Connect with Us

Bllokoi fondet për Bashkinë e Shkodrës?/ Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin

Politikë

Bllokoi fondet për Bashkinë e Shkodrës?/ Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin

Publikuar

-

Ministria e Financave ka reaguar në lidhje me një deklaratë për mediat, ku prtendohej se Dega e Thesarit të Shtetit në Shkodër ka penguar funksionimin e Bashkisë së këtij qyteti.

Në një deklaratë për mediat, Ministria e Financave shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia Shkodër brenda orarit zyrtar dhe sipas gjithë procedurave ligjore.

“Lidhur me situatën e krijuar në Bashkinë Shkodër, ju bëjmë me dije se strukturat e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë i kanë ndjekur nga afër këto procedura në përputhje më legjislacionin në fuqi.

Përsa i përket kësaj situate, Ministria e Financave dhe Ekonomisë sqaron se:

LEXO EDHE:  Shkodër/ Gjendet e vdekur 63 vjeçarja

Ditën e djeshme janë ekzekutuar nga Dega e Thesarit, Shkodër, të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia Shkodër, brenda orarit zyrtar dhe sipas gjithë procedurave ligjore.

Për këtë, Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit dhe Dega e Thesarit, Shkodër, ka gjithë dokumentacionin e nevojshëm për sa më sipër.

Kështu që, bazuar mbi të gjitha këto arsyetime që paraqitëm më lart, Ministria e Financave dhe Ekonomisë ju bën me dije se ky dikaster është në funksion të zbatimit të ligjit për të gjithë qytetarët njësoj pa dallime.”-thuhet në reagim./ CNA.al

“Bllokuan funksionimin e bashkisë”/ Voltana Ademi lajmëron ambasadorët

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“I kishe premtuar 200 mijë euro Alizotit”/ Klodiana Lala debat me Salianjin: Sqaroje këtë histori

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka debatuar me ish-deputetin demokrat, Ervin Salianji, lidhur me pretencën e Prokurorisë për çështjen “Babale”.

Gazetarja Lala i kërkoi disa herë Salianjit të sqarojë dëshminë e Fredi Alizotit, i cili ka deklaruar se Salianji i kishte premtuar 200 mijë euro.

Ish deputeti demokrat nuk iu përgjigj pyetjes së drejtpërdrejtë të gazetares, por vijoi të lexojë përgjimet e Prokurorisë për çështjen “Babale”.

Lala: Më jep argumentin si e rrëzon dëshminë e Alizotit. Kemi qenë bashkë në seancë, kur ka dhënë dëshminë e gjatë dhe iu implikon direkt. I kishe premtuar 200 mijë euro pra. Sqaroje këtë histori.

Salianji: Nëse ka një komunikim të vetëm me mua, një takim të vetëm, unë iki nga kjo punë. Po s’ka fare, se këtu është kjo çmenduri. Deklarimin që ka bërë ish-drejtori i Policisë Lushnje dhe drejtori thonë që ne nuk e njohim këtë person.

LEXO EDHE:  Shkodër/ Gjendet e vdekur 63 vjeçarja

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër: Mosshpallja e emergjencës, akt kriminal

Lala: E kemi sqaruar këtë, por çështja është jeni apo jo ju pjesë e kësaj historie?

Salianji: Drejtori i Policisë Lushnje thotë se e ka takuar vetëm një herë këtë person më 1 qershor. Përgjimi telefonik tregon se janë takuar gati 30 herë.
Lala: Aty ka shpërdorim të hapur detyre. Na jep argumente që je jashtë kësaj historie.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Murrizi publikon foto me zyrtarin e DASH, thumbon Ramën dhe Bashën

Publikuar

-

Nga

Deputeti Myslim Murrizi ka publikuar një foto nga takimi i sotëm me Drejtorin e ri për Evropën Qendrore dhe Jugore, në Departamentin e Shtetit që mbulon Shqipërinë, David J. Kostelancik dhe deputeten Rudina Hajdari.

Murrizi ka thumbuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Basha lidhur me akuzat se kanë lobuar për të bërë foto me ish-presidentin e SHBA Barack Obama dhe presidentin aktual të SHBA Donald Trump.

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër: Mosshpallja e emergjencës, akt kriminal

LEXO EDHE:  Foto-Kryetari i ri i Lulit nuk di të shkruajë shqip

“Sot ne zyren e Z David J Kostelancik. Nje takim bashke me ZJ Rudina Hajdari. Dhe dy foto miqesore pa pagese”, shkruan Murrizi në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çelja e negociatave/ Bushati vizitë në Washington: Nevojitet një qasje e re angazhuese

Publikuar

-

Nga

Ish ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Washington DC për diskutim të hapur me diplomatë dhe ekspertë në Atlantic Council mbi mjedisin e sigurisë dhe sfidat me të cilat përballet Ballkani Perëndimor.

Sipas Bushatit, procesi i anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të trajtohet si përgjegjësi historike nga ana e BE-së në funksion të konsolidimit të projektit europian të ribashkimi të kontinentit.

LEXO EDHE:  Shkodër/ Gjendet e vdekur 63 vjeçarja

LEXO EDHE:  Basha në Shkodër: Mosshpallja e emergjencës, akt kriminal

“Vështruar në këtë mënyrë, nevojitet një qasje e re angazhuese ndaj Ballkanit Perëndimor përmes një plani konkret që siguron zbatimin e standardeve europiane, zhvillimin ekonomik dhe zbut hendeqet ekzistuese me vendet anëtare të BE-së”, shkruan Bushati./CNA.al

LEXO TE PLOTE