Si po zhduken shkrimet kritike ndaj Ramës dhe Veliajt/ Zbulohet kompania që sulmon mediat

Liria e medias në vendin tonë vetëm sa po përkeqësohet. Me qindra postime video, kritike ndaj qeverisë dhe Bashkisë Tiranë, janë hequr nga rrjete të ndryshme sociale kohët e fundit, në kuadër të një fushate sistematike dhe të planifikuar. Sikurse shkruan Exit.al, pas këtyre veprimeve qëndron Acromax Media GmbH, një kompani e regjistruar në Gjermani, me … Continue reading Si po zhduken shkrimet kritike ndaj Ramës dhe Veliajt/ Zbulohet kompania që sulmon mediat