Connect with Us

Kultivonin kanabis/ Arrestohen katër persona

Kronika

Kultivonin kanabis/ Arrestohen katër persona

Publikuar

-

Katër persona janë arrestuar në Vlorë pasi kultivonin kanabis.

Të arrestuar janë shtetasit me inicialet S. Z., 24 vjeç, banues në Vlorë; D. H., 25 vjeç, banues në Llakatund; A. B., 34 vjeç, banues në Peshkëpi; P. K., 47 vjeç, banues në Vlorë.

Githashtu mësohet se është vënë nën hetim edhe kryeplaku i fshatit Gjormë dhe një inspektor pyjor në Selenicë.

Njoftimi i plotë:

Operacioni masiv për parandalimin dhe ndalimin e qarkullimit të bimëve narkotike ka sekuestruar ditën e djeshme 40 fidanë kanabis në një zonë të pyllëzuar në Gjormë të qytetit të Vlorës.
Po nga kontrolli I territorit në këtë zonë, përveç fidanëve të kanabisit, bëhet e ditur se janë sekuestruar edhe 100 kubikë të kultivuar me fara kanabis.
Ky operacion I mundësuar nga shërbimet e Komsiariatit të Policisë Vlorë kanë arritur të kapin në flagrancë 4 persona të dyshuar si përgjegjës për mbjelljën e fidanëve të kanabisit. Proçedohen penalisht shtetasit S. Z., 24 vjeç, banues në Vlorë; D. H., 25 vjeç, banues në Llakatund; A. B., 34 vjeç, banues në Peshkëpi; P. K., 47 vjeç, banues në Vlorë.
Gjithashtu, në lidhje me këtë ngjarje u proceduan penalisht për “shpërdorim detyre” shtetasi P. S., 49 vjeç, banues në fshatin Gjormë, me detyrë kryeplak i këtij fshati dhe A. V., 56 vjeç, banues në fshatin Gjormë, me detyrë inspektor i Drejtorisë së Pyjeve dhe Kullotave në Bashkinë Selenicë.
Ndërkohë duke u bërë shkak sekuestrimi I këtyre bimëve narkotike, kontrolli masiv I territorit vijon për gjetjen e bimëve të tjera të kultivuara./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr mes disa personave/ Humb jetën 29-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një 29-vjeçar ka humbur jetën pas një sherri me thika mes disa personave në Dibër. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Sllatinë.

29-vjeçari është dërguar menjëherë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Gjithashtu burimet bëjnë të ditur se në lidhje me ngjarjen në fjalë janë arrestuar si autorë të dyshuar, tre persona, mes të cilëve dy vëllezër…vijon

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohet 11 kg heroinë në Portin e Durrësit/ Arrestohet një person

Publikuar

-

Nga

Një sasi prej 11 kg lëndë narkotike, e llojit heroinë, është sekuestruar nga policia sot në Portin e Durrësit, në një mjet tip Opel.

Gjithashtu mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasi A. S., 50 vjeç, banues në Zvicër, drejtuesi i mjetit.

Mësohet se gjatë kontrollit të imtësishsëm të automjetit në gomën rezervë dhe në brendësi të vendit ku ajo vendoset, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 25 pako me lëndë narkotike, me peshë 11 kg, e dyshuar Heroinë.

Në përfundim të veprimeve, Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit  A. S., 50 vjeç, banues në Zvicër, drejtuesi i mjetit.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkëndija elektrike në Presidencë alarmon zjarrfikësit

Publikuar

-

Nga

Ka mjaftuar një njoftim për praninë e një shkëndije elektrike në katin e bodrumit të Presidencës për të alarmuar repartin zjarrfikës, forcat e të cilit janë vënë në lëvizje të menjëherëshme.

Ka qenë Garda e Republikës e cila me të konstatuar shkëndijën të kërkojë praninë e zjarrfikësve si masë paraprake për të parandaluar shpërthimin e një zjarr të mundshëm. Gjë që ka ndodhur brenda pak minutave, duke bërë të mundur rikthimin në pikën e nisjes brigadën e zjarrfikësve.

LEXO TE PLOTE