Connect with Us

Foto-Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Kronika

Foto-Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Publikuar

-

Foto-Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë pranë pallatit “ Asllan Rusi”.

Një automjet ka përplasur një këmbësor që po tentonte të kalonte në anën tjetër të rrugës.

I aksidentuari është nisur me urgjencë drejt spitalit.

Ende nuk dihet identiteti dhe gjendja e tij shëndetësore./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Pse po vonohet kaq shumë vendimi?/ Avokati i Tahirit zbulon arsyet

Publikuar

-

Nga

Avokati i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Maks Haxhia, ka zbulua arsyet e vonesës prej gati pesë orësh të trupës gjykuese në dhënien e vendimit.

Në një prononcim për emisionin “Open”, Haxhia tha se vendimi i treshes së gjykatësve të Krimeve të Rënda do të jetë i plotë dhe përfundimtar.

“Jo, menduam se brenda orës 6 do të kishte përfunduar shpallja e vendimit, sepse menduam që do të kishte përfunduar vetëm dispozitivi. Trupi gjykues do ta shpallë vendimin të plotë dhe përfundimtar. E them me gjithë bindje që Gjykata nuk ka zgjidhje tjetër veçse të japë vendim pafajësie. Për mua pjesëmarrja e përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA është një garanci që i bëjnë këtij procesi dhe aq më mirë që janë në sallë. Ata e kanë krijuar bindjen e tyre që akuza e ngritur nuk solli asnjë provë të re”, u shpreh Maks Haxhia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Çfarë po ndodh tek Gjykata e Krimeve të Rënda

Publikuar

-

Nga

Kanë kaluar më shumë se pesë orë dhe Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka ende një vendim për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Tahiri ndodhet në holl në pritje të vendimit bashkë me avokatin e tij, ndërkohë që jashtë siç shihet edhe nga këto foto, kanë shkuar edhe shumë mbështetës të ish ministrit.

Trupi gjykues, Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka janë mbyllur në dhomën e këshillimit, që prej orës 12:30, ndërkohë që ka dhe përfaqësues të Ambasadës së SHBA-së, që po e ndjekin nga afër këtë proces.

Ndaj Tahiri, rëndojnë akuzat për 3 vepra të rënda penale: “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

E rëndë/ Vajza 13 vjeç bie aksidentalisht nga kati i dytë i banesës

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gostivar, ku një vajzë 13 vjeç ka rënë nga ballkoni i katit të dytë  të banesës aksidentalisht.

Vajza është dërguar në spitalin e Gostivarit “Ferid Murat” me lëndime të shumta në trup.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rastit./CNA.al

LEXO TE PLOTE