Connect with Us

“Bëni gati valixhet”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Ramën dhe Bashën

Politikë

“Bëni gati valixhet”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Ramën dhe Bashën

Publikuar

-

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me një shkrim të publikuar në revisten Monitor, sipas të cilit Shqipëria ka nivelin më të ulët në rajon për pagat në mjekësi dhe në arsim.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri “kryqëzon” kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrin Edi Rama.

“Duke lexuar revisten Monitor per nivelin e pagave ne mjekesi dhe arsim qe eshte me i uleti ne rajon mu kujtua “Republika e Vjeter”! Ne kater vjecarin e pare 2005-2009 pagat e mesuesve dhe infermiereve dhe mjekeve ne sistemin paresor shendetesor gati u dyfishuan.

Por ja qe Rilindja e quante qeverisjen e PD 2005-2013 si deshtim, kurse PD e Bashes “Republike e Vjeter”!”-shkruan Kulluri.

Më tej, ai ndërsa risjell në vëmëndje ikjen masive të mjekëve dhe infermierëve shqiptarë, Kulluri paralajmëron Ramën dhe Bashën të “bëjnë gati valixhet”.

LEXO EDHE:  “85% e qytetarëve mbështesin opozitën?”/ Grida Duma leksion Bashës

“Dhe kur sheh si ikin mjeke, infermiere dhe mesues me torbe ne shpine rrugeve te Europes dhe ky tjetri premton rroga nga 1200 euro (sic e ka zakon qe genjen kot), e kupton shprehjen e nje zyrtari te larte amerikan se “politikanet e brezit te kaluar me eksperience ishin me te pergjegjshem se keta qe drejtojne sot”!

Tani shikoni endrra me Rilindje dhe Republike te Re deri sa t’ju dale gjumi e te beni gati valixhet per Gjermani. Tung”-përfundon postimin e tij Edvin Kulluri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Reparti i patologjisë në Kavajë do kthehet në karantinë/ Kërcënim serioz për banorët”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se sot në repartin e patologjisë dhe urgjencës në Spitalin e Kavajës kanë nisur përgatitjet, me urdhër të Ministres së Shëndetësisë, për ta kthyer në Karantinë.

Sipas Bardhit, kjo është papërgjegjshmëri!

“Zgjedhja e një spitali të një qendre të banuar për Karantinë është kërcënim serioz për jetën e të gjithë banorëve.
Ky është një provokim i rëndë me Kavajën”, shkruan bardhi.

LEXO EDHE:  Lufta kundër kanabisit/ Rama konfiskon një degë në studio televizive

LEXO EDHE:  “85% e qytetarëve mbështesin opozitën?”/ Grida Duma leksion Bashës

Ai i bën thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mos e pranojnë trajtimin nga Edi Rama si banorë të parëndësishëm, jeta e të cilëve nuk ka rëndësi për Kryeministrin.
“Karantinën ta ndërtojë në shtëpinë e tij në Surrel, jo në Kavajë”, përfundon Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përhapja e koronavirusit/ Spahia: Mungon serioziteti, këmbana duhet të ishte alarmante

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka folur lidhur me masat e marra nga Ministria e Shëndetësisë për mbrojtjen nga koronavirusi.

Spahia u shpreh se që në fillim të përhapjes së koronavirusit duhet të ishin marrë masa nga Ministria, pasi sipas tij, institucionet shqiptare kanë pasur një mos seriozitet për trajtimin e situatës.

“ Shqipëria që në momentin e parë të shfaqjes së këtij virusi, duhet të kishte qenë kambanë alarmi për vendin tonë për të marrë disa masa. Tani që virusi është te porta, këmbana për autoritetet shqiptare duhet të ishte alarmante. Kam vënë re një mos seriozitet për trajtimin e kësaj situate nga strukturat e shtetit shqiptar. Ne i lamë disa ditë kohë institucioneve tona për përballimin e kësaj situate për t`u organizuar. Por ne kemi parë një apati totale nga institucionet përgjegjëse. Pastaj filluam denoncimin e situatës që kishte në thelb të vetin mungesën e përgjegjësisë. Faji kryesor bie mbi Ministria e Shëndetësisë për të gjitha denoncimet që kemi bërë ne dhe media”, tha Spahia në studion e Rtv Ora.

LEXO EDHE:  Projektoi Teatrin Kombëtar/ Kush është 43 vjeçari që u “kërcënua” nga Basha?

LEXO EDHE:  Lufta kundër kanabisit/ Rama konfiskon një degë në studio televizive

Demokrati shtoi se kontrollet në pikat kufitare duhet të kishin qenë më të mëdha. Ai tha se ka inspektuar nga afër punën që bëhej në pikat kufitare, ku ka konstatuar se personeli mjekësor nuk është i pajisur me mjetet e duhura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“U vënë dorën në ballë/ Qeveria asnjë mjet kontrolli për të prekurit nga koronavirus”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili thotë se qeveria nuk ka asnjë paisje të tekonoligjisë së fundit për të identifikuar personat e prekur nga koronavirusi.

Sipas qytetarit, e vetmja mënyrë për të kntrolluar është vënia e dorës në ballë.

“Papërgjegjësi totale e Edvin Hajdutit dhe ndrikull Hajnisa! Asnja kontroll i atyre që hynë në Shqipëri për Koronavirus! Qendrim kriminal! Asnjë mjet teknologjik kontrolli pervçse u venë njerëzve dorën në ballë”, shkruan Berisha bashkëgjitur mesazhit të qytetarit dixhital./CNA.al

LEXO TE PLOTE