Connect with Us

LSI ndërron mendje për zgjedhjet/ Vasili ultimatum Bashës?

Politikë

LSI ndërron mendje për zgjedhjet/ Vasili ultimatum Bashës?

Publikuar

-

Lëvizja Socialiste për Integrim mesa duket ka ndërruar mendje në lidhje me bojkotin e zgjedhjeve vendore. Pavarësisht se ka kaluar çdo afat ligjor për t’u regjistruar për 13 tetorin, data e dekretuar nga presidenti Meta për mbajtjen e zgjedhjeve, ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka drejtuar sot një mesazh kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa komenton situatën politike në vend shkruan se “Shqipëria është sot si një i sëmurë në agoni dhe opozita ka detyren që sot, menjëhere dhe me çdo çmim ta shpëtojë nga vdekja dhe jo të qajë e vajtoje mbi kufomën e saj.

Ka vetëm një ilaç, ka vetëm një kurë, ka vetëm një mjekim ai është zgjedhjet e lira dhe të ndershme sa më parë.”.

Ndërsa më tej, Vasili shkruan se “shmangia nga ky mjekim i vetëm shpëtimtar, që jane zgjedhjet, do ta binte bashkëfajtorë të gjithë…”.

Postimi i plotë:

Kriza po shkaterron gjithshka, zgjedhjet i vetmi shpetim, te tjerat jane fjale….

Kriza ne Shqiperi po shkaterron gjithshka.

Krize shkaterrimtare perfaqesimi,e shtetit ligjor,e besimit,e kredibilitetit,ekonomike dhe sociale eshte kjo kriza e gjitheanshme dhe me e renda e pluralizmit, qe po torturon vendin.

Cdo lloj hezitimi,takticizmi apo terheqje perpara sakrificave te domosdoshme e te paevitueshme per zgjidhjen e menjershme te krizes eshte asgje perpara efekteve te saj shkaterrimtare shumevjecare.

Rreziku i nje krize pa kthim eshte nje fakt,eshte nje imperative kritike dhe qe kapercen cdo lloj maxhorance.

Kriza pa kthim duhet ndalur sot sepse dimensioni i saj eshte i tille sa qe cdo dritshkurtesi do te ishte vetvrasese.

Rilindja ka gatuar nje krize shume te rende, qe i leverdis vetem asaj dhe qellimeve te zeza te saj per te mbajtur ne kembe antishtetin,qe e pasuron pa fund ate vete dhe dekurajon nje popull te tere duke i lene si zgjidhje largimin e deshperuar jashte vendit.

LEXO EDHE:  Meta me të rinjtë/ Çdo lloj destabiliteti është kosto për vendin

Perballja me krizen dhe rilindjen,qe e prodhoi krizen eshte e pashmangshme.

Cdo dite e humbur do te thote nje dite me shume ne favor te rilindjes dhe shpopullimit kombetar duke krijuar perfundimisht Shqiperine me te keqe,qe nuk i duhet me askujt dhe asnje njeriu normal, por vetem gangstereve qe kane pushtuar sot qeverisjen e vendit.

Sot dhe vetem sot te gjithe shqiptaret,qe duan te shpetojne vendin,por vecanerisht te gjithe ata, qe kane pergjegjesine te udheheqin opoziten politike jane perpara nje prove per ndershmerine tyre edhe individuale ndaj interesave te vendit.

Asnje alibi nuk mund te kete per askend ne rast se nuk e ndalin krizen sot.

Nje dite e humbur sot jane vite te tera te humbura dhe te parikuperueshme neser.

Qeverisja e neserme nuk mund te ndertohet mbi nje shkaterrim pa kthim sot, sepse do bente te pavlere e paefekt edhe qeverisjen qe do te kishte qellimet me te mira.

Shqiperia eshte sot si nje i semure ne agoni dhe opozita ka detyren qe sot,menjehere dhe me cdo çmim ta shpetoje nga vdekja dhe jo te qaje e vajtoje mbi kufomen e saj.

Ka vetem nje ilaç,ka vetem nje kure,ka vetem nje mjekim ai eshte zgjedhjet e lira dhe te ndershme sa me pare.

Shmangia nga ky mjekim i vetem shpetimtar,qe jane zgjedhjet,do ta bente bashkefajtore te gjithe…/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Reparti i patologjisë në Kavajë do kthehet në karantinë/ Kërcënim serioz për banorët”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë.

Sipas Bardhit, kjo është papërgjegjshmëri!

“Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.
Ky është një provokim i rëndë me Kavajën”, shkruan bardhi.

LEXO EDHE:  Basha banorëve të Unazës/ PD nuk ofron dot një zgjidhje, por …

LEXO EDHE:  Meta me të rinjtë/ Çdo lloj destabiliteti është kosto për vendin

Ai i bën thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin.
“Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë”, përfundon Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përhapja e koronavirusit/ Spahia: Mungon serioziteti, këmbana duhet të ishte alarmante

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka folur lidhur me masat e marra nga Ministria e Shëndetësisë për mbrojtjen nga koronavirusi.

Spahia u shpreh se që në fillim të përhapjes së koronavirusit duhet të ishin marrë masa nga Ministria, pasi sipas tij, institucionet shqiptare kanë pasur një mos seriozitet për trajtimin e situatës.

“ Shqipëria që në momentin e parë të shfaqjes së këtij virusi, duhet të kishte qenë kambanë alarmi për vendin tonë për të marrë disa masa. Tani që virusi është te porta, këmbana për autoritetet shqiptare duhet të ishte alarmante. Kam vënë re një mos seriozitet për trajtimin e kësaj situate nga strukturat e shtetit shqiptar. Ne i lamë disa ditë kohë institucioneve tona për përballimin e kësaj situate për t`u organizuar. Por ne kemi parë një apati totale nga institucionet përgjegjëse. Pastaj filluam denoncimin e situatës që kishte në thelb të vetin mungesën e përgjegjësisë. Faji kryesor bie mbi Ministria e Shëndetësisë për të gjitha denoncimet që kemi bërë ne dhe media”, tha Spahia në studion e Rtv Ora.

LEXO EDHE:  Raporti britanik / Basha: Rama fajtor për skllavërimin modern të shqiptarëve në Angli

LEXO EDHE:  Basha vijon “Rrugëtimin për Shqipërinë”/ Ku do të ndalet sot kryedemokrati

Demokrati shtoi se kontrollet në pikat kufitare duhet të kishin qenë më të mëdha. Ai tha se ka inspektuar nga afër punën që bëhej në pikat kufitare, ku ka konstatuar se personeli mjekësor nuk është i pajisur me mjetet e duhura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“U vënë dorën në ballë/ Qeveria asnjë mjet kontrolli për të prekurit nga koronavirus”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili thotë se qeveria nuk ka asnjë paisje të tekonoligjisë së fundit për të identifikuar personat e prekur nga koronavirusi.

Sipas qytetarit, e vetmja mënyrë për të kntrolluar është vënia e dorës në ballë.

“Papërgjegjësi totale e Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnisa! Asnja kontroll i atyre që hynë në Shqipëri për Koronavirus! Qendrim kriminal! Asnjë mjet teknologjik kontrolli pervçse u venë njerëzve dorën në ballë”, shkruan Berisha bashkëgjitur mesazhit të qytetarit dixhital./CNA.al

LEXO TE PLOTE