Connect with Us

Denoncimi për Valdrin Pjetrin/ Altin Goxhaj zbardh prapaskenat

Lajm i Rekomanduar

Denoncimi për Valdrin Pjetrin/ Altin Goxhaj zbardh prapaskenat

Publikuar

-

Avokati Altin Goxhaj ka thënë se rastin e Valdrin Pjetrit nuk e zbuloi PD, por Voltana Ademi.

Sipas tij: Lulzimi kishte parashikuar për Voltanën atë që bëri me Kukësin, Kavajën dhe Lezhën.

“Skandali me dënimin e Valdrinit i “ka heq petullën” më shumë Lyl Sorosit sesa EDvErit, sepse tani fillon një krizë e vërtetë midis Lylit dhe Shkodrës! EDvEri si me rastin e Kavajës do s’përdridhet por s’ka kush ta gjykojë sepse tashmë as ai as Rilindja nuk do t’ia dijë se çfarë thotë Zëri i Amerikës apo BILD, SHBA apo BE e le më shqiptarët! Ata e dijnë se ku po shkojnë deh çfarë duan të arrijnë!”, shkruan Goxhaj në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

Këtë Valdrinin e EDvErit nuk e zbuloi PD por Voltana e cila si Shkodrone e vërtetë nuk u dorëzua si këta lylzimsat e Lylit nga Veriu në Jug!

[Në fakt edhe atë Roshin e e-maileve shtatzëna të Erit në Kavajë nuk e zbuloi Lyli por njerëzit e Doktorit në Kavajë!]

Lyli kishte parashiku për Voltanën atë që bëri me Kukësin, Kavajën, Lezhën apo Kamzën por i kishte bo hesapet pa hanxhinë! Shkodranët janë e vetmja Kështjellë që i mbijetoi Enverit dhe regjimi u dorëzua para saj për shumë gjëra të paimagjinueshme në Shqipërinë Komuniste!
—————————————
[Në Shkodër regjimi u dorëzua para vizitave që bënte gjithë gjindja tek robtë kur dilnin nga burgu politik ndërsa në qytetet e tjera s’të vinte dot as vëllai nga frika! Të përndjekurit në Shkodër nuk kishin asnjë problem me opinionin dhe sjelljen publike në Shkodër sepse morali i shkodranëve ishte më i fortë se i komunistëve!]
—————————————

Skandali me dënimin e Valdrinit i “ka hek petllën” më shumë Lyl Sorosit sesa EDvErit sepse tani fillon një krizë e vërtetë midis Lylit dhe Shkodrës! EDvEri si me rastin e Kavajës do s’përdridhet por s’ka kush ta gjykojë sepse tashmë as ai as Rilindja nuk do t’ia dijë se çfarë thotë Zëri i Amerikës apo BILD, SHBA apo BE e le më shqiptarët! Ata e dijnë se ku po shkojnë deh çfarë duan të arrijnë!

Puna është te Kriza pa Zgjidhje ku do futet Lyli dhe PDja e tij e përbërë nga 2500 lylzimsa të mbetur ende të patretur që përdoren si zombie!

Kriza lidhet me kohën dhe gjithçka që ka të bëjë me pozicionin e PD që prej 16 Shkurtit e këndej!
Sipas Ligjit brenda 1 jave do të shpallet një ditë e re ZGJEDHJESH TË PARAKOHSHME VETËM POZICIONIN E KRYETARIT TË BASHKISË SHKODËR ndërsa për Këshillin Bashkiak Socialist mbetet ai mavi! Pra Zgjedhjet i bie që të jenë andej nga Tetori dhe brenda Gushtit duhet paraqit dokumentacioni në KQZ dmth nuk ka kohë për auiu! Duhet vepruar brenda pak ditësh!

Sipas Voltanës dhe gjithë mbështetësve të saj (por qartas dhe opinionit publik në Shkodër) ajo është e vendosur të mos ja lërë Shkodrën EDvErit (sipas skenarit të Lylit dhe EDvErit). Pra Voltana këtë herë do kandidojë!

LEXO EDHE:  Nga Altin Goxhaj / A ishte mafia Soros ajo që dha urdhër të mbrohej Tahiri me çdo kusht?

Do kandidojë me logon e PD apo si “e pavarur” kjo do varet nga Lyli i cili normal që do konsultohet në fshehtësi me EDvErin (me ndërmjetësinë apo jo të Alex Sorosit siç ka bërë të paktën 2 herë në 2 takime sekrete me EDvErin nga Janari deri tani ku njëri ka qenë në Paris). Në fakt nga burime të PD pretendohet se Lyli dje të paktën ishte në Portugali! Nuk dihet nëse është e vërtetë dhe nëse ka qenë vetëm apo me EDvErin, Erin apo Alexin, “me pushime” apo punë! Ajo që dihet është se Lyli do vendosë për kandidimin e Voltanës me siglën e PD apo nëse ajo do dalë e pavarur!

Kujtojmë se në Shkodrën e 1994 nuk fitoi as PD dhe as PS por një kandidat i pavarur që gjithë Shkodra e votoi duke mundur për herë të parë establishmentin politik! Shkodra pra është tjetër lloj race dhe ja ka dhj.. ujqëve e le më maceve si Lyli i Soros!

Por nëse Voltana kandidon “e pavarur”, a do t’a mbështesë zyrtarisht PDja e Lylit? Nëse PDja e Lylit e mbështet si do ja bëjë PDja dhe lulzimsat me akuzat që i bënë Bidesë Demokratike për pjesëmarrjen në zgjedhjet e 30 Qershorit? A nuk është e njëjta situatë? A do të lëpinë çfarë kanë pështyrë ndaj Bidesë me urdhër Lylzimsat?

Kjo është Kriza Reale ku kalon në kaos të plotë qëndrimi vetëvrasës i Lyl Sorosit për logari të EDvErit pasi KRIZA E SHKODRËS mund të gëlltisë Lylin dhe gjithë Lylzimsat e tij!

Gjths të presim se pfarë do ndodhë, sepse Lyli i Soros tejkalon çdo skenar të zi me një realitet edhe më të zi se ai më i keqi!

Por gjths Shkodra do të jetë varri i Marëveshjes Sorosiane të EDvEr Sorosit me Lyl Sorosin dhe do të thithë gjithë Çmëndurinë e Lylzimsave që përdoren si zombie blu nga Lyli për të ruajtur gardhin e Diktaturës Monopartiake NeoKomuniste të Sorosit në Shqipëri!

Sps fitorja e Voltanës do ngrejë pyetjen kush bëri të mundur që Këshilli i Bashkisë Shkodër duhet të ishte mavi?!!!!!!!!!!!!

P.s. Kujtesë:
Lyli u tall me Voltanën 1 muaj e gjysmë më parë duke i përgatit një padi gjoja kushtetuese krejt të pavlerë sepse vetë padia ishte antikushtetuese për shkak se nuk mund të bësh padi kushtetuese në emër të shoqatave të seminareve dhe as të ngresh padi ndaj partive politike të tjera politike si Bideja nëpërmjet shoqatave të seminareve të bashkive, ndërkohë që padija duhet të ishte në emër kryetares së bashkisë Voltana Ademi se atë e njeh Legjislacioni kushtetues si subjekt legjitim!
Kjo ësht edhe arsyeja që Voltana pasi u sqarua për të vërtetën pasi e denoncuam publikisht, ka përgatitur një padi të re kushtetuese këtë herë në formën e duhur ligjore besoj!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajm i Rekomanduar

Shënim/ Lironi gazetarët, fajtori është në Presidencë

Publikuar

-

Nga

Pak para mesantës së mbrëmshme, qarkulloi një fake news, sipas të cilit një tërmet i fortë pritej të godiste Shqipërinë.

Lajmi u publikua nga portal Syri.net i Çim Pekës, por ajo që ishte e çuditshme pas këtij lajmi të rremë ishte pikërisht reagimi i vetë medias që e publikoi.

Pasi lajmi në fjalë përhapi panik tek qytetarët e Tiranës të cilët mësynë rrugët, lajmi u fshi dhe për më tepër për tu justifikuar dolën edhe me një qëndrim publik, duke përdorur një intervistë të një sizmologu grek, të dhënë për TCH. Ndër të tjera bëhej apel edhe të mos dëgjohen portalet, kur në fakt lajmi ishte prodhuar nga Syri, sepse sizmologu grek nuk kishte thënë asgjë të tilë.

Intervista e dhënë nga sizmologu grek në Top Channel nuk fliste për asnjë tërmet që pritej për ditën e djeshme.

Nga ana tjetër, pati një reagim edhe nga uniformat blu, të cilët shoqëruan në komisariat gazetarin e Syri.net Aurel Rakipllarin dhe gazetaren e Shekullit, Daniela Grica.

LEXO EDHE:  Historia tronditese, refehet deshmitari/ Si ma cuan gruan dhe femijen ne Siri

LEXO EDHE:  STOP/ “Zyrtari” mashtron të sëmurin, i merr 7 mijë euro dhe zhduket

Por, këtu ka edhe një tjetër detaj, që nuk duhet anashkaluar.

Në të gjitha faktet dhe detajet, dukej se ajo ishte një sulm i stimuluar për të ngjallur panik në kryeqytet dhe gazetarët duhet të lirohen, sepse përgjegjësit e vërtetë të atij kaosi i gjeni tek Presidenca dhe jo më larg se ky institucion.

Përgjegjësit e këtij paniku i gjeni tek Ilir Meta dhe shokët e tij, dhe jo tek gazetarët që punojnë për bukën e gojës , qoftë edhe tek portal i Cimit.

Shkoni në Presidencë, është ai që bënte paralajmëronte për tërmetin, por që sot e mohon atë.

Njëlloj si Çimi që bënte thirrje për të dalë në rrugë dhe pastaj mohonte daljen në rrugë, edhe Meta sot bën thirrje për “tju rikthyer jetës së përditshme”./ CNA.al

Meta qetëson qytetarët/ T’i kthehemi jetës së përditshme

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Horoskopi i ditës, 22 shtator 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI21. mars – 20. prill

Dite e shkëlqyer do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjate gjithë kohës do përjetoni emocione te forta dhe do i harroni problemet qe keni pasur me herët. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje, por miqtë nuk do i lënë asnjë moment vetëm qe ata te mërziten. Buxhetin do mundoheni fort ta ekuilibroni, por për fat te keq nuk do ja arrini dot.

DEMI21. prill – 21. maj

Dite aspak e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne shume momente do debatoni ashpër me atë qe keni ne krah dhe do mërziteni. Beqaret do bëjnë mire te rikthehen ne realitet dhe te mos ëndërrojnë me shume nga sa duhet sepse mund te lëndohen. Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi dhe do duhet te paguani fatura te majme ne këtë sektor.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Juve qe jeni ne një lidhje sot do ju pëlqejnë gjerat e çmendura dhe mund te ndërmerrni edhe rreziqe vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret nuk duhet te hedhin hapa te nxituara sepse përndryshe situata mund t’iu dale jashtë kontrollit dhe mund te lëndohen. Shpenzimet kryejini gjate gjithë kohës me kujdes dhe gjendja ka për te mbetur e mire.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot do përballeni me surpriza te jashtëzakonshme ju te dashuruarit. Çdo çast i kaluar pranë partnerit do jete aq i bukur saqë shpesh do ju duket vetja si neper ëndrra. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim interesant. Nuk ka ardhur ende dita me e favorshme për ta. Me financat duhet te ndiqni strategji strikte ne mënyrë qe te mos keni probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Edhe pse presioni nga jashtë do jete shume i madh gjate kësaj dite, ju nuk do i dëgjoni aspak te tjerët dhe do bëni gjithçka qe dëshironi. Partneri do jete me i çiltër dhe do dije edhe t’iu surprizoje. Beqaret nuk do dine si ta joshin atë qe pëlqejnë dhe ka rrezik qe ai t’iu ike nga duart. Ne planin financiar fati do jete me shumice dhe gjendja do vije shume shpejt duke u normalizuar.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Yjet janë premtuese për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Do merreni vesh mjaft mire me partnerin dhe do ju duket sikur keni rilindur. Beqaret pas kaq kohesh pritjeje me ne fund do e gjejnë personin e duhur me te cilin do fillojnë një lidhje emocionuese. Ne planin financiar do jeni gjithë kohës vigjilente dhe nuk do ju dale asnjë e papritur. Vazhdoni ne këtë rruge sepse nuk do pendoheni.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Mbajeni gjate gjithë kohës nen kujdes jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite sepse ne te kundërt dikush tjetër do përfitojë dhe mund t’ua rrëmbejë atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te tregohen te duruar sepse sot nuk do iu jepen mundësi aq te mira sa për te filluar një lidhje. Financat do mbeten te mira për aq kohe sa ju te jeni te logjikshëm dhe te mos bëni çmenduri.

LEXO EDHE:  Nga Altin Goxhaj / A ishte mafia Soros ajo që dha urdhër të mbrohej Tahiri me çdo kusht?

LEXO EDHE:  Denoncimi/ MAS po i shmanget pagës së 13-të dhe shpërblimit të fundvitit për mësuesit

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Ju te dashuruarit do i përkushtoheni edhe partnerit edhe familjareve gjate kësaj dite. Do dini si ta ndani mire kohen qe asnjeri te mos mërzitet. Beqaret do përballen me një surprize gjigante qe do iu pëlqejë tej mase. Përgatituni për rrahje te forta zemre. Financat do jene goxha te mira. Duke iu menaxhuar si duhet ky sektor do ketë veçse përmirësime dhe asnjë lloj problemi.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite aspak e favorshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do grindeni me partnerin edhe për gjerat me elementare dhe nuk do pranoni te hapni rruge asnjë çast. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk do e presin, por e rëndësishme është qe do ndihen mjaft mire. Buxheti nuk do ketë asnjë lloj ndryshimi. Kujdes me investimet qe te mos keni tronditje se shpejti.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite tej mase e trazuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Disa persona te trete do kenë ndikim te jashtëzakonshëm tek ju dhe do ju nxitin te debatoni. Beqaret ka mundësi te fiksohen pas personave te martuar dhe shume me te mëdhenj ne moshe se ata. Nëse ne planin financiar i dëgjoni me kujdes te gjitha këshillat qe do iu japin specialistet gjendja ka për te qene e mire.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Nëse keni një lidhje te qëndrueshme, sot mund te merrni edhe disa vendime me rëndësi për te ardhmen. Nëse kjo lidhje ka ende probleme, mos hidhni asnjë hap sepse mund te gaboni. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë vetëm edhe për disa kohe pasi personat qe do takojnë nuk do ju pëlqejnë sa duhet. Buxheti ne tërësi ka për te qene i kënaqshëm. Do i kryeni pa asnjë problem shpenzimet e planifikuara.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Do jeni shume ëndërrimtare sot ju te dashuruarit dhe realiteti ka për t’iu dukur me zhgënjyes se asnjëherë tjetër. Po nuk u rikthyet me këmbë ne toke do vuani. Beqaret do tërhiqen fizikisht nga disa persona, por nuk duhet kurrsesi te hedhin hapa pa i njohur mire ata. Për menaxhimin e buxhetit me mire merrni këshilla dhe sugjerime nga specialistet pasi vete nuk do ja dilni dot mbanë.

 

LEXO TE PLOTE

Lajm i Rekomanduar

Henri Çili avokat i korrupsionit dhe krimit në politikë/ Kërkon amnisti

Publikuar

-

Nga

Neimi Çili i Labinotit, apo sikurse i pëlqen ta quajnë, pasi ka ndryshuar emrin Henri Çili, nuk lodhet së përkëdheluri politikën, sa majtas-djathtas por edhe duke shërbyer si urrë për të shpetuar nga akuzat, krimi e korrupsioni. .

Ai që dikur bërtiste për një mandat të tretë për Sali Berishën, por që më pas shpalli Edi Ramën si njeriun e vitit dhe më pas instrument i Bashës, më tej në shërbim të Ramës sërish, së fundi nuk ka çuditur me një deklaratë të tij të përsëritur.

Henri Çili, i cili është mësuar të shkojë nga të fryjë era, mesa duket së fundi nuk po i dalin mirë llogaritë, dhe duke mos arritur ta kuptojë se nga do fryjë era, ka marrë përsipër të bëjë rolin e avokatit të korrupsionit dhe krimit në politikë për të gjithë.

Mbrëmjen e djeshme, Çili ishte i ftuar në emisionin “Provokacija”, të Mustafa Nanos ku tha se tranzicioni në vendin tonë është mbyllur.

Sipas Çilit tranzicioni ka qënë i suksesshëm dhe për këtë duhet falenderuar kasta jonë politike, që prej 30 vitesh rrjep shqiptarët, në çdo cep të vendit.

LEXO EDHE:  Prishje masive e ndërtimeve në Radhimë/ Favorizohen biznesmenë të lidhur me Ramën

LEXO EDHE:  Ministri i Ramës përfshihet në skandal/ Si e mbrojti punonjësen që vodhi 40 milion lekë

Për më tepër, Çili kërkoi edhe amnisti për politikanët hajdutë e të korruptuar.

“Ideja është që tranzicioni shqiptar është më i lavdishmi në periudhën e Shqipërisë, 30 vjetët e kësaj pjese të historie shqiptare.

Mua prandaj më vjen keq që kryqëzohet elita politike. Elita politike i ka bërë një shërbim Shqipërisë dhe për mendimin tim meriton të amnistohet dhe jo të ndëshkohet.”-tha ndër të tjera Henri Çili.

Duket se tani është sezoni turistiko-mediatik, ku Çili vërsulet ekraneve me teza për të nxitur debate publike. Qëllimi i tij final me pas është reklama e universitetit të tij për të rregjistruar sa më shumë studentë, pasi çuni nga Labinoti figuron i mbyrur në borxhe dhe kredi miliona euro./ CNA.al

Neimi i Labinotit e dredh sërish/ Fillon sulmet dhe akuzat ndaj Ramës

Lela jep lajmin: Basha pajtohet me Çilin

Akuza të rënda Henri Çilit/ Pedagogët e UET denoncojnë: Katër muaj pa rroga

Ekskluzive –Detajet/ Kur dhe si e ndryshoi emrin Çili i UET

UET-i, Universiteti i mbytur në borxhe mbijeton me “vaksina”

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: