Connect with Us

Nata e fundit e Festës së Birrës në Korçë/ Atmosferë e jashtëzakonshme

Sociale

Nata e fundit e Festës së Birrës në Korçë/ Atmosferë e jashtëzakonshme

Publikuar

-

Sonte është nata e fundit e festës më të madhe në Shqipëri, “Festa e Birrës” në Korçë. Për 5 netë radhazi Korça ka qenë e pushtuar nga turistë që kanë shijuar në maksimum të gjitha gjërat që ka ofruar kjo festë.

Sheshi është ndezur nga performancat e këngëtarëve më në zë të momentit dhe pritet që atmosfera të ndizet edhe më shumë në orët në vazhdim.

LEXO EDHE:  KLSH “me dorë të hekurt” në Korçë/ Çon në Prokurori 7 ish-zyrtarë të tjerë

Ajo që vlen për tu theksuar është se ashtu si çdo vit edhe këtë herë me mijëra turistë e kanë vizituar qytetin e Korçës në këto netë feste.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Mbledhja e Këshillit bashkiak të Durrësit/ Përcaktohen familjet që do të përfitojnë bonus

Publikuar

-

Nga

Këshilli Bashkiak i Durrësit, në një mbledhje që ka përfunduar para pak minutave ka përcaktuar familjet që përfitojnë bonusin e qerasë pasi kanë mbetur të pastreha.

Numri i familjeve që do ta përfitojnë këtë bonus qeraje për 1 vit është 1310. Familjet e përcaktuara kanë aplikuar më parë pranë Bashkisë së Durrësit dhe pasi është bërë inspektimi në këto banesa që janë konkretisht pallate, janë përcaktuar familjet në fjalë.

LEXO EDHE:  Plagoset një person/ Shoqërohen disa të dyshuar

LEXO EDHE:  Korç/Plagoset me thikë në shkollë 14 vjeçari

Banorët janë për momentin të strehuar në hotele. Ndërkohë, pritet të përcaktohen kriteret e shumave për qiranë që do të rimbursojë Qeveria./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

I refuzohet azili në vendet e BE-së/ Riatdhesohen 173 shtetas shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Vijojnë operacionet e riatdhesimit dhe të kthimit vullnetar të shtetasve shqiptarë që kanë kërkuar azil në vendet e BE-së.

Sot në Rinas u riatdhesuan në dy operacione të ndryshme 173 shtetas shqiptarë, me qëndrim të paligjshëm në Francë dhe në zonën Schengen.

Operacionet e riatdhesimit u realizuan në bashkëpunim me Frontex-in dhe Zyrën Franceze për Emigracionin (O.F.I.I.).

Në operacionin e parë u riatdhesuan 38 shtetas gjithsej, 5 prej të cilëve nga Belgjika dhe 33 nga Franca.

Në operacionin e dytë, që nis nga Lyoni i Francës, u kthyen vullnetarisht në total 135 shtetas.

LEXO EDHE:  Aksident në Korçë/ Një 67-vjeçar mbetet i plagosur, detajet

LEXO EDHE:  I shpallur në kërkim për vjedhje/ Merr fund arratia për 44 vjeçarin

Policia e Shtetit apelon edhe një herë për të gjithë ata shtetas që udhëtojnë në hapësirën Schengen që të mos bëjnë asnjë përpjekje për të aplikuar për azil në Francë apo në çdo shtet tjetër të BE-së dhe të mos bëjnë asnjë shpenzim duke paguar ata që duan të përfitojnë duke i mashtruar se do t’u sigurojnë azil, pasi rezultati në të dyja rastet do të jetë negativ./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Program katër javësh në Shtetet e Bashkuara/ Ambasada amerikane njoftim të rëndësishëm për të rinjtë

Publikuar

-

Nga

ambasada amerikane ne shqiperi

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët e shkollës së mesme.

Në njoftimin e ambasadës, thuhet se Benjamin Franklin është një program katër javësh në Shtetet e Bashkuara për nxënësit e moshës 16 deri në 18 vjeç.

“Ky program, i krijuar dhe i financuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, dhe organizuar nga Universiteti Purdue në Ëest Lafayette, Indiana, i mundëson pjesëmarrësit që të eksplorojnë kulturën amerikane dhe të mësojnë për aftësitë udhëheqëse rinore.

LEXO EDHE:  Ambasadorja gjermane ultimatum opozitës/ Shkoni në Parlament

LEXO EDHE:  Moti i keq shkakton probleme me energjinë elektrike/ OSHEE: Riparimet kërkojnë kohë...

Për më shumë informacion rreth kualifikimeve dhe si të aplikoni, ju lutemi klikoni këtu: https://bit.ly/2pDfdhp”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

LEXO TE PLOTE