Connect with Us

Memoriali turk në Tiranë/ Shoqëria Civile organizon protestë

Sociale

Memoriali turk në Tiranë/ Shoqëria Civile organizon protestë

Publikuar

-

Shoqëria Civile do të mbajë nesër një protestë kundër memorialit turk të vendosur në kodrat e Liqenit nga Bashkia e Tiranës.

Protesta nis në orën 10:30, ndërsa ftohen të gjithë qytetarët ti bashkohen protestës para këtij memoriali.

Vendosja e memorialit për të rënët e ushtrisë dhe policisë gjatë grushtit të shtetit para tre vjetësh në Turqi, është cilësuar një provokim i fortë për kombin shqiptar duke ngjallur edhe reagime të shumta./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Kapriçot e motit/ Çfarë pritet të sjellë pasditja?

Publikuar

-

Nga

Për ditën e sotme, moti do të  jetë me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në zonat lindore.

Vranësira më të dendura paraqiten në zonat Perëndimore duke gjeneruar reshje të pakta shiu dhe dëborë në veri.

Pasditja dhe mbrëmja largon vranësirat nga i gjithë territori.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3 °C në zonat malore deri në 14-15 °C në bregdet.

LEXO EDHE:  “Nuk kishte ndodhur që nga Lufta e Dytë Botërore”/ Çfarë paralajmëron Spartak Ngjela

LEXO EDHE:  Mbyllen transmetimet televizive analoge për qarqet Tiranë dhe Durrës

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 19 janar 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI21. mars – 20. prill

Bashkëpunim, harmoni dhe përkujdesje reciproke. Sot gjithçka do ece për bukuri mes jush dhe atij qe keni ne krah. Do ndiheni shpesh sikur jeni mbi re. Beqaret do jene me te rezervuar dhe nuk do hedhin asnjë hap pa qene te sigurte. Ne fakt kështu kane për te humbur disa mundësi interesante. Ne planin financiar gjendja do jete e mire dhe do ndiheni mjaft te kënaqur.

DEMI21. prill – 21. maj

Do jeni me te vendosur te merrni vendime te rëndësishme sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do përforcohet akoma me shume. Beqaret do kalojnë një dite normale dhe pa asgjë te jashtëzakonshme. Merrini gjerat sa me shtruar dhe prisni momentin e duhur sepse asgjë nuk mund te behet me zor. Ne planin financiar do ndërmerrni sfida dhe gjerat do ecin si duhet.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Asnjë planet nuk do ndikoje negativisht sot ne jetën tuaj ne çift, prandaj çdo gjë do varet prej jush. Flisni hapur dhe mos besoni aspak tek fjalët e te tjerëve. Beqaret do i kushtojnë me tepër vëmendje një personi qe kane pak kohe qe e njohin. Merkuri do ju nxite te merrni masa dhe te ndiqni strategji te mira ne planin financiar. Gjendja do jete shume me e mire.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Marrëdhënia ne çift do jete shume e mire gjate kësaj dite dhe ju do ndiheni për mrekulli ne krahët e atij qe dashuroni. Ai mund t’iu plotësojë edhe disa nga dëshirat me te zjarrta. Beqaret do takojnë një person i cili do i mahnite. Duke e pasur mendjen tek ai do harrojnë edhe te hane e te pine. Financat do kenë disa përmirësime te vogla.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Nuk do ndiheni aspak te qete sot ju te dashuruarit. Ne shume momente do keni dyshime për partnerin dhe nuk do arrini te qartësoni asgjë. Beqareve do ju rendoje pafund vetmia, por do ndihen si te burgosur dhe nuk do lëvizin dot. Ne planin financiar gjithçka ka për te ecur me se miri nëse arrini ta kufizoni veten dhe te shpenzoni gjithmonë me plan. Ne te kundërt do përballeni me probleme.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete e kënaqshme sot edhe pse nuk do përjetoni ndonjë emocion te pakufishëm. Po nuk bëtë intriga ndaj tjetrit dhe po e deshët atë me zemër edhe problemet e vogla mund te zgjidhen menjëherë. Beqaret nuk do kenë aspak fat ne dashuri. Çështjet financiar nuk do jene ashtu si e keni ëndërruar megjithatë nuk priten probleme serioze.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e favorizuar sot. Do jeni edhe me shprehës dhe do mbani një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin. Beqaret do kenë frike te guxojnë dhe nuk do i shprehin ato qe kane ne zemër dhe ne mendje. Kjo do jete edhe arsyeja qe ata do vazhdojnë te mbeten vetëm. Ne planin financiar fati do vazhdoje te jete ne anën tuaj dhe nuk do keni aspak vështirësi.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e bukur ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do gjeni ekuilibrin duke toleruar nga pak te dy dhe duke menduar për te ardhmen. Beqaret do mund ta ndryshojnë statusin pa u munduar shume. Yjet do jene te gjithë ne krahun e tyre. Problemet financiare mos i lini për nesër sepse situata mund te përkeqësohet akoma me shume. Kërkoni edhe ndihme po te jete nevoja.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do ngrihen shume pikëpyetje sot për jetën tuaj ne çift dhe vazhdimësia e lidhjes do vihen ne pikëpyetje. Nëse qëndroni veçmas dhe mendoni nuk do zgjidhni asgjë, kështu qe sa me pare flini hapur me njeri-tjetrin dhe do gjeni zgjidhje për gjithçka. Beqaret nuk do ndihen gati për ta kërkuar dashurinë. Financave bëni mire t’iu kushtoni vëmendje sepse ne te kundërt situata mund te dale jashtë kontrollit.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Do bëni gabime te njëpasnjëshme me partnerin ju te dashuruarit dhe ne një moment ai mund t’iu kthehet keq. Ne fakt ka duruar shume kështu qe ju duhet një mësim për te mos vepruar me si me pare. Beqaret do jene te paduruar dhe mund te hedhin hapa pa qene shume te bindur. Buxhetin duhet ta menaxhoni sa me mire ne mënyrë qe te t’iu dalin paratë për gjithçka do keni nevoje.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Atmosfera ne çift nuk do jete aspak e ngrohte gjate kësaj dite. Ne shume momente do keni debate te forta dhe do bëni gjera vërtet te gabuara. Beqaret nuk duhet te dekurajohen edhe sikur te mos e gjejnë shpirtin e tyre binjak pasi gjithçka ndodh për një arsye. Sektori i financave do jete goxha i mire. Përfitoni për te bere investime dhe për t’ua shlyer borxhet miqve tuaj.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Dite e këndshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk pritet ndonjë emocion i jashtëzakonshëm, por me ne fund do gjeni zgjidhje edhe për disa probleme te vogla qe me pare ju kane shqetësuar. Beqaret duhet t’i mendojnë gjerat me seriozisht nëse duan vërtet ndryshime. Buxheti do konsolidohet akoma me shume kështu qe do e kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Harrojeni motin me diell/ Nga nesër nis shiu dhe dëbora

Publikuar

-

Nga

Ditët me diell duket se do të marrin fund. Sipas sinoptikanëve, duke nisur nga nesër do të kthehen shirat të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore Veriore parashikohet të ketë shfaqje të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -3°C në 15°C.

LEXO EDHE:  Aksidenti në Vaqarr/ Zbulohet identiteti i viktimës dhe të plagosurve

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Basha/ Balili u transportua si VIP në Tiranë

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 balle./CNA.al

LEXO TE PLOTE