Connect with Us

Basha zbardh skenarin e opozitës/ Çfarë do të ndodhë në shtator

Politikë

Basha zbardh skenarin e opozitës/ Çfarë do të ndodhë në shtator

Publikuar

-

“Opozita do ti rikthehet protestave mbarëkombëtare në shtator”! Kështu deklaroi kreu demokrat, Lulzim Basha gjatë takimit me banorët e Unazës së Re, ku u nëshkrua marrëveshja për ndalimin e projektit.

“Koha për të dhënë llogari para ligjit dhe popullit po afron, dhe unë kam kënaqësinë që kohën e protestave mbarëpopullore që do të fillojnë në shtator dhe dialogut kombëttar, ta nis me këtë marrëveshje me qëndrestarët dhe guximtarët e “Unazës së Re”.

LEXO EDHE:  SPAK tremb Opozitën/ Ngjela: "Revolucionarët" antireformë po flasin me vete

Hajdutëria dhe arroganca e Edi Ramës është etalioni i sjelljes së tij nga studentët, artistët, pensionistët e të sëmurët, të cilat janë sukseset e mashtrimeve të Edi Ramës”, tha Basha./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

“Top Channel i quajti banorët “shpellarë”/ Eni Vasili sherr live me Klevis Balliun

Publikuar

-

Nga

Ish deputetit të Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka ndezur sherrin me moderatoren e “Open”, Eni Vasili, gjatë emisionit të mbrëmjes së sotme ku po diskutohet rreth prishjeve që po ndodhin në zonën e Astirit.

Konvertimi i debatit në sherr ka ndodhur kur diskutimi u kanalizua në ushtrimin e dhunës që banorët protestues ushtruan ndaj gazetarit të TV “Top Chanel”, Andi Bora. Klevis Balliu vlerësoi se nuk u dhunua gazetari por emri i telvizionit, ndërkohë që moderatorja Vasili korrigjoi duke përkufizuar: “Kjo është dhunë, nuk preket gazetari”.

“Ma trego ku është prekur gazetari, është dhunuar televizioni që i ka quajtur shpellar këto banorë”, ka këmbëngulur Balliu.

“Jo, jo, kjo është shpifje. Kur e ka thënë që banorët janë shpellarë?” iu kundërpërgjigj Eni Vasili, e cila u kërkoi banorëve të kërkojnë falje për dhunën ndaj gazetarit Andi Bora. Banorët e Unazës së Re kërkuan falje, ndërsa ish-deputeti Klevis Balliu nuk pranoi ta bënte një gjë të tillë.

LEXO EDHE:  Taksa për Rrugen e Kombit/ Basha nxjerr zbuluar Ramën

LEXO EDHE:  Analiza-Kryebashkiaku Hila nxjerr zbuluar Bashën për djegien e KZAZ-së

“Klevis mos ndërhyj, kërko falje për dhunën ndaj gazetarëve, ose do të nxjerr jashtë!”- i tha Eni Vasili, Klevis Balliut, pasi në krah të moderatores Vasili i doli dhe analisti Andi Bushati.

“Ajo çfarë shikojmë atje është dhunë e pastër ndaj gazetarit. Kjo nuk duhet të ndodhë”, vlerësoi Andi Bushati, gjë që e detyroi çunin e Fahri Balliut të pranonte se nuk ka patur një deklaratë nga TV “Top Channel”, që ti ketë etiketuar banorët “shpellarë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta leksion Bashës/ “Hiq dorë nga iluzionet”

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta i ftuar në “Opinion” u shpreh se Basha duhet të heqë dorë nga iluzionet dhe të përballet me Ramën.

Sipas Metës, opozita nuk i ka dëgjuar këshillat e tij, qoftë për djegien e mandateve, qoftë për hyrjen në zgjedhje.

“Opozita nuk i ka dëgjuar mendimet e mia më të rëndësishme që duhet ti kishin patur në konsiderate. Edhe për të mos u larguar nga Parlamenti, edhe për të marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit që mos lindte situata me dekretin.

Unë kam përballjen dhe pjesëmarrjen në institucione si filozofi. Unë nuk kam iluzione. Unë nuk pres që të bëhen zgjedhje, që ta them më kollaj atë që thotë kryetari i opozitës, kur të bëhen, një, dy ,tre, katër do marrim pjesë! Kur të dënohet nga Prokuroria, Prokuroria që zgjodhi vetë, Ulsi Manja, që thonë ata, mqs ka vënë dorë tek zgjedhjet.

LEXO EDHE:  Basha në Maliq/ Zgjedhjet e parakohshme, vendim i pakthyeshëm

LEXO EDHE:  Nga Bujar Nishani/ Një gjest në Bruksel, që nuk ndihmon !

Unë iluzione të tilla nuk kam. Drejtoju popullit shqiptar! Jepi shpresë popullit shqiptar! Merr njerëzit e aftë që e kuptojnë që ky shtet po shkon në greminë në këtë mënyrë dhe përballu”, theksoi Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata bombë e Metës/ “Rama më kërkon dy firma për të hedhur në erë…”

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Opinion”, ka bërë një deklaratë të fortë teksa tha se Rama i kërkon dy-tre firma për të hedhur në erë interesat e kombit, por pa u sqaruar më tej se për çfarë bëhet fjalë.

“Rama kërkon një President që të hedhë nja 2-3 firma në atë zyrë për të hedhur në erë interesat e shqiptarëve dhe interesat e kombit. Ta harrojë! Sa të jem unë në atë zyrë deri në 24 korrik 2022 ato firma nuk do hidhen. Do vijë koha të flas dhe çfarë firma kërkohen. Por e përsërisë ta harrojnë që unë do t’i hedh ato firma!”,deklaroi Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE