Connect with Us

Kanabizimi dhe Rilindja/ Qytetarët i përvishen Lleshajt

Kronika

Kanabizimi dhe Rilindja/ Qytetarët i përvishen Lleshajt

Publikuar

-

Kur ka disa ditë që është transmetuar emisioni “Narcotika” në Rai3 mbi kanabizimin e Shqipërisë, ende vijojnë reagimet.

Qytetarë të shumtë vijojnë t’i reagojnë Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, përgënjeshtroi të dhënat që u publikuan në emison.

“Disa histori nga e shkuara si Lazarati, kjo “markë” autentike e PD, apo edhe episode të tjera të shkuara (përzier në njē sallatë televizive sensacionale, pa asnjë vlerë dokumentare, po me synimin e vetëm audiencën e interesuar për shoë) kanë frymëzuar opozitën e plandosur jashtë-parlamentare.

E vërteta është krejt ndryshe nga çka paraqet mishmashi televiziv i përgatitur nga njerëz që janë larg së qeni në nivelin e respektit tonë për kanalin publik italian”, tha Lleshaj, një ditë pas transmetimit të emisionit “Narcotika”.

Por, qytetarët vijojnë t’i kujtojnë Lleshaj, se jo vetëm në Itali, por në disa media të Evropës, është transmetuar realiteti gri me Shqipërinë e kanabizuar.

“6 vitet e fundit Shqipëria zë vendin e parë në të gjitha kanalet dhe TV e Europës, si vendi i parë për kultivimin dhe trafikimin e drogës edhe rivdekja e quan sukses. Ashtu është në fakt nga 91 deri tani vetëm suksese ka çdo qeveri hajdute dhe populli vazhdon barkun bosh edhe duartroket 30 vjet greminë”, i shkruan një qytetar, Lleshajt.

LEXO EDHE:  Dëbimi i mësuesit “Gylenist”/ Lleshaj: Policia nuk merr leje tek ministri

Të tjerë i tërheqin vëmendjen ministrit, duke i thënë se ishte prokurori i antimafias që foli për kanabizimin e Shqipërisë, një njeri që ka fakte dhe nuk flet në ajër.

“Ka folur edhe prokurori i antimafias italiane mor burrë, po çfarë jeni ju që edhe Trump në qoftë se flet për ju i kacafyteni, gjë që nuk ndodh të merret Trump me ju , por ju mendoni se keni bërë budalla dhe zap popullin shqiptar. Kërkoni që të bani të njëjtën gjë edhe me Italinë, Gjermaninë, Francën, Holandën. Ju e dini se këto dinë shumë më tepër se kaq për ju”, i shkruan një tjetër qytetar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tronditet Elbasani/ Shpërthim i fuqishëm në qendër të qytetit

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Elbasanin, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në qendër të qytetit,  brenda rrethimit të murit të Kalasë.

Ndërkohë burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur për shkak të një defekti teknik, ku edhe kanë shpërthyer dy panele diellore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motoçikletën/ Plagoset i moshuari

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e kësajtë diele në Belsh.

Një makinë ka përplasur motocikletën e për pasojë ka mbetur i plagosur një i moshuar.
I moshuari është dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidenti ndërkohe që policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U arrestuan për ushtrimin e lojërave të fatit/ Gjykata cakton masën e sigurisë për disa të arrestuar

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës jep masat e sigurisë për të arrestuarit e 20 shkurtit, në kuadër të operacionit kundër aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit.

Mësohet se Gjykata ka lënë në burg disa nga të arrestuarit dhe ka liruar disa prej tyre. Ndër ta, 84 janë administratorë dhe menaxherë të lokaleve ku organizoheshin lojërat e fatit.

Operacioni u shtri në Tiranë, Durrës, Berat, Fier, Korçë, Elbasan, Lezhë, Shkodër dhe Fier.

Në total u arrestuan 115 shtetas, u proceduan në gjendje të lirë 24 dhe 2 u shpallën në kërkim. Gjithashtu u sekuestruan në total 172 milion lekë të vjetra, 40 kompjuterë, 60 DVR, 245 aparate celular, një numër i konsiderueshëm televizorësh plazma, blloqe shënimesh që shërbejnë për vendosjen e basteve, kasa fiskale dhe një armë zjarri pistoletë.

LEXO EDHE:  Shënim-Partia “mëmë” është Soros/ Rama dhe Basha janë veglat për kontrollin e sistemit

LEXO EDHE:  Dëbimi i mësuesit “Gylenist”/ Lleshaj: Policia nuk merr leje tek ministri

Disa nga masat e marra nga Gjykata:

-Ali Çaushi, arrest me burg.

-Ilirjan Balla arrest me burg.

-Redinel Hamolli arrest shtëpie.

-Erjon Kreka arrest me burg.

-Igli Spaholli arrest me burg.

-Klajdi Kuqo arrest me burg.

-Adi Murra arrëst shtëpie.

-Elvis Brahimi arrest me burg.

-Melaim Hyka arrest me burg.

-Endri Osmanaj arrest shtëpie.

-Taulant Reci arrest me burg.

-Haxhi arrest me burg.

-Erjon Muja arrest me burg.

-Klajdi Toska arrest shtëpie.

-Romir hamitaj arrest me burg.

-Ledion Malicka detyrim paraqitje.

-Klevis Dedja detyrim paraqitje.

-Isuf Tato detyrim paraqitje.

-Arjan Kasellari detyrim paraqitje.

-Drini Gora detyrim paraqitje.

-Denis Hysko detyrim paraqitje.

-Edrian Myftari detyrim paraqitje./ CNA.al

Policia zbardh detajet e operacionit/ Arrestohen 115 persona, sekuestrohen shuma të mëdha parash

LEXO TE PLOTE