Connect with Us

Ndalimi i Arvit Bushatit/ Reagon Belind Këlliçi: Shkodrën se gjunjëzoi Enveri, jo më Rama

Politikë

Ndalimi i Arvit Bushatit/ Reagon Belind Këlliçi: Shkodrën se gjunjëzoi Enveri, jo më Rama

Publikuar

-

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar përmës një postimi në rrjetet sociale, lidhur me ndalimin e kreut të FRPD-së në Shkodër Arvit Bushati gjatë protestë së sotme.

Këlliçi shkruan se Rama nuk mund ta gjunjëzojë dot Shkodrën me dhunë e terror pasi këtë gjë nuk e bëri dot as Enver Hoxha.

“Sa më shpejt të largohesh, aq më mirë për ty. Ndryshe do të vijë dita kur do të të tërheqin zvarrë rrugëve të Shqipërisë, si njeriun që vjedh e placckit këtë vend dhe dhunon shqiptarët e ndershëm për llogari të krimit!” shkruan më tej Këlliçi.

Postimi i plotë

Kryekrimineli i Shqiperise Edi Rama, pasi nuk ia doli te gjunjezoje Shkodren, ka urdheruar trafikantet e kriminelet qe i ka veshur me uniforme policie te dhunojne protestuesit dhe te arrestojne kryetarin e FRPD Shkoder, Arvit Bushatin.

Rinia e Shkodres te tmerron, prandaj pas cdo proteste arreston dhe shpall ne kerkim Arvitin dhe te rinj te tjere. Nuk ke faj. Mendoj se duhet te kesh shume frike, sidomos nga rinia e Shkodres dhe e gjithe Shqiperise, per te cilet ti s’je asgje me shume se nje kryetrafikant, kryehajdut dhe kryekriminel, qe po e largon cdo dite e me shume Shqiperine nga Europa dhe po e varferon e shkreton vendin!

LEXO EDHE:  Belind Këlliçi publikon dokumentin/ Skandali i radhës nga Ministria e Arsimit, Rama ka frikë rininë

Edi Rama nuk e gjunjezon dot Shkodren me dhune e terror. Nuk e beri dot Enver Hoxha per 45 vjet, jo me ti qe nga frika e paranoja s’ke lene kriminel pa mbledhur rreth vetes. Nuk e mban dot pushtetin e inkriminuar me police, nuk e mban dot Shqiperine peng te krimit.

Edi Rama, sa me shpejt te largohesh, aq me mire per ty. Ndryshe do te vije dita kur do te te terheqin zvarre rrugeve te Shqiperise, si njeriun qe vjedh e plackit kete vend dhe dhunon Shqiptaret e ndershem per llogari te krimit!/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“150 milionë USD të oligarkëve të shkojnë për të pastrehët”/ Basha takon Ministrin e Jashtëm italian

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar sot Ministrin e Punëve të jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio. Gjatë këtij takimi janë shprehur falenderime nga ana e kreut të opozitës për përkrahjen humanitare të shtetit italian pas termetit të rëndë të 26 nëntorit.

Kreu i PD nuk harron t’i bëjë thirrje Qeverisë për të qenë të organizuar në procesin e rikuperimit të dëmëve, duke theksuar se fatkeqësia natyrore që pesuam ka nxjerrë në pah se sa i përgatitur është shteti shqiptar.  Ai përmend se korrupsioni zë vend në Qeverinë shqiptare dhe se lekët që marrin “oligarkët” duhet të shkojnë për familjet që sot janë të pastreha si pasojë e termetit.

LEXO EDHE:  Edhe sa kufoma duhen që ministri Xhafaj të shkarkohet?

LEXO EDHE:  "Rama dihat përsëri në konferencë shtypi!"

“Qeveria e ka për detyrë të përdorë ligjin e fatkeqësive natyrore për të anuluar kontratat e 10 oligarkëve. 150 milion dollarë që marrin oligarkët duhet të shkojnë tek mijëra familje në nevojë, të pa strehë, në dëshpërim”, ka shtuar Lulzim Basha.

Ndër të tjera, Basha ceku faktin se ka diskutuar me Ministrin e Jashtëm Luigi Di Maio për nivelin e lartë të korrupsionit në Shqipëri dhe si ky korrupsion po ndikon edhe investitorët italianë.

“Ndamë shqetësimin për nivelin e lartë të korrupsionit që po ndikon negativisht edhe tek investitorët italianë”, shkruan Bashan në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

29 vite nga themelimi i PD/ Berisha dedikim Hajdarit: Azem ti je gjallë!

Publikuar

-

Nga

Në 29 vjetorin e krijimit të Partisë Demokratike, ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur nderime për themeluesin e kësaj partie Azem Hajdari.

Teksa ka publikuar foton e Hajdari, Berisha shkruan: “Nderim përjetë tribunit të lirisë, themeluesit të Partisë Demokratike dhe Pluralizmit Politik në Shqipëri, Azem Hajdari! Azem ti je gjallë!”

Kujtojmë se Partia Demokratike e Shqipërisë u krijua më 11 dhjetor të vitit 1990 nga një grup studentësh dhe intelekualësh shqiptarë midis të cilëve Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko, Arben Imami e të tjerë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PS protestonte me maska për lirinë e fjalës”/Manjani: 10 vite më vonë rrasin brenda ata që guxojnë të mendojnë

Publikuar

-

Nga

Ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë publik një krahasim midis sjelljes së Partisë Socialiste para 10 vitesh në raport me fjalën e lirë dhe sjelljes së po të njejtës parti në lidhje me të njejtën çështje sot. Manjani është shprehur se ata të cilët në vitin 2010, kur ende nuk e kishin marrë pushtetin protestonin përpara Parlamentit kundër ndalimit të fjalës së lirë, janë pikërisht të njejtët që sot po i kundërvihen lirisë së fjalës dhe mendimit duke sulmuar mediat. Skena e protestës së atëhershme ka qenë nën regjinë e Ramës, thotë Manjani dhe nën regjinë e po të njejtit autor është edhe skena e këtyre ditëve me akte që ndërhyjnë në ligjin e mediave.

Manjani nuk ka lënë pa ndarë edhe një fotografi të vitit 2010 ku anëtarët e Partisë Socialiste paraqiten duke protestuar përpara Parlamentit me maska të zeza në gojë, si simbolikë e mohimit të lirisë së fjalës.

Se ç’mu kujtua kjo pamje! Grupi parlamentar i PS në prill 2010 protestonte tek hyrja e Parlamentit me maska të zeza, kundër ndalimit të fjalës së lirë. Gjetje e bukur regjizoriale e Edi Ramës për atë kohë. Ziheshin me Saliun për disa minuta më shumë në foltoren e parlamentit… Sot, ky grup me të njëjtin regjizor është rrjeshtuar në mënyrën më brutale ndaj fjalës e mendimit të lirë. Dhe jo thjesht ndaj opozitës, por ndaj popullit që po të guxojë të mendojë e ta shprehë atë që e mendon e rrasin brenda. Nuk ka formalisht dënim për agjitacion e propagandë, por ka përshtatje të termave “shpifje”, “fake news”, “panik”, “kallëzim të rremë”. Dhe jo ta thuash në tv mendimin që ke, por as një faqen personale në facebook nuk e lejojnë më! Ja ku janë “dashnorët e fjalës së lirë”! Paskan pasë hallin e fjalëve të veta. Ato farë fjalësh që dhjesin nga gojët e qelbura me ushqim nga tepsia e pushtetit të pa merituar!”, ka shkruar Manjani në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO EDHE:  Ministri teknik publikisht kundër Ramës/Pezullon dorëheqjen e drejtorëve të Hipotekave

LEXO EDHE:  “Ka diçka që nuk shkon”/ Gazetari tregon sa paguante për studime para 10 viteve

LEXO TE PLOTE