Connect with Us

Berisha ironizon Lleshajn/ 1600 forca policie zbuluan vetëm 133 bimë kanabisi

Politikë

Berisha ironizon Lleshajn/ 1600 forca policie zbuluan vetëm 133 bimë kanabisi

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me një operacion antikanabis, ku pretendohej se janë angazhuar 1600 forca policie.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ironizon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndërsa shkruan se “Kur gjeneral Hashashi behet minister rendi. Kanabisi behet kalli misri!”.

Më tej, Berisha në vijim të ironisë së tij shkruan se “1600 forca te narkopolicise zbulojnë vetem 133 bimë kanabisi, miliona te tjera ishin kallij misri!”.

Sipas ish-kryeministrit Berisha, “pas deklarates se prokurorit te antimafies Gratieri, se nje e treta e siperfaqes se Shqiperise sipas filmimeve nga ajri te Guardia di Financia, kupola e narkoshtetit me ne krye kreun e meduzez dhe gjeneral Hashashin etj u hodhen ne sulm kunder, sipas tyre mashtrimeve te autoriteteve italiane. Per te hedhur poshte nga terreni deklaratat e prokurorise antimafia kreu i meduzes dhe gjeneral Hashashi urdheruan badiguardin e Eskobarit te Ballkanit, fake operacionin gjigand kunder kanabisit me 1600 forca policie te llojit te operacioneve te vitit 2016.”.

Postimi i plotë i Berishës:

Kur gjeneral Hashashi behet minister rendi,
Kanabisi behet kalli misri!

Miq, perfundoi me sukses te madh narkofarsa e Policise kunder kanabisit!

LEXO EDHE:  Skandali/ Rama “zhduk” portretin e Ismail Qemalit

1600 forca te narkopolicise zbulojnë vetem 133 bimë kanabisi, miliona te tjera ishin kallij misri!
Pas deklarates se prokurorit te antimafies Gratieri, se nje e treta e siperfaqes se Shqiperise sipas filmimeve nga ajri te Guardia di Financia, kupola e narkoshtetit me ne krye kreun e meduzez dhe gjeneral Hashashin etj u hodhen ne sulm kunder, sipas tyre mashtrimeve te autoriteteve italiane. Per te hedhur poshte nga terreni deklaratat e prokurorise antimafia kreu i meduzes dhe gjeneral Hashashi urdheruan badiguardin e Eskobarit te Ballkanit, fake operacionin gjigand kunder kanabisit me 1600 forca policie te llojit te operacioneve te vitit 2016.

Rezultati ishte mahnites. Pas disa dite kerkimesh intensive ne male, gerxhe, pyje, lugina, lumenj, prroje te vendit u gjeten vetem 188 rrenje pothuaj te ngordhura hashashi.
Kishte ndodhur mrekullia shqiptare!
Zoti e do Shqiperine!

Miliona e miliona bime kanabisi ishin shnderruar brenda nate ne Kallinj Misri!
Por mbajeni mend, mrekulli te tilla mund te ndodhin vetem ne Narkoshtetin e vetem te Europes!
Çka tregon qarte o miq se italianet e hane sapunin per djathe!(Hahaha) sb.

Video-1 600 forca policie në aksion/ Kontroll masiv kundër kultivimit të kanabisit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Reparti i patologjisë në Kavajë do kthehet në karantinë/ Kërcënim serioz për banorët”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë.

Sipas Bardhit, kjo është papërgjegjshmëri!

“Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.
Ky është një provokim i rëndë me Kavajën”, shkruan bardhi.

LEXO EDHE:  Asgjësohen 1290 bimë kanabis/ Në kërkim autorët

LEXO EDHE:  Goditi djalin e ish-deputetit demokrat/ Ina Zhupa zbulon identitetin e Policit

Ai i bën thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin.
“Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë”, përfundon Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përhapja e koronavirusit/ Spahia: Mungon serioziteti, këmbana duhet të ishte alarmante

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka folur lidhur me masat e marra nga Ministria e Shëndetësisë për mbrojtjen nga koronavirusi.

Spahia u shpreh se që në fillim të përhapjes së koronavirusit duhet të ishin marrë masa nga Ministria, pasi sipas tij, institucionet shqiptare kanë pasur një mos seriozitet për trajtimin e situatës.

“ Shqipëria që në momentin e parë të shfaqjes së këtij virusi, duhet të kishte qenë kambanë alarmi për vendin tonë për të marrë disa masa. Tani që virusi është te porta, këmbana për autoritetet shqiptare duhet të ishte alarmante. Kam vënë re një mos seriozitet për trajtimin e kësaj situate nga strukturat e shtetit shqiptar. Ne i lamë disa ditë kohë institucioneve tona për përballimin e kësaj situate për t`u organizuar. Por ne kemi parë një apati totale nga institucionet përgjegjëse. Pastaj filluam denoncimin e situatës që kishte në thelb të vetin mungesën e përgjegjësisë. Faji kryesor bie mbi Ministria e Shëndetësisë për të gjitha denoncimet që kemi bërë ne dhe media”, tha Spahia në studion e Rtv Ora.

LEXO EDHE:  Berisha përjashtohet sërish 10 ditë nga Kuvendi

LEXO EDHE:  Plagosi rëndë një person në Babrru/ Arrestohet pas një viti autori

Demokrati shtoi se kontrollet në pikat kufitare duhet të kishin qenë më të mëdha. Ai tha se ka inspektuar nga afër punën që bëhej në pikat kufitare, ku ka konstatuar se personeli mjekësor nuk është i pajisur me mjetet e duhura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“U vënë dorën në ballë/ Qeveria asnjë mjet kontrolli për të prekurit nga koronavirus”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili thotë se qeveria nuk ka asnjë paisje të tekonoligjisë së fundit për të identifikuar personat e prekur nga koronavirusi.

Sipas qytetarit, e vetmja mënyrë për të kntrolluar është vënia e dorës në ballë.

“Papërgjegjësi totale e Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnisa! Asnja kontroll i atyre që hynë në Shqipëri për Koronavirus! Qendrim kriminal! Asnjë mjet teknologjik kontrolli pervçse u venë njerëzve dorën në ballë”, shkruan Berisha bashkëgjitur mesazhit të qytetarit dixhital./CNA.al

LEXO TE PLOTE