Connect with Us

Zbulohet kush është bosi spanjoll që u sulmua nga Mihal Kokëdhima

Kronika

Zbulohet kush është bosi spanjoll që u sulmua nga Mihal Kokëdhima

Publikuar

-

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë në Porto Palermo, ku disa turistë spanjoll u sulmuan nga plonari i lokalit, Mihal Kokëdhima, pasi refuzuan të marrin porosinë që u vonua shumë, është zbuluar dhe identiteti i këtij të fundit.

Bëhet fjalë për një nga njerëzit e pasur të Spanjës, Eugenio Galdón që kishte ardhur bashkë me familjen në jug të Shqipërisë për të shijuar bukuritë e vendit tonë.

Eugenio Galdón është një biznesmen shumë i njohur në Spanjë, themelues i ONO (kompani që ofron shërbimin telefonik, televiziv dhe internet).

LEXO EDHE:  Debati me banorët /Pronari i tokës: Pranoj marrëveshje vetëm nëse më kërkojnë falje publike

Ish shef i kabinetit të presidencës, në kohën e Adolfo Suarez dhe ish drejtor i grupeve mediatike Prisa ose COPE.

Ndërsa ngjarja ka bërë jehonë dhe në mediat spanjolle, ndërsa “Elconfidencial’, shkruan sot se pronari i kompanisë ‘ONO’ nuk ka për ti harruar lehtë pushimet në Shqipëri, ku u sulmua nga Mihal Kokëdhima./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë në Kukës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Bresheri automatiku ne vlore dy te plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kukës.

Raportohet se një person ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë në fshatin Kalis.

Identiteti i të plagosurit ende nuk bëhet me dije ndërkohë që policia është nisur drejt vendngjarjes për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet e krimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Prokuroria administron akt eskpertimin e ADN, përputhet me Redjan Rrajën

Publikuar

-

Nga

Prokuroria ka siguruar prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoja.

Gazetarja Klodiana Lala tha për BË, se duke iu referuar burimeve nga organi i akuzës, mëson se Prokuroria ka administruar akt ekspertimin e ADN për Rrajën.

Po sipas të njëjtave burime, Lala tha se ADN e përftuar në kampionet e marra në tri sende në makinë janë të perputhshme me atë të Redjan Rrajës.

Redjan Rraja, u arrestua si një nga autorët e dyshuar të atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji, shoferit të tij, Andi Maloku, dhe Aleksandër Lahos alias Pëllumb Muharremit , i njohur edhe si “Rrumi” i Shijakut.

LEXO EDHE:  Tmerr në Tiranë/ Polici, pronari i hotelit dhe taksistët bëjnë namin, si i shfrytëzonin vajzat

LEXO EDHE:  Studentët serb në Shqipëri/ Meta: Promovoni vlera demokratike

Ndaj tij rëndon akuza për veprat penale “vrasje e funksionarëve publikë”, “vrasje e mbetur në tentativë” dhe “armëmbajtje pa leje”. Ai u arrestua në Shkodër, në pikën kufitare të Hanit të Hotit, në tentativë për t’u larguar drejt Malit të Zi, pasi u zbulua nga gjurmët e gishtërinjve, në mjetin e gjetur nga policia pas atentatit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dorëhiqet gjyqtarja e Apelit në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Gjyqtarja e Gjykatës së  Apelit në Shkodër, Marina Rraboshta, ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Mësohet se dorëheqja ka disa ditë që është paraqitur pranë KLGJ-së, por ende nuk është pranuar.

Ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar gjyqtaren Rraboshta për të marrë vendimin e dorëheqjes, por nuk dihet edhe pse KLGJ nuk e ka pranuar këtë kërkesë.

LEXO EDHE:  Studentët serb në Shqipëri/ Meta: Promovoni vlera demokratike

LEXO EDHE:  Koment/Rrëfimi i Berishës në Top Story dhe Lulzim Basha

 

LEXO TE PLOTE