Connect with Us

Masakruan me thikë 23 vjeçarin dhe e hodhën në kanal/ Prangosen autorët

Kronika

Masakruan me thikë 23 vjeçarin dhe e hodhën në kanal/ Prangosen autorët

Publikuar

-

Brenda 24 orëve, policia ka arritur të zbardhë ngjarjen, e rëndë që u regjistrua mëngjesin e djeshëm në Fier.

Një 23 vjeçar u gjet vrarë në nja kanal në fshatin Hamil. Policia ka mundur të identifikojë autorët dhe ka arrestuar dy persona.

Në pranga kanë rënë S.S, 26 vjeç dhe K.M, 20 vjeç, që të dy banues në fshatin Sulaj.

“Gjatë natës së datës 11.08.2019, në fshatin Hamil, këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë vrarë me mjet prerës shtetasin F.S, 23 vjeç, i cili ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Njoftimi i Policisë:

Policia e Fierit zbardh dhe dokumenton vrasjen e 23 vjeçarit në fshatin Hamil.

Arrestohen 2 autorët e dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, pas një pune të mirëfilltë hetimore, zbardhën dhe dokumentuan ngjarjen e ndodhur gjatë natës së datës 11.08.2019 në fshatin Hamil ku u gjet i vrarë me thikë 23 vjeçari F.S.

Në përfundim të hetimeve u arrestuan shtetasit:

S.S, 26 vjeç, banues në fshatin Sulaj.

K.M, 20 vjeç, banues në fshatin Sulaj.

Gjatë natës së datës 11.08.2019, në fshatin Hamil, këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë vrarë me mjet prerës shtetasin F.S, 23 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me dashje” e kryer në bashkëpunim dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Valdrin Pjetri i përgjigjet prokurorisë/ Jep shenjat e gishtërinjve

Publikuar

-

Nga

Valdrin Pjetri, i cili u tërhoq nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës pas akuzave të PD-së se rezulton i dënuar në Itali për trafik droge, i është përgjigjur sot kërkesës së prokurorisë për të dhënë shenjat e gishtërinjve.

Mësohet se Pjetri ka dhënë shenjat e gishtërinjve në Institutin e Policisë Shkencor në Shkodër, i cili është në varësi të Ministrisë së Brendshme.

Shenjat e gishtërinjve do të krahasohen me ato që priten të mbërrijnë nga autoritetet italiane, ku do të zbardhet e vërteta ligjore lidhur me akuzat e bëra nga PD-ja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Autobusi merr para motorin/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur paraditen e sotme në Farkë të Vogël.

Mësohet se autobusi urban ka përplasur një motor dhe si pasojë ka humbur jetën një 55-vjeçar, me inicialet SH. S.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave.

“Rreth orës 11:00 në rugën që të çon në Farkë të Vogël, motoçikleta me drejtues shtetasin SH. S., 55 vjeç është përplasur me autobusin me drejtues H. P., 51 vjeç. Si pasojë e përplasjes dhe plagëve të marra, ka ndërruar jetë për në spital drejtuesi i motoçikletës, shtetasi SH.S.

Drejtuesi i autobusit, shtetasi H. P. L, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitja në Rinas/ Thellohen hetimet, gjenden paratë

Publikuar

-

Nga

Grabitja në Rinas

Pas rreth pesë muajsh, duket se janë gjetur paratë grabitura në Rinas.

Mësohet se hetuesit kanë mundur të sigurojnë provën e fortë që lidh të arrestuarit me grabitjen.

Disa prej të arrestuarve u janë gjetur para të cilat korrespondojnë me ato të grabiturat në pistë, shkruan Report Tv.  Prerjet janë 50 euroshe dhe kanë numër serie të njëjta me ato që bankat do dërgonin jashtë vendit.

Prokuroria ka kërkuar ADN e të arrestuarve, për t’i krahasuar ato me gjurmët e gjetura në furgonin e pa djegur me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”.

Por, të arrestuarit kanë refuzuar dhe do të jetë gjykata e Krimeve të Rënda e cila do të vendosë nëse do të lejojë që t’u bëhen analizat e ADN-ve 7 të arrestuarve.

Grabitja spekatolare në Rinas ka ndodhur me 9 Prill të këtij viti, ku njëri nga autorët, Admir Murati mbeti i vrarë, ndërsa katër të tjerë përfunduan, disa ditë më pas në pranga.

Autorët e grabitjes kishin bërë modifikimin e furgonit ‘Hetimi Tatimor’ i cili u përdor për realizmin e grabitjes ku u morën 5.7 milionë euro, para të cilat bankat e nivelit të dytë po i transportonin jashtë vendit.

Grabitja cënoi sigurinë në aeroportin e Rinasit, përgjegjës për të cilën është kompania e koncensionarit Kinez TIA./CNA.al

LEXO TE PLOTE