Connect with Us

“Përgatitu të pret burgu”/ PD Shkodër kërcënon Valdrin Pjetrin

Politikë

“Përgatitu të pret burgu”/ PD Shkodër kërcënon Valdrin Pjetrin

Publikuar

-

Partia Demokratike Shkodër ka reaguar, pas deklaratave të Valdrin Pjetrit që pretendon se e ka thënë  të vërtetën e tij dhe është në pritje të vendimit të autoriteteve shqiptare dhe italiane.

Ndërsa shprehet se e vërteta u pa dhe u lexua nga të gjithë qytetarët shqiptar, PD Shkodër thekson se: rruga e mohimit nuk ka për të pasur sukses tek kryebashkiaku i ri, Pjetri.

“Përgatitu Valdrin! Të pret burgu shumë shpejt!”, thuhet ndër të tjera në reagimin e PD, ndërsa shton se: “Edi Rama nuk të mbron dot, me gjithë premtimin që të ka dhënë.”

Deklarata e PD Shkodër:

Të vërtetën qytetarët e Shkodrës dhe gjithë Shqipërisë e panë dhe e lexuan me dokumente.

Ndjekja e të njëjtës rrugë mohimi që ndoqi edhe Elvis Rroshi i Kavajës, do të jetë pa sukses. Mashtrimi nuk mund ta fshehë të vërtetën.

Ti nuk ke pse pret për të parë deri kur do të të mbrojë Edi Rama. Mos shpreso kot Valdrin! Edi Rama nuk të mbron dot, me gjithë premtimin që të ka dhënë.

Ti e di më mirë se kushdo tjetër që je i arrestuar, i dënuar dhe i dëbuar nga Italia si trafikant droge. Nëse e ke “harruar”, pyet Edi Ramën se ta konfirmon ai përgjigjen zyrtare që ka marrë nga partnerët ndërkombëtarë.

Përgatitu Valdrin! Të pret burgu shumë shpejt!

Shkodra është djep i kulturës dhe qytetarisë!

Shkodranët e refuzojnë drejtimin nga një trafikant droge, fallsifikator e mashtrues si ty! Shkodra është e qytetarëve të saj dhe jo e trafikantëve të drogës!/ CNA.al

Akuzat për trafik droge/ Valdrin Pjetri: Kjo është e vërteta ime!

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Armë dhe revista/ Çfarë i shtyu dy vëllezërit të propozonin dënim me vdekje për të atin

Publikuar

-

Nga

Shkrimtari dhe drejtuesi i Institutit për krimet e komunizmit, Agron Tufa, përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka publikuar një fakt tronditës të kohës së komunizmit, ku dy vëllezër propozonin dënim me vdekje për babain e tyre.

Duke publikuar letrat e dy vëllezërve, Tufa shkruan se ata kanë qenë të detyruar nga ish-Sigurimi i shtetit për të kërkuar dënimin me vdekje për të atin e tyre.

Sipas shkrimtarit arsyeja është se të atit, i cili ishte mësues që nga koha e Zogut, i kanë gjetur një armë pa leje dhe disa revista e gazeta të “paraçlirimit”.

“TË PROPOZOSH DËNIM ME VDEKJE PËR BABËN TËND

Lexojeni letrën e mëposhtme se si i detyronte ish Sigurimi i shtetit bijtë, për të dënuar me vdekje baballarët e tyre.
Arsyeja është se të atit (mesues që nga koha e mbretnisë)i kanë gjetur një armë pa leje dhe disa revista e gazeta të “paraçlirimit”. Janë dy tekste letrash nga dy vellezer. Te parin e jap te plote, te dytin vetem fundin, se ne thelb ngjajne shume në permbajtje…”, shkruan Tufa.

LEXO EDHE:  Prononcimi i Ditmir Bushatit/ Nga akuzat për Ramën tek sistemi i ri politik

Pjesë nga letra e parë:
”Lutje
Gjykatës Ushtarake Gjirokastër
Punoj në Peqin me subjektet për kërkimet gjeologjike, por dëgjova nga fshatarët e mi se babai i im ka bashkëpunuar me reaksionin, ku Sigurimi i gjeti armë. Prandaj, këtij personi ARMIK dhe jo të lejueshëm për Partinë e Punës t’i jepet dënimi më ekstrem dhe unë, si djalë i tij, i pres marrëdhëniet me të. Unë jam larguar që në 3 mars 1952 dhe nuk jam pjekur me të dhe nuk e kuptoja se ç’qëndrim mbante ai ndaj këtij pushteti.
Nga ana ime të jepet dënim më i rëndë, si dhe nga ana e pushtetit. Se elementë tillë, pushteti nuk i ushqen me bukë, por me plumb.
Gjirokastër, 30 prill 1953”.

Pjesë nga letra e dytë:
”Plumbin Ballit. Se të tillë elementë janë pengesë për popullin shqiptar. Yzberisht, 1 maj 1953”

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vasili i përishet Ramës/ Leri rehat pensionistët e BE, Shqipëria mori JO të qartë !

Publikuar

-

Nga

Ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka vijuar me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama pas dështimit për hapjen e negociatave.

Duke e konsideruar një gënjeshtar të palodhur, Vasili shkruan se Shqipëria mori një JO të qartë. Ndërsa i rikujtuar Ramës fjalimin e kryeministrit të Hollandes, Mark Rutte mbi vendimin e negociatave.

“Edi Rama ky genjeshtar i palodhur!!

Meqe Edi Rama ka qejf te citoje shtrember dhe ju referua Donald Tuskut,i cili ka ikur nga detyra dhe te cilin Edi Rama e ka dekoruar vete,sic dekoroi edhe ambasadoret per negociatat imagjinare,po i citojme cfare tha Kryeministri i Hollandes Mark Rutte per Negociatat:

Mark Rutte:

“Ju e dini pozicionin tone.
Për Shqipërinë është një JO e qartë.
Nqs shikon se çfarë do ndodhe, nuk ka avancime ose ndryshime.
Nëse shikon Maqedoninë e Veriut ato janë në një pozicion me të mirë se Shqipëria.
Për Shqipërinë Parlamenti im me ka dhënë një Jo të qartë për të votuar sonte me te cilën unë bie dakord”.

Kjo eshte e verteta genjeshtari Rama,ti je pergjegjesi i vetem.

LEXO EDHE:  Topalli zmbraps Bashën/ Kreu i Republikës së re pranon dështimin, zbulohet skenari i radhës  

Leri rehat pensionistet e BE.

Boll e perdore narkodiplomacine europiane ne dem te shqiptareve ne Shqiperi, por per fat te keq po demton edhe vellezerit tane ne Maqedoni.

Shqiperia eshte ne krizen me te rende te saj politike te te gjithe pluralizmit politik.

Genjeshtar ja ku e ke edhe konfirmimin e krizes se rende politike nga Bundestagu Gjerman,per te sqaruar ty dhe budallenjte,qe ke perqark dhe qe si idioter qe jane thone se Shqiperia nuk eshte ne krize

Ja ç’thuhet ne Rezoluten e Bundestagut:

“Shqipëria është në një krizë të rëndë politike. Bundestagu gjerman u bën thirrje me ngulm të gjitha forcave demokratike në Shqipëri që të ndërmarrin menjëherë të gjitha hapat për të kapërcyer këtë krizë sa më shpejt përmes dialogut politik, përndryshe rruga për negociatat e anëtarësimit do të vështirësohet në mënyrë të konsiderueshme”,- thuhet në rezolutën e përbashkët të partive qeverisëse të Gjermanisë, CDU/CSU dhe të SPD”, shkruan Vasili në reagimin e tij./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nuk ndalet Rama/ I përgjigjet Bashës përmes Contes

Publikuar

-

Nga

Vijojnë replikat midis kryeministrit Rama dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Ndërkohë që kreu i selisë blu, përmes një prenoncimi për mediat edhe njëherë tjetër bëri fajtor Ramën për mosçeljen e negociatave, kësaj rradhe kryeministri ka zgjedhur t’i përgjigjet atij përmes deklaratës së kryeministrit italian Giuseppse Conte.

“Mbledhja e mbrëmëshme do të mbahet mend si një gabim historik. Shqipëria meriton hapjen e negociatave”, thuhet në një foto të publikuar nga Rama, krahas së cilës kryeministri shkruan: “Pa koment”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE