Connect with Us

U kapën me drogë/ Arrestohet çifti shqiptar në Itali

Kronika

U kapën me drogë/ Arrestohet çifti shqiptar në Itali

Publikuar

-

Një çift shqiptarësh janë arrestuar në Itali, nën akuzën e trafikut të drogës.

Gjatë kontrollit, burrit iu gjet kokainë, si dhe iu sekuestrua marijuanë dhe mjete të tjera për paketim të lëndëve narkotike, shkruajnë mediat italiane.

Gjykata ka vendosur “masë sigurie me burg” për të edhe për gruan e tij 23 vjeçe.

Kjo e fundit ndodhet në burgun Coroneo në Trieste./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacioni antidrogë/ Arrestohet edhe nipi i shefit të komisariatit

Publikuar

-

Dilaver Kalaja, me detyrë shefi i objekteve në komisariatin nr 1 në Tiranë, u arrestua pasditen e sotme nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Në një njoftim të dytë, policia bën me dije se ka arrestuar edhe nipin e shtetasit Dilaver Kalaja.

Gjatë momentit të arrestimit në banesën Kalasë u gjet një armë automatik, që e mbante pa leje.

LEXO EDHE:  Arrestohet polici i burgut të Fushë-Krujës

I arrestuari është ndjekur nga forcat e policisë nga Kakavija në Tiranë, ku dhe u prangos./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet banesa në Barbullush/ Shkak një shkëndijë elektrike

Publikuar

-

Një banesë në fshatin Barbullush në Bashkine e Vaut të Dejës, është shkrumbuar totalisht nga flakët pasditen e sotme.

Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës pasi për momentin familjarët nuk ndodheshin në shtëpi.

Mësohet se shtëpia e familjes Ndoci, ku jetonin nëna dhe 5 fëmijët ishte ndërtuar një vit më parë nga kisha pasi ishin në gjendje të vështirë ekonomike.

LEXO EDHE:  Arrestohet polici i burgut të Fushë-Krujës

Shkak për zjarrin dyshohet të jetë bërë një shkëndije elektrike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndaresen pranë mbikalimit të Vorës.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur rëndë dejtuesi i automjetit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE