vjeçar nga Ferizaj, me inicialet Sh.B i cili ishte shpallur i zhdukur para tre ditësh, është gjetur sot i pajetë.

Sipas mediave kosovare, trupi i të riut është gjetur mes fshatit Gadime dhe Kishnapole të Komunës së Lipjanit.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes, ndërkohë që trupi i të tij është dërguar në institutin e mjekësisë ligjore, ndërsa priten rezultatet e ekspertizës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Bota

Keqpërdori fondet për fluturime/ Hetim penal Matteo Salvinit

Publikuar

-

Nga

Matteo Salvini, udhëheqësi i Partisë Lidhja e Veriut, një forcë politike e krahut të djathtë në Itali, është subjekt i një hetimi penal të Prokurorisë së Romës lidhur me keqpërdorimin e fondeve për fluturime. Hetimi për abuzim të mundshëm me detyrën ka të bëjë me 35 fluturime që zoti Salvini ka zhvilluar me aeroplanë e helikopterë kur ishte ministër i Brendshëm në qeverinë e mëparshme. Qeveria u shpërbë në muajin gusht për shkak të vendimit të zotit Salvini për ta kaluar në opozitë partinë e tij.

Ministrat mund të kryejnë fluturime shtetërore për arsye institucionale, por jo për fushatë dhe kjo është ajo çka prokurorët dyshojnë se ka kryer zoti Salvini duke kombinuar sipas tyre, detyrën e ministrit të Brendshëm me funksionin partiak të tij.

“Kam lexuar se jam nën hetim”, tha zoti Salvini të enjten, duke iu referuar njoftimeve në shtyp. “Të gjitha fluturimet ishin për arsye shtetërore. Kurrë nuk kam kryer fluturime për të shkuar me pushime, këtë e bëjnë të tjerë politikanë”, tha ai.

LEXO EDHE:  Kelly Gale, një ëngjëll seksi në palestër

LEXO EDHE:  Foto-Modelja amerikane "nxeh" Spanjën, tregon linjat seksi me bikini blu

Më herët gjatë këtij viti gjykata italiane e auditimit, e specializuar në çështje që lidhen me fondet publike, e pati marrë në shqyrtim këtë çështje. Sipas gjykatës fluturimet ishin të paligjshme, por megjithatë ajo e pushoi çështjen me arsyetimin se nuk ishte shkaktuar ndonjë kosto shtesë për taksapaguesit italianë.

Hetimet nuk ka gjasa të ndikojë në mbështetjen që gëzon partia e zotit Salvini, një forcë politike mjaft popullore në vend sipas sondazheve. Prokurorët gjithashtu kanë hapur më parë hetime mbi dyshimet për korrupsion ndërkombëtar pas njoftimeve në shtyp se partia Lidhja e Veriut u përpoq të siguronte miliona euro përmes një marrëveshjeje sekrete për naftë me Rusinë.

LEXO TE PLOTE

Bota

Video- Pamje të pazakonta/ Mbi tre mijë goditje rrufeje për 1 orë

Publikuar

-

Nga

Australia është përfshirë nga mot i keq, me reshje dhe stuhi.

Në qytetin e Brisbane, qindra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa shumë të tjera ‘notojnë’ në ujë.

Sipas mediave të huaja, këta konsiderohen si reshjet më të fuqishëm në dy dekada, pasi vetëm në një orë, mbrëmjen e të mërkurës kanë rënë më shumë se 100 mm shi.

LEXO EDHE:  Seldi u kap me modelen shqiptare, reagon Mimoza Shkodra

LEXO EDHE:  Kjo bukuroshe thyen mitin e të gjitha biondeve/Gjoksi dhe të pasmet e saj do ju lënë pa fjalë

Ndërkaq, Instituti i Meteorologjisë  përshkroi  reshje jashtëzakonisht të forta, me deri në 3.000 goditje rrufeje të regjistruara në jug-lindje.

LEXO TE PLOTE