Connect with Us

Sherri për balerinën që u mbyll me vrasje/ Historia që tronditi Shkodrën në 2014

Kronika

Sherri për balerinën që u mbyll me vrasje/ Historia që tronditi Shkodrën në 2014

Publikuar

-

Policia e Shtetit arrestoi sot 28-vjeçarin Sadetin Erkoçeviq, lindur dhe banues në Shkodër, pasi po përgatitej të kryente një krim të rëndë në Tiranë. Erkoçeviq është një emër i njohur për policinë dhe i shpallur në listën e 31 më të kërkuarve në Shkodër. Ai akuzohet për vrasje me dashje në vitin 2014.

Në atë kohë, pas një sherri për një balerinë në një lokal me muzikë live i riu ka vrarë me armë zjarri shtetasin Indrit Ylli dhe ka plagosur shtetasin Jetmir Molla, shkruan BW.

 Si ndodhi ngjarja më 2014:

Në lokalin “Enigma”, në fshatin Zus, në Shkodër, kishte shkuar i ndjeri Indrit Ylli se bashku me kushëririn e tij, Ervin Ylli, dhe një shokun e tij, Fabian Hoxha. Në këtë lokal, më pas ka shkuar edhe shtetasi Jetmir Beqiri (Mollaj), së bashku me shokun e tij, Altin Haxhi. Shtetasi Jetmir Beqiri (Molla) është kushëri me të ndjerin Indrit Ylli dhe me shtetasin Ervin Ylli.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi mafioz në Shkodër/ Artan Hoxha plas “bombën"

Ata janë takuar në lokal dhe kanë shkëmbyer pije me njëri-tjetrin. Në një moment, rreth orës 24.00, i ndjeri Indrit Ylli është çuar së bashku me Jetmirin dhe shokun e tyre Fabian dhe kanë filluar të kërcejnë në mes të lokalit.

I ndjeri Indrit është afruar tek tavolina, ku qëndronte Elion (Esmeraldo) Hato, së bashku me shokët e tij dhe ka marre nga tavolina e tyre një balerinë për të kërcyer me të.

Në këtë moment, mes të ndjerit Indrit Ylli dhe shtetasit Sadetin Erkoçeviq (Lisi), i njohur me emrin “Timi”, ka filluar një debat lidhur me balerinën, debat që ka përfunduar në përdorimin e armëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kallëzimi ndaj Dvoranit/ Meta në Prokurorinë e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta do të jetë sot në Prokurorinë e Tiranës, në orën 12:00.

Sipas Neës 24, Meta do të pyetet në lidhje me kallëzimin ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

Kujtojmë këtu se, pas kohë më parë, presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, për “shpërdorim detyre”.

LEXO EDHE:  Zëri i Amerikës: Rasti “Pjetri” përplas Ramën me Bushatin

LEXO EDHE:  Tronditet Shkodra/ Ekzekutohet me armë zjarri një person

Kallëzimi ndaj kryetarit të KED, lidhur me ngërçin në Gjykatën Kushtetuese është dorëzuar në tre prokurori dhe më konkretisht në Prokurorinë e Përgjithshme, në Prokurorinë për Krimet e Rënda dhe në Prokurorinë e Tiranës.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrimi i gomones me 334 kg drogë në Brindizi/ Policia shqiptare jep detajet e reja

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me operacionin që u zhvillua sot në Brindizi të Italisë, ku u sekuestruan 334 kg drogë, ndërsa në pranga ra një skafist shqiptar.

Burime zyrtare bënë me dije se ky ishte një aksion i përbashkët mes strukturave të Guardia di Finanza-s, dhe Policisë Shqiptare.

Strukturat e Guardia di Finanza-s, në bashkëpunim me Policinë Shqiptare kanë realizuar një operacion antidrogë të suksesshëm, në kuadër të të cilit u kapën gjithsej 334 kg drogë (marijuanë), e cila përllogaritet të nxirrte rreth 4 milion euro në tregun e paligjshëm.

Gjatë patrullimit të përbashkët në ujërat shqiptare fillimisht dhe vijimit të patrullimeve nga ana e palës italiane në afërsi të brigjeve të Brindizit, njësitë e Guardia-s kanë pikasur një mjet detar, gomone, e cila ngjallte dyshime për shkak të vendndodhjes. Mjeti lundrues është shoqëruar në port dhe gjatë kontrollit, në një hapësirë të maskuar, janë zbuluar 186 pako të mbështjella, në të cilat ishte fshehur lënda narkotike.

LEXO EDHE:  PS nuk heq dorë nga Shkodra/ Ja kur bëhet konstituimi i Këshillit Bashkiak

LEXO EDHE:  Topalli: Shkodra nuk e ul kokën përball komunizmit

Skafisti, shtetasi shqiptar F. I., 32 vjeç është arrestuar në vendngjarje dhe njëherësh janë kryer procedurat e sekuestrimit të mjetit dhe provave të tjera materiale.

Mjeti lundrues ishte rreth 5 metra i gjatë, me një motor të jashtëm mjaft të fuqishëm.

Operacioni Aero-naval që u zhvillua ditën e djeshme konfirmon efikasitetin e kontrollit detar që ushtrohet nga Guardia di Finanza për të luftuar trafiqet e paligjshme që tentojnë të hyjnë drejt BE-së, sinergjinë me strukturat e Frontex-it, si dhe bashkëpunimin e qëndrueshëm dhe të konsoliduar tashmë me autoritetet e Policisë së Shtetit edhe nëpërmjet zyrave ndërlidhëse në Bari e Durrës.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Makina ku humbi jetën 5-vjeçari, drejtohej nga gjyshja

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti i rëndë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Peqin, ku humbi jetën një 5-vjeçar.

Mësohet se i mituri udhëtonte në një makinë tip “Fiat” e cila drejtohej nga gjyshja e tij.

Sipas burimeve të policisë, shtetasja me inicialet K.L., 51-vjeçe, ishte banuese në Peqin dhe ishte nisur drejt Elbasanit me nipin e saj 5-vjecarin me inicialet L.S., ku gjatë rrugës makina e tyre është përplasur gjatë rrugës me një mjet tip ‘Volksëagen’ me drejtues një 67-vjeçar me inicialet H.S./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE