Connect with Us

Parandalohet një vrasje/ Arrestohet i rrezikshmi i Shkodrës

Kronika

Parandalohet një vrasje/ Arrestohet i rrezikshmi i Shkodrës

Publikuar

-

Mbrëmë rreth orës 20:50 është marrë njoftimi nga ana e shërbimeve të Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 Tiranë së në rrugën “Bilal Xhaferi”, ndodhej një person i cili bënte lëvizje të dyshimta dhe dyshohej se kishte armë zjarri me vete.

Policia ka organizuar punën duke bërë lokalizimin e menjëhershëm të personit të dyshuar.

Shërbimet e Policisë kanë mbajtur nën kontroll personin duke bërë të mundur që me metoda të shpejta proaktive në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Shkodër të identifikonin personin e dyshuar, person me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Shërbimet policore kanë ndërhyrë menjëherë duke e neutralizuar dhe shoqëruar në komisariatin e Policisë Nr. 2, shtetasin Sadetin Erkoçeviq, 28 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër.

Këtij shtetasi në momentin e kontrollit i është gjetur në çantën e dorës një armë zjarri pistolete e tipit Bereta, me 14 fishekë dhe një fishek në fole gati për qitje

Njoftimi i Policisë:

Falë bashkëpunimit me qytetarët, parandalohet një vrasje dhe vihet në pranga një person shumë i kërkuar me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Në zbatim të planit tëmasave për kapjen e personave në kërkim, evidentimin dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 në Tiranë, falë marrjes së informacionit nga qytetarët dhe bashkëpunimit mes strukturave të DVP Tiranë e DVP Shkodër, është bërë i mundur parandalimi i një vrasjeje. Një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore,  i dënuar për vrasje dyshohejse do të kryente një krim të rëndë në Tiranë.

Mbrëmë rreth orës 20:50 është marrë njoftimi nga ana e shërbimeve të Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 Tiranë së në rrugën “Bilal Xhaferi”, ndodhej një person i cili bënte lëvizje të dyshimta dhe dyshohej se kishte armë zjarri me vete.

Policia ka organizuar punën duke bërë lokalizimin e menjëhershëm të personit të dyshuar.

Shërbimet e Policisë kanë mbajtur nën kontroll personin duke bërë të mundur që me metoda të shpejta proaktive në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe Shkodër të identifikonin personin e dyshuar, person me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

LEXO EDHE:  Punonjësit e Transportit Publik protestë para MIE/ Shpërndahen nga policia

Shërbimet policore kanë ndërhyrë menjëherë duke e neutralizuar dhe shoqëruar në komisariatin e Policisë Nr. 2, shtetasin Sadetin Erkoçeviq, 28 vjeç, lindur dhe banues në Shkodër.

Këtij shtetasi në momentin e kontrollit i është gjetur në çantën e dorës një armë zjarri pistolete e tipit Bereta, me 14 fishekë dhe një fishek në fole gati për qitje.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër, me vendim të formës së prerë në datën 15.02.2018, e ka dënuar me 20 vjet burg për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje te armeve e municioneve luftarake”.

Më datë 10.05.2014, në një lolal  me muzikë live, autori Sadetin Erkoçeviq ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin I.Y. dhe ka plagosur një tjeter.

Ky është rasti më i mirë për të falënderuar edhe njëherë qytetarët për bashkëpunimin dhe besimin që ata po krijojnë çdo ditë e më shumë. Kjo dëshmohet nga rritja e telefonatave në numrin unik 112 dhe e denoncimeve në Komisariatin Dixhital për paligjshmëri në të gjitha fushat.

Vetëm gjatë muajit korrik dhe gjysmën e parë të muajit gusht falë bashkëpunimit me qytetarët janë kapur 38 persona që qarkullojnë me armë zjarri, si dhe janë sekuestruar mbi 60 armë zjarri të kalibrave të ndryshëm dhe municoin luftarak.

Nga 275 operacione të koduara të zhvilluara nga strukturat e Policisë së Shtetit gjatë këtij 8 mujori, 123 prej tyre janë si rezultat i bashkëpunimit me komunitetin.

Policia e Shtetit fton edhe njëherë aleatin e saj më të çmuar, qytetarët që të bashkëpunojnë akoma më shumë me Policinë, të mbështesin Policinë, të denoncojnë çdo rast paligjshmërie në numrin pa pagesë 112, në Komisariatin Dixhital, duke garantuar anonimatin dhe një reagim të shpejtë e të paanshëm!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy makina në Shëngjin/ Plagoset rëndë një person

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Shëngjin.

Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra tjetrën në vendin e njohur si Rana e Hedhur.Për pasojë ka mbetur i plagosur një prej pasagjerëve që ndodhej në automjet.

I plagosuri identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Lezhës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Përplasen 4 makina, njëra përmbyset në rrugë

Një aksident i frikshëm është regjistruar pasditen e sotme në rrethrrotullimin e Rrogozhinës, ku katër makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Sipas të dhënave, njëra prej tyre është rrotulluar disa here duke u përmbysur në rrugë.Nnde nuk dihet nësë nga aksidenti ka të plagosur ndëra në vendngjarje kanë mbërritur dhe forcat e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Duroni dhe pak ditë!”/ Paralajmëron Artan Hoxha. Ja çfarë pritet të ndodhë në të gjithë vendin

Publikuar

-

Nga

“Duroni dhe pak ditë!”/ Paralajmëron Artan Hoxha. Ja çfarë pritet të ndodhë në të gjithë vendin

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikur një video të parcelave me kanabis të katër viteve më parë.

Hoxha shkruan se gjatë ksaj kohe nuk ka ndryshuar asgjë, veçse është rritur çmimi në tregun ndërkombëtar dhe vendas.

Nuk ka me parcela të mbjella me hektarë të tërë, por ka parcela të vogla, shpërndare si kërpudhat mbas shiut, në të gjithë vendin, vijon Hoxha më tej, teksa paralajmëron se për pak ditë do të mblidhet dhe dora e parë.

Postimi i Hoxhës

Nostalgji…

Duke germuar ne arkive…

U ka marre malli per pak gjelberim, ne keto dite te nxehta vere?!

Nuk ka ndryshuar ndonje gje e madhe.

Thjeshte eshte rritur çmimi ne tregun nderkombetar dhe padiskutim eshte rritur çmimi ne tregun vendas.Nese para 4 vitesh, kushtonte 1000 euro kur e zbarkoje ne Itali, sot 1000 euro, ta blejne ne fund te parceles.

U shtua fuqia punetore, nga krahu i lire qe e izoloi covid19 ne Shqiperi, apo nga “pagat e luftes” te paketes Rama-Ahmetaj, qe nuk mberriten kurre tek ata qe ishin te papune.

Sigurisht nuk ka me parcela te mbjella me hektare te tere, por ka parcela te vogla, shperndare si kerpudhat mbas shiut, ne te gjithe vendin…

Jemi mire, jemi mire…

Duroni dhe pak dite, sa te mbledhim doren e pare te prodhimit…

Shikoni se c'bejne "djemte". .Si i shfrytezojne me rendiment super te larte tokat e lena djerre. Pa subvencione. Pa ndihme nga askush. Pa kredi te buta nga bankat qe grumbullojne valuten e sjelle prej shqiptareve nga cdo cep i globit dhe e dergojne ne Viene. Bankiere te pangopur, hajdute me kollare, shoke e miq te Fullanit. Shikojeni si sillet valuta ne vend, si rritet GDP-ja, si ulet inflacioni, si ulet papunesia, si rritet mireqenia…Kot merret Panariti me luleshtrydhen e Divjakes!!! S'ke c'i ben. Nuk ka treg, sado qe te cirret Erjon Bracja. Merru more me produktet made in Albania qe kerkon tregu, madje tregu evropian jo tregu Lushnjes. Çfare tu shash, cilesine?! S'ka te dyte, aq sa e vendosim vet standartin e kualitetit ne BE. Nikoqirllekun ne shfrytezimin e tokes dhe resurseve natyrore e klimaterike te vendit?! Jane te papare, s'ka te dyte si ata!. Shikojeni vet produktin!A e dini qe ne rrethet me te varfra te vendit,ka disa muaj qe nuk ankohet kush nga papunesia?!!! Ka rene ndjeshem kriminaliteti!!! Konsumi i brendshem ka nisur te lulezoje. Pse?!!! Çfare ka ndodhur?!!! Ta kete bere "konsensusi patriotik"?!!!! Harrojeni!!!! Shajini, sekterisini, mos u lini gje pa thene por na fund kafshojeni gjuhen dhe minimalisht u thoni nje " Faleminderit"Djemte kane hapur fronte pune pa fund, edhe pse jane vetem sezonale. Puuuuuuneeeee per te tereeee. Fitimi ne tre muaj pune eshte sa te punosh nje vit me rroge shteti. Pa taksa. Pa detyrimin qe duhet te jesh ne dite pushimi ne ndonje miting partie, apo te paguash 30 perqind te rroges si harac per shkuma-party te rinise se partise. Nuk ka nevoje te behesh militant partie apo te paguash ryshfet per tu futur ne pune. Thjeshte,mjafton te jesh nevojtar per te cuar ne darke buken e femijeve ne shtepi. Te marrin e te cojne me makine. Ushqimi gjate punes, falas. Ne zona me te mira dhe me sherbim katering. E kane bere Shqiperine rurale, xhenet more xhenet. Atij Pashait te jugut vertet mund tia kene hequr spaletat, por i marrshin te keqen pashallekut te tij, shiheni vet si lulezon….Doni te pushoni ne Dhermi, Jale, Santa Quaranta ne Sarande, apo Bora Bora te Ksamilit, ne resortet luksoze te Zamirit, grekut, turkut, ishujve Karaibe apo ne Dubai?!! Pushoni. Beni qejf!Relaksohuni!Ne shtator behuni gati per "sulmin patriotik", pa qetesi e pa dashuri. Kaq per sot…nga Xhungla dehese made in AlbaniaP.S.Mos me pyesni per vendin ku jam, oferta eshte vetem per turistet e huaj. Si çdo sezon kanabist," Xhungel" nuk do tu zhgenjeje dhe kete vit. Se shpejti,do te keni nje investigim nga Thellesia e pashallekut te Jugut) #qenteletelehinkarvaniteecperparaProblemi qendron jo se s'ka qen.. por ka,vetem nga ata qe lehin, jo nga ata qe nuhasin forte…

Gepostet von Artan Hoxha am Mittwoch, 27. Juli 2016

LEXO TE PLOTE