Connect with Us

Ja cili është resorti në jug të Shqipërisë, destinacioni i ri për shumë artistë shqiptarë

Sociale

Ja cili është resorti në jug të Shqipërisë, destinacioni i ri për shumë artistë shqiptarë

Publikuar

-

I pozicionuar në plazhin më fantastik të rivierës shqiptare, në Palasë aty ku mrekullisht shijohen kontrastet magjike të lindjes dhe perëndimit të diellit, aty ku kaltërsia magjike e Jonit kombinohet në mënyrë perfekte me gjelbërimin karakteristik të zonës, ka hapur dyert për banorët dhe pushuesit Green Coast Resort. Menjëherë sapo ka nisur jetesa dhe krahas tyre edhe turistët kanë filluar të prekin nga afër nivelin elitar të shërbimeve, duket se Green Coast është kthyer në një destinacion shumë të preferuar edhe nga artistët shqiptarë.

E kush më mirë se sa ata të cilët duan dhe kultivojnë artin dhe të bukurën, ata të cilët më shumë se kushdo vlerësojnë elegancën, standardin e lartë dhe perfeksionin, do të vlerësonin dhe do të vizitonin këtë super projekt të pozicionuar në plazhin e Palasës dhe do ta kthenin atë në një element të fortë estetik te videoklipe-ve të tyre muzikore.

Altuna Sejdiu e njohur me emrin artistik Tuna, ka zgjedhur Green Coast Resort me qëllim realizimin e xhirimeve për videoklipin e këngës së saj më të re “Nuk ma don zemra”. Me pamje dhe efekte artistike realizuar në vilat e Green Coast Resort dhe me një staf profesionistësh, videoklipi i ri i Tunës ka rezultuar mjaft i suksesshëm, ndonëse ka pak orë që është publikuar.

LEXO EDHE:  Grupi Balfin sqaron opinionin publik mbi VKM për Lejimin e Përdorimit të Brigjeve në investimet strategjike “New Born” dhe “Green Coast“

Një tjetër këngëtare ka përfunduar xhirimet në ambientet e Green Coast Resort dhe pritet që klipi i saj më i ri të lançohet së shpejti. Bëhet fjalë për Samanta Karavella, e cila pritet të zbulojë së shpejti më shumë informacion dhe detaje për këtë videoklip.

Krahas artistëve që kanë zgjedhur Green Coast Resort si vendndodhjen ideale për realizimin e xhirimeve, ka edhe të tjerë artistë të cilët kanë zgjedhur të kalojnë disa ditë relaksi dhe argëtimi në këtë resort, pozicinonuar buzë detit magjik Jon. Venera Lumani dhe Lindi Islami shprehen në rrjetet e tyre sociale se janë të mrekulluar nga ky super projekt dhe se po shijojnë në maksimum bukurinë magjike natyrore dhe shërbimet elitare në Green Coast Resort.

Magjia e plazhit të Palasës kombinuar me standardin e lartë dhe shërbimet elitare ofruar nga Green Coast Resort, duket që është kthyer në një destinacion të padiskutuar për artistët dhe jo vetëm.

—-

Green Coast Resort është pjesë e Grupit Balfin, grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në rajon.

Për më shumë informacion mbi projektin Green Coast, vizitoni www.greencoast.al ose kontaktoni në: [email protected]; +355 698014999.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme ka nisur me kthjellime, por gradualisht pas mesdite vranësirat do të vinë në dendësim.

Reshjet e shiut do të bëhen prezente fillimisht në zonat bregdetare me intesitet të ulët, dhe në orët e pasdites reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit.

Sipas SHMU, era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim me shpejtësi mesatare 5m/sek.

LEXO EDHE:  Hapet dhe bëhet i kalueshëm shtegu i Jul Çezarit/ Rikthehen vlerat historike 2 mijë vjeçare të Palasës

LEXO EDHE:  Grupi Balfin sqaron opinionin publik mbi VKM për Lejimin e Përdorimit të Brigjeve në investimet strategjike “New Born” dhe “Green Coast“

Në fushën termike pritet një rënie në vlerat e mëngjesit më konkretisht:

zonat malore 0ºC deri në 9ºC
zonat e ulëta 5ºC deri në 15ºC
zonat bregdetare 6ºC deri në 17ºC/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 12 dhjetor 2019

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do jete e mbushur me kontradikta sot. Për shume gjera do debatoni me partnerin dhe nuk do pranoni te bëni si thitë ai. Beqaret nuk do jene me humor te mire dhe jeta për ta nuk do jete si e kane ëndërruar. As sot nuk do arrijnë ta gjejnë princin e kaltër. Situata financiare do jete goxha e qëndrueshme, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju tashme mund te shpenzoni pafundësisht.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite e paqëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Do futeni shpesh ne debate me partnerin tuaj dhe nuk do pranoni te toleroni aspak. Beqaret do afrohen me dike dhe mund te diskutojnë gjere e gjate për jetën ne tërësi. Gjithsesi, për te hedhur hapa me mire le te presin edhe pak. Me financat do jeni te kujdesshëm dhe nuk do ju dalin aspak probleme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Venusi do jete pozicionuar mjaft mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe çdo gjë ka për t’iu ecur me se miri. Nuk do keni me as debate si dikur. Beqaret me ne fund do vendosin rregull ne jetën e tyre dhe shpejt mund te vendosin te dalin me një person qe ka kohe qe i pret. Situata financiare do filloje te përmirësohet paksa, por duhet te tregoheni me te duruar qe ajo te jete si e keni ëndërruar.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ju çiftet do gjendeni para një dileme goxha te vështirë sot dhe do e keni te vështirë te vendosni. Me mire flisni me miqtë e besuar ose me familjaret pasi ata mund t’ua ndriçojnë idetë. Beqaret do kenë takime fantastike sot qe as i kishin pritur e as i kishin menduar ndonjëherë. Sytë do marrin me shume shkëlqim. Buxhetin do dini si ta menaxhoni sa me mire dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Saturni nuk do jete i pozicionuar mire sot ne jetën tuaj ne çift dhe here pas here keni për te pasur probleme serioze me partnerin. Do jeni acarues dhe te paqëndrueshëm. Beqaret do jene sharmante dhe do marrin goxha ftesa. Jeta për ta do jete vërtet e veçantë. Me financat tregoni kujdes me te madh sepse atëherë kur nuk e prisni situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Duhet menduar edhe për te ardhmen.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite e stuhishme dhe e mbushur me probleme te vazhdueshme ka për te qene kjo e sotmja për ju çiftet. Do e provokoni shpesh partnerit dhe ne disa momente ai nuk do i mbaje dot nervat. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë lloj çmendurie sot sepse mundësitë qe do iu jepen nuk janë te duhurat. Buxheti nuk do jete as i keq as i shkëlqyer. Duhet një menaxhim me i mire qe gjendja mos ketë probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse doni pak me shume liri dhe pavarësi gjate kësaj dite me mire flisni hapur me partnerin dhe mos bëni asgjë ne kokën tuaj. Për beqaret do jete një dite e begate dhe ata do arrijnë te takojnë personin qe kane ëndërruar prej kohesh. Edhe te zhgënjyerve do ju rikthehet shpresa. Gjendja financiare nuk ka për te qene shume e keqe megjithatë ende gjendja nuk do përmirësohet aq sa do dëshironit.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te dashuruarit do vazhdojnë ende te kenë mbështetjen e planetëve dhe do kalojnë një dite shume te këndshme. Buzëqeshja nuk do ju largohet për asnjë moment nga fytyra. Beqaret do jene te dhënë pas aventurave kalimtare dhe do kenë një dite te mbushur plot e përplot me emocione e kënaqësi. Buxheti do kërkojë me tepër përkujdes dhe vëmendje kështu qe mundohuni te jeni te matur me çdo hap qe do hidhni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Do refuzoni te flisni gjere e gjate me partnerin tuaj sot dhe nuk do i zgjidhni problemet e mbetura pezull prej kohesh. Gjerat nuk kane për t’iu ecur aspak si i keni dashur. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Financat duhet t’i mbani me shume nen kontroll sepse po ju filluan problemet zor se do mund ta stabilizoni lehtësisht situatën.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite e qete dhe pa probleme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni përherë mire pranë partnerit pasi ai gjithë kohës do ju përkëdhele dhe do ju beje te ndiheni me te mirët ne bote. Beqaret do kenë flirtime pafund, por asnjë mundësi për lidhje serioze. Marsi do sjelle energji dhe ekuilibër ne planin financiar kështu qe gjendja nuk ka për te qene aspak e keqe.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Priten ndryshime te mëdha ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite zemra juaj do ndihet përherë mire. Ne pasdite dhe ne mbrëmje mund te ketë edhe surpriza, deklarata e premtime afatgjata. Beqaret sado qe te bëjnë përpjekje nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Gjendja e financave do jete goxha e mire. I gjithë përkujdesi i treguar se fundmi do japë frytet e veta.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do favorizohet nga Hëna gjate kësaj dite. Te gjitha dëshirat do ju plotësohen dhe do ndiheni vërtet me se miri. Beqaret duhet te tregohen te drejtpërdrejte dhe te mos vonohen shume për te shprehur ndjenjat pasi dikush tjetër mund te tregohet me i shkathet. Me financat duhet te jeni tej mase te kujdesshëm dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te bëni investime te mëdha.

LEXO TE PLOTE

Lajme

SHBA: Rrjeti 5G është kërcënim jetik/ Shqipëria u mbyll derën kompanive kineze

Publikuar

-

Nga

Qeveria ka miratuar memorandum mirëkuptimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për sigurinë e rrjeteve 4G dhe 5G, pasi sipas SHBA marrja në shqyrtim e këtyre rrjeteve është çështje jetike.

Ambasada amerikane në mënyrë të vazhdueshme ka shprehur shqetësimim që të mos lidhet marrëveshje me kompani teknologjike kineze nga ana e operatorëve shqiptarë, duke shprehur përmes një deklarate se siguria nuk mund të kompromentohet dhe as të shitet.

“Kur flitet për infrastrukturën 5G dhe atë kibernetike në Shtetet e Bashkuara dhe në vende aleate të NATO-s siç është Shqipëria, ne nuk mund të jemi më të qartë: siguria nuk mund të kompromentohet apo të shitet. Është jetike të merret në shqyrtim nëse furnizuesit i nënshtrohen kontrollit. Shqipëria dhe aleatët e NATO-s duhet të largohen nga ofrues dhe rrjete furnizmi jo të besueshme të teknologjisë së informacionit dhe komunikimit në ato të besueshme”, është deklaruar në një mbledhje të mbajtur me temë sigurinë e Shteteve të Bashkuara dhe vendeve aleate të NATO-s.

LEXO EDHE:  Grupi Balfin sqaron opinionin publik mbi VKM për Lejimin e Përdorimit të Brigjeve në investimet strategjike “New Born” dhe “Green Coast“

LEXO EDHE:  Hapet dhe bëhet i kalueshëm shtegu i Jul Çezarit/ Rikthehen vlerat historike 2 mijë vjeçare të Palasës

Vendimi i Qeverisë shqiptare për mirëkuptim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për sigurinë e rrjeteve 4G dhe 5G, ka hyrë në fuqi menjëherë.

Vendimi i Qeverisë:

V E N D I M PËR MIRATIMIN, NË PARIM, TË MEMORANDUMIT TË MIRËKUPTIMIT, NDËRMJET KËSHILLIT TË MINISTRAVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE QEVERISË SË SHTETEVE TË BASHKUARA TË AMERIKËS, PËR SIGURINË 4G DHE 5G

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 10, të ligjit nr.43/2016, “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”, me propozimin e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Miratimin, në parim, të memorandumit të mirëkuptimit, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për sigurinë 4G dhe 5G, sipas tekstit që i bashkëlidhet këtij vendimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE