Connect with Us

Municione luftarake në banesë/ Kapet në flagrancë 47-vjeçari

Kronika

Municione luftarake në banesë/ Kapet në flagrancë 47-vjeçari

Publikuar

-

Një 47-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës.

Pas kontrollit të banesës, 47-vjeçarit iu gjet një pistoletë me 8 fishekë. Po shumë pranë shtëpisë së të arrestuarit, policia pikasi disa lloje të tjera armësh zjarri të llojit automatik kallashnikov dhe një pushkë.

Blutë bëjnë me dije se arrestimi i tij ka ardhur pas finalizimit të operacionit i koduar “Peza”.

Njoftimi i plotë

Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe kapjen e personave me tendencë armëmbajtjeje pa leje, falë edhe informacioneve të marra nga qytetarët se një shtetas posedonte disa armë zjarri, shërbimet e Seksionit të Policisë kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 6 , organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar “Peza”, i cili u finalizua me kapjen në flagrancë të shtetasit: D. H., 47 vjeç, banues ne Ballashenj, Njësia Administrative Pezë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë me 8 fishekë.

Po në vijim të kontrollit, në afërsi të banesës së këtij shtetasi, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri të tjera, konkretisht një automatik kallashnikov dhe një pushkë, si dhe 300 fishekë luftarakë.

Vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë e rrethit Gjyqësor Tiranë me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të shtetasit D. H.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të mëtejshme./CNA.al

TiranëFinalizohet një tjetër operacion në fushën e armëmbajtjes pa leje.Falë bashkëpunimit me qytetarët u zhvillua dhe finalizua operacioni i koduar "PEZA”Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 6.Sekuestrohen 3 armë zjarri dhe 308 fishekë luftarak.Në pranga 47-vjeçari që posedonte armët e municionin luftarak.Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe kapjen e personave me tendencë armëmbajtjeje pa leje, falë edhe informacioneve të marra nga qytetarët se një shtetas posedonte disa armë zjarri, shërbimet e Seksionit të Policisë kriminale të Komisariatit të Policisë Nr. 6 , organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar "Peza", i cili u finalizua me kapjen në flagrancë të shtetasit: D. H., 47 vjeç, banues ne Ballashenj, Njësia Administrative Pezë. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pistoletë me 8 fishekë.Po në vijim të kontrollit, në afërsi të banesës së këtij shtetasi, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri të tjera, konkretisht një automatik kallashnikov dhe një pushkë, si dhe 300 fishekë luftarakë. Vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë e rrethit Gjyqësor Tiranë me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të shtetasit D. H.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

Gepostet von Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë am Mittwoch, 14. August 2019

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacioni antidrogë/ Arrestohet edhe nipi i shefit të komisariatit

Publikuar

-

Dilaver Kalaja, me detyrë shefi i objekteve në komisariatin nr 1 në Tiranë, u arrestua pasditen e sotme nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.

Në një njoftim të dytë, policia bën me dije se ka arrestuar edhe nipin e shtetasit Dilaver Kalaja.

Gjatë momentit të arrestimit në banesën Kalasë u gjet një armë automatik, që e mbante pa leje.

LEXO EDHE:  FOTO EKSKLUZIVE/ Policia shkel ligjin me të dyja këmbët

I arrestuari është ndjekur nga forcat e policisë nga Kakavija në Tiranë, ku dhe u prangos./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet banesa në Barbullush/ Shkak një shkëndijë elektrike

Publikuar

-

Një banesë në fshatin Barbullush në Bashkine e Vaut të Dejës, është shkrumbuar totalisht nga flakët pasditen e sotme.

Kanë qenë banorët e zonës ato të cilët kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës pasi për momentin familjarët nuk ndodheshin në shtëpi.

Mësohet se shtëpia e familjes Ndoci, ku jetonin nëna dhe 5 fëmijët ishte ndërtuar një vit më parë nga kisha pasi ishin në gjendje të vështirë ekonomike.

LEXO EDHE:  FOTO EKSKLUZIVE/ Policia shkel ligjin me të dyja këmbët

Shkak për zjarrin dyshohet të jetë bërë një shkëndije elektrike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Publikuar

-

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndaresen pranë mbikalimit të Vorës.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur rëndë dejtuesi i automjetit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE