Connect with Us

Kërcënuan katër përsona me armë zjarri/ Pranga të rinjëve

Kronika

Kërcënuan katër përsona me armë zjarri/ Pranga të rinjëve

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarje e ndodhur dy ditë më parë në Shijak ku katër persona u kërcënuan me armë zjarri pas një konflikti për motive të dobta.

Lidhur mbi ngjarjen policia ka arrestuar dy persona. Të arrestuarit janë Gj. 21 vjeç dhe E.B. 22 vjeç, të dy  banues në Pjezë të Shijakut.

Ngjarja ndodhi në një lokal në Gjepalaj, ku u kërcënuan personat E.A., 22 vjeç, A.R., 21 vjeç, V.S., 20 vjeçdhe J.T., 22 vjeç.

LEXO EDHE:  Zbulohet mashtrimi me kreditë/ Goditet grupi prej 6 personash në Berat

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale “Kanosja “në bashkëpunim, “Prishja e qetësisë publike”, dhe ” “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit “./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i frikshëm në SHBA/ Humb jetën shqiptari i fiksuar pas motorave

Publikuar

-

Nga

Një shtetas shqiptar që jetonte në Amerikë ka humbur jetën tragjikisht.

Nuri Kaloshi, ka ndërruar jetë pas një aksidenti të frikshëm që ka pësuar me motor.

Ai është aksidentuar me kamionin e mbeturinave, teksa gjykata ka vendosur që shoferi i makinës nuk ka pasur asnjë faji.

Lajmin  e hidhur e kanë bërë të ditur mediat e huaja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërcënoi sërish nga burgu/ Izolohet për tre muaj Neim Behari

Publikuar

-

Nga

I dënuari në burgun e Drenovës Neim Behari është izoluar për tre muaj pasi ka kërcënuar se do të kryente akte terrorsite.

Nuk është hera e parë që Behari kërcënon nga burgu pasi disa muaj më parë ai kërcënoi edhe një gjyqtar në Korçë si edhe Izet Haxhinë.

Gjykata e Korçës ka pranuar izolimin me tre muaj të Neim Beharit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me armë dhe me drogë/ Arrestohet 32 vjeçari në Memaliaj

Publikuar

-

Nga

Goditet një rast i armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave në doza të vogla.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, si dhe mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë dhe Stacionin e Policisë Memaliaj bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit A. Ç., 32 vjeç, banues në fshatin Krahës 1, Bashkia Memaliaj.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi: 1 armë zjarri pistoletë “Zastava”, 1 armë gjahu teke, një pushkë sportive (të cilat i mbante pa leje), municion luftarak dhe 20 doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

LEXO EDHE:  Çako për Lazaratin: Policia, për të siguruar qetësinë

LEXO EDHE:  E goditën në kokë për pronën/ Një në pranga e një në kërkim

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjahut dhe sportive”.

LEXO TE PLOTE