Connect with Us

Memoriali për Ardit Gjoklajn/ Avokati i njohur bën lëvizjen e radhës

Politikë

Memoriali për Ardit Gjoklajn/ Avokati i njohur bën lëvizjen e radhës

Publikuar

-

atentat ndaj shoferit te eskavatorit

Avokati Altin Goxhaj dhe njeriu i memeve, Genc Sejko duket se nuk do të heqin dorë nga nisma për të ndërtuar një memorial për Ardit Gjoklajn, 17-vjeçari i cili humbi jetën në landfillin e Sharrës dhe për të cilin kryebashkiaku Erion Veliaj hesht.

Në një postim në rrjetet sociale, Gent Sejko, bën të ditur se Altin Goxhaj bashkë me studion e tij ligjore ka filluar procedurat për marrjen e lejes per ngritjen e nje memoriali kushtuar Ardit Gjoklajt.

“Siç ju informuam para disa diteve Avokati Altin Goxhaj bashke me studion e tij ligjore ka filluar procedurat per marrjen e lejes per ngritjen e nje memoriali kushtuar Ardit Gjoklajt.

LEXO EDHE:  Pas vdekjes së Ardit Gjoklajt/ Bashkia rigjallëron landfillin e Sharrës

17 vjeçarit qe u vra duke punuar i pasiguruar ne nje nga qendrat e reciklimit te promovuara nga Kryetari Bashkise Tirane, z Erion Veliaj. Ne ditet ne vijim do t’ju informojme per çdo hap qe do te ndermarim si edhe per çdo info qe na vjen ne menyre zyrtare.
P.S. Teksti i plote derguar Bashkise Tirane gjindet ne komentin e pare.”-shkruan Sejko në postimin e tij./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Publikuar

-

Nga

Video-Taulant Balla i jep të drejtë Topallit/ “Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora”

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i ka dhënë pak më parë të drejtë ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli.

Balla ka publikuar në rrjetet sociale një video të kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha dhe thotë se ky i fundit gënjen edhe kur e pyet sa është ora.

Në video dëgjohet Basha të thotë se listat e hapura janë një ide e vlefshme, ndërsa tashmë i ka refuzuar ato.

LEXO EDHE:  Shpërthimi në banesën e Xhisiela Malokut/ Avokati tregon të dyshuarit?

LEXO EDHE:  Arrestimet e "bandës së Rinasit"/ Avokati i njohur zbulon detajet tronditëse

“Jozefina ka gjithmonë të drejtë: Luli gënjen edhe kur e pyet sa është ora. Pak kohë më parë thoshte se listat e hapura janë një ide e vlefshme. Sot është kundër listave të hapura, kundër votës së qytetarëve jo vetëm për partinë, por edhe për kandidatin që preferon”, shkruan socialisti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Publikuar

-

Nga

PE fshin deklaratën e tre eurodeputetëve/ Kërkuan që parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit

Tre eurodeputetë lëshuan një deklaratë të fortë pasditen e sotme për miratimin e reformës zgjedhore të 5 qershorit në vendin tonë, duke theksuar se presim që shumica parlamentare të miratojë ndryshimet e nevojshme pa dëmtuar konsensusin e arritur midis Qeverisë dhe Opozitës më 5 qershor.

Por gjatë mbrëmjes deklarata është fshirë nga faqja, dhe për nga forma, nuk duket të jetë një problem teknik i faqes, por një  dorë që e ka fshirë me apel apo edhe pa dashje.

LEXO EDHE:  Pas vdekjes së Ardit Gjoklajt/ Bashkia rigjallëron landfillin e Sharrës

LEXO EDHE:  Krahasimi epik i Altin Goxhaj/ “Qendrat e votimit si tualete publike”

Linku i fshirë i deklaratës

Deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punë të Jashtme, David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë, Isabel Santos (S&D, PT) dhe Kryetari i Delegacionit të Parlamentit për Shqipërinë, Manolis Kefalogiannis (EPP, EL) e përkthyer në shqip me një fjali përmbledhëse citonte se Shqipëria rrezikon pa miratimin e marrëveshjes. /CNA.al

Tre eurodeputetë “shuplakë” Ramës/ Mos shkatërro marrëveshjen, mund të ngadalësojë integrimin

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kastriot Islami spurdhjak e hajdut”/ S’përmbahet Murrizi: Është për ta vrarë me bukë në gojë

Publikuar

-

Nga

“Kastriot Islami spurdhjak e hajdut”/ S’përmbahet Murrizi: Është për ta vrarë me bukë në gojë

Deputeti Myslim Murrizi, nuk është përmbajtur dhe ka “shpërthyer” ashpër ndaj ish-deputetit Kastriot Islami.

Murrizi e cilësoi Islamin si spurdhjak dhe hajdut, që sipas tij ka të kyçur në kokë kohën e diktatorit Enver Hoxha.

Deputeti deklaroi në emisionin “Real Story” se Islami është për ta vrarë me bukë në gojë.

“Ka ikur koha e spurdhjakëve. Kjo paçavure Kushtetute e 2008 është e Kaç Ismalit, që e ka të kyçur në kokë kohën e Enverit. Është një hajdut, që dërdëllit. Ai s’ka shans të vijë të marrë votat as për kryeplak. Këta janë t’i vrasësh me bukë në gojë dhe prapë është pak”, theksoi Murrizi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE