Connect with Us

Zbulohet skandali/ Aksidentoi një person, Rama shpërblen kreun e PS-së

Denoncim

Zbulohet skandali/ Aksidentoi një person, Rama shpërblen kreun e PS-së

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit në krye të Drejtorisë të Ujësjellësit Gjirokastër, është emëruar një person me një të kaluar kriminale.

Sipas denoncuesit, bëhet fjalë për shtetasin Genti Llogo, kryetar i Partisë Socialiste në Gjirokastër, që sipas tij në të kaluarën ka aksidentuar një person, si dhe është përfshirë edhe në një rrahje të dhunshme.

Sipas denoncuesit, pavarësisht të shkuarës kriminale, kreu i PS-së është “shpërblyer” nga Rama, duke e bërë drejtor.

Postimi i plotë i Berishës:

Nga dosjet e zeza te narkoshtetit!

– Aksidentoi me vdekje viktimen,
– i thyen kockat per horr me shkop bejzbolli
Por per keto merita emerohet
– drejtor i ujesjellesit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje.Ky personi qe ka dal ne foto quhet GENTI LLOGO dhe eshte kryetari partis socialiste ne gjirokaster,qe nga dita e djeshme ky person eshte emeruar nga flamur gyleni drejtor i ujsjellsit gjirokaster.ky person qe rilindja dhe flamur gyleni e emeron drejtor para disa vitesh ka vrar nje person duke e aksidentuar me makin dhe nuk ka ber asnje dit burg sepse fajin e kishte personi qe ishte ne an te ruges dhe jo ky qe ishte i pir.keto emerime bejn socialistet.ky person ju flet dhe socialistve per pabesi pasi vet eshte i beses dhe besnikeria e tij arin deri aty sa ky i mer shokut te tij cel dhe duke i mar nr e gruas se shokut fillon dhe ja ngacmon por pasi gruaja i tregon bashkeshortit ky person rihet me shkop bejzbolli nga bashkeshorti.mbase zhduket kjo far e keqe e narkozyrtarve te lutem publikoje te shikojn te gjith se kush na drejton ne institucionin ton.Te uroj jet te gjat z.sali berisha.

LEXO EDHE:  Sot afati i fundit/ A do ta dekretojë Meta ministrin e ri të Ramës?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Çfarë fshihet pas vizitës së Ramës në Belsh/ “Nxënësit detyrohen të shkojnë në shkollë ditë të shtune”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në Belsh te një shkollë 9-vjeçare, por ajo që u vu re është se shkolat ishin të hapura edhe pse sot është e shtunë.

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, ka denoncuar urdhrin e kreut të qeverisë, i cili ka detyruar nxënësit të shkojnë në shkolla për të pritur Ramën.

“Edhe pse sot është ditë e shtunë dhe pushim për të gjithë shkollat, në Belsh janë detyruar të gjithë nxënësit e shkollave 9-vjeçare së bashku me mësuesit e tyre për të pritur lartëmadhërinë e tyre Edvin Drogën. Nën kujdesin e veçantë të drejtoreshës Liljana Sina (kunata e kryetarit të bashkisë) dhe nëndrejtoreshës Znj Dhurata Capja”, thuhet në mesazh, ndërsa ka publikuar edhe një video./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Gramoz Murati ortak i vëllait të Fatmir Xhafajt/ Zbulohet dhurata 150 mijë euro për ish-ministrin

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, Gramoz Murati, i cili u arrestua në kuadër të operacionit “Fati i lojërave”, është ortak i Geron Xhafajt, vëllai i ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt.

Denoncuesi thekson Gramoz Murati i ka bërë dhuratë Fatmir Xhafajt një makinë me vlerë 150 mijë euro, ndërsa shton se se trafikun e drogës dhe lojërat e fatit i kanë pasur bashkë.

“Pershendetje doktor. Gramoz Murataj eshte artaku i vëllait të Fatmir Xhafes, Geronit me të cilin kanë qënë bashkë në trafikun ndërkombëtar të drogës dhe në Vlore trafiqet dhe lojrat e fatit i kanë pasur bashkë. Gramozi, Fatmir Xhafes i ka bërë dhuratë një makinë me targa AA 234 MF, model g, 150 mije euro. Si e justifikon Xhafa këtë makinë”-shkruan denoncuesi.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncon “Fiks Fare”/“Shëruesi” nga Tirana kërkon 5 mijë euro për të lënë gruan shtatzënë!

Publikuar

-

Nga

Gazetarja e “Fisk Fare” kontakton me “shëruesin” popullor, siç e prezanton ai veten, nëpërmjet numrit të telefonit që ka shënuar në kartvizitën që u shpërndan njerëzve nëpër kryeqytet.

Pas telefonatës “shëruesi” popullor lë takim me gazetaren në një local, por ai kishte vetëm nje kërkesë, të mos përmendje Jezus e Allah, por vetëm besim te Perëndia.

Gazetarja e Fiksit u takua me mjekun ne kafe, ku i kërkoi ndihme për një problem shëndetësor, sinozitin.

Mjeku pretendon se për 20 minuta e hiqte sinozitin, duke prekur njërin gisht të dorës së pacientes dhe duke e shoqeruar me lutje. Ai tregon se sinoziti është një hije qe pengon qarkullimin e gjakut dhe se me prekjen e tij, sëmundja largohet pa u mjekuar.

Bashkëpunëtorja e Fiksit i tregon se prej 7 vitesh nuk mund të bëjë fëmijë.

LEXO EDHE:  Qazim Sejdinit i dërgojnë arkivolin në shtëpi

LEXO EDHE:  “Janë prerë koka, jo thjesht gishta”/ Ish-ministri “shuplakë” Ramës

Mjeku pranon ta ndihmojë, merr përsipër që t’i zgjidhë problemin, por jo me mjekime popullore dhe as medikamente të tjera.Zgjidhja ishte e thjeshtë: duhet ta paguash “shëruesin” 5 mijë euro dhe pas 9 muajsh do të sillje në jetë një fëmijë, madje të përcakton edhe gjininë e fëmijës, vajzë.

Ai pretendonte se zotëronte 13 diploma dhe se bashkëpunonte me disa “shërues” të tjerë, të cilët bashkoheshin dhe luteshin në mënyrë të pandërprerë.

Fiksi e pyet në fund të seancës “shëruese” se sa kushtonte, dhe ai shprehet se sa mund ta mendonte, 20 ose 10 mijë lekë të vjetra./  Top Channel

LEXO TE PLOTE