Connect with Us

Bill Clinton me fustan blu dhe këpucë të kuqe/ Zbulohet piktura në rezidencën e pedofilit me 56 milionë dollarë të groposura

Bota

Bill Clinton me fustan blu dhe këpucë të kuqe/ Zbulohet piktura në rezidencën e pedofilit me 56 milionë dollarë të groposura

Publikuar

-

Bill Clinton me fustan blu dhe këpucë të kuqe/ Zbulohet piktura në rezidencën e pedofilit me 56 milionë dollarë të groposura

Jeffrey Epstein kishte bërë një portret që ngjan me Bill Clinton, ku shfaqet i veshur  me një fustan blu dhe këpucë të kuqe që varet brenda shtëpisë së tij në Manhatan.

Burime për Daily Mail thonë se kjo pikturë u pa gjatë një takimi për biznes. Fustani blu duket se i është referuar Monica Leëinkit, e cila e kishte veshur gjatë takimit të tyre në Shtëpinë e Bardhë.

Piktura u fotografua brenda rezidencës së pedofilisë në vitin 2012, 7 vite para se të akuzohej për drejtimin e një rrjeti të trafikimit seksual të vajzave të mitura.

Burimi i cili ka kërkaur të mbetet anonim e ka vizituar Esptein për të prezantuar një propozim biznesi.

Ajo tha për daily Mail Tv: Ishte padiskutim Bill Clinton. Ishte shokuese…ishte shumë provokative, një pikturë shumë seksuale.

Epstein dhe Clinton ishin miq, ku së bashku me 72 vjeçarin i cili udhëtonte disa herë në avionin privat të financierit të ndjerë , duke përfshirë edhe Lolita Express.

Burimi gjithashtu tha se pa një vajzë spanjolle, që priste të takonte Epstein para se ta takonte për çështjen e biznesit. Ajo tha se vajza ishte rreth të 14-tave.

Epstein u gjet i vetvrarë të dielën para se të arrestohej në Korrik./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

14-vjeçarja nga Britania është “përdhunuar nga një punonjës shqiptar”, teksa pushonte në Korfuz me familjen

Publikuar

-

Një vajzë 14 vjeçare nga Britania  supozohet të jetë përdhunuar nga një punonjës shqiptar, teksa ishte me pushime së bashku me familjen e saj në Korfuz.

32 vjeçari u arrestua ditën e djeshme, pasi prindërit e të miturës kanë denoncuar rastin në polici, në Dassia, në lindje të ishullit grek, të mërkurën.

Mendohet se burri ka rrëfyer se ka tentuar të dhunojë seksualisht dhe është identifikuar menjëherë nga vajza, raporton The Sun.

Një burim është shprehur se: ” Ai është dorëzuar në polici dhe ka rrëfyer për përdhunimin. Kundër tij është hapur një çështje në polici.”

Vendasit janë shprehur se janë të shokuar nga ky incident dhe drejtoria e sigurisë në Korfuz po heton mbi ngjarjen.

Të tilla ngjarje ku një fëmijë përdhunohet nga një punonjës i hotelit janë të padëgjuara më parë në këtë zonë, raporton Keep Talking Greece.

Detajet për krimin e supozuar nuk janë shqyrtuar ende nga autoritetet në Greqi, por adoleshentja është mbështetur nga familjarë dhe zyrtarë të policisë.

Oficerët e policisë nuk e kanë zbuluar ende në cilin prej hotele po qëndronin 14 vjeçarja me prindërit e saj në ishull.

Një zëdhënës i Zyrës së Jashtme konfirmoi se ata po ndihmojnë familjen britanike dhe janë në kontakt me policinë greke.

Përshtatur nga CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Tragjedi në Bangladesh/ Zjarri shkrumbon 2500 shtëpi

Publikuar

-

Një zjarr i madh është përhapur me një shpejtësi të madhe duke shkrumbuar 2500 shtëpi në kryeqytetin e Bangladesh. Qindra banorë të kësaj zone kanë mbetur në rrugë pasi zjarri ka shkatërruar çdo gjë. Fatmirësisht nuk ka raportime për të vdekur apo të humbur, por shumë prej tyre kanë marrë lëndime të ndryshme në trup.

Zjarri nuk u ndal për 6 orë dhe ka djegur të gjithë zonën e Xhilparit. Shkaku ende nuk është bërë i ditur.

Një nga banorët u shpreh se epiqendra e zjarrit ishte në njërën nga njësitë shumë pranë kryeqyetit dhe më pas ka përfshirë të gjithë zonën.

LEXO TE PLOTE

Bota

“Jam gati të marr frerët e qeverisë”/ Një tjetër kandidat për tu bërë kryeministër i përkohshëm i Mbretërisë së Bashkuar

Publikuar

-

Ken Clark është shprehur mbrëmjen e kaluar se është i gatshëm të bëhet kryeministri i përkohëshëm për të ndalur Britaninë të dalë nga BE pa një marrëveshje në 31 Tetor. Kancerlari i Torit deklaroi se qeveria e kombeve të bashkuara se kjo është e nevojshme sepse ai beson se vendi po përballet me një krizë të ngjashme me atë të viteve 1930 dhe dy luftrave botërore.

Deputeti dëshiron të ndalë një Brexit pa marrëveshje dhe po kosiderojnë të largojnë Boris Johnson nga Doëing Street duke mos e votuar, por shumica prej tyre shprehen se ende nuk kanë gjtur një emër për ta zëvendësuar. Lideri i Partisë Labouriste Jeremy Corbyn u vetëofrua të bëhej kryeministër i përkohshëm, por kjo u refezua nga lideri demokrat Jo Swinson, i cili sugjeroi një figurë si Ken Clarke ose Harriet Harnan.

Ken ka deklaruar për Radio BBC se nëse kjo është e vetmja mënyrë për të zgjidhur krizën e krijuar ai është gati të marrë frerët e drejtimit të qeverisë.

LEXO TE PLOTE