Connect with Us

Përplasjet për Shkodrën/ Protestuesit sulmojnë Tom Doshin

Politikë

Përplasjet për Shkodrën/ Protestuesit sulmojnë Tom Doshin

Publikuar

-

Në Shkodër vijonë tensionet edhe pas konstituimit të Këshillit Bashkiak.

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Bashkiak, ku Brisela Kadia është zgjedhur kryetare,  Arvid Osja, Tereze Brigja dhe Suada Selimaj u zgjodhën nënkryetarë, ka pasur përplasje jashtë Bibliotekës së Universitetit, aty ku PD po proteston kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak.

Përfaqësues të PD-së, kanë qëlluar me shishe uji në drejtim të ish-deputetit të PS-së, Tom Doshi.

LEXO EDHE:  Konçensioni i Rrugës së Kombit/PD: Rama aferë të pastër korruptive

Ndërkohë, ky i fundit në një prononcim për mediat është shprehur se “Ata nuk kanë marrë pjesë në zgjedhje dhe skanë pse protestojnë”.

Ndërsa i pyetur se çfarë do të ndodhë me Bashkinë e Shkodrës, kush do të jetë kryetari i saj pas tërheqjes së Valdrin Pjetrit, Doshi tha se “Jam këtu si aleat i PS-së, vendimet i merr Edi Rama”./ CNA.al

Beteja për “kalanë e fundit”/ Konstituohet Këshilli Bashkiak i Shkodrës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Reparti i patologjisë në Kavajë do kthehet në karantinë/ Kërcënim serioz për banorët”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë.

Sipas Bardhit, kjo është papërgjegjshmëri!

“Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.
Ky është një provokim i rëndë me Kavajën”, shkruan bardhi.

LEXO EDHE:  Voltana Ademi nuk heq dorë nga Shkodra/ Bllokimi i fondeve, i paprecedentë

LEXO EDHE:  Nuk ndalet Rama/ I përgjigjet Bashës përmes Contes

Ai i bën thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin.
“Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë”, përfundon Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përhapja e koronavirusit/ Spahia: Mungon serioziteti, këmbana duhet të ishte alarmante

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka folur lidhur me masat e marra nga Ministria e Shëndetësisë për mbrojtjen nga koronavirusi.

Spahia u shpreh se që në fillim të përhapjes së koronavirusit duhet të ishin marrë masa nga Ministria, pasi sipas tij, institucionet shqiptare kanë pasur një mos seriozitet për trajtimin e situatës.

“ Shqipëria që në momentin e parë të shfaqjes së këtij virusi, duhet të kishte qenë kambanë alarmi për vendin tonë për të marrë disa masa. Tani që virusi është te porta, këmbana për autoritetet shqiptare duhet të ishte alarmante. Kam vënë re një mos seriozitet për trajtimin e kësaj situate nga strukturat e shtetit shqiptar. Ne i lamë disa ditë kohë institucioneve tona për përballimin e kësaj situate për t`u organizuar. Por ne kemi parë një apati totale nga institucionet përgjegjëse. Pastaj filluam denoncimin e situatës që kishte në thelb të vetin mungesën e përgjegjësisë. Faji kryesor bie mbi Ministria e Shëndetësisë për të gjitha denoncimet që kemi bërë ne dhe media”, tha Spahia në studion e Rtv Ora.

LEXO EDHE:  Këshilltari i Bashës thirrje ekstreme/ Mosbindja civile fillon me djegien e mandateve

LEXO EDHE:  Këshilltari i Bashës thirrje ekstreme/ Mosbindja civile fillon me djegien e mandateve

Demokrati shtoi se kontrollet në pikat kufitare duhet të kishin qenë më të mëdha. Ai tha se ka inspektuar nga afër punën që bëhej në pikat kufitare, ku ka konstatuar se personeli mjekësor nuk është i pajisur me mjetet e duhura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“U vënë dorën në ballë/ Qeveria asnjë mjet kontrolli për të prekurit nga koronavirus”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili thotë se qeveria nuk ka asnjë paisje të tekonoligjisë së fundit për të identifikuar personat e prekur nga koronavirusi.

Sipas qytetarit, e vetmja mënyrë për të kntrolluar është vënia e dorës në ballë.

“Papërgjegjësi totale e Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnisa! Asnja kontroll i atyre që hynë në Shqipëri për Koronavirus! Qendrim kriminal! Asnjë mjet teknologjik kontrolli pervçse u venë njerëzve dorën në ballë”, shkruan Berisha bashkëgjitur mesazhit të qytetarit dixhital./CNA.al

LEXO TE PLOTE