Connect with Us

Credins Bank gjithmonë në mbështetje të bizneseve shqiptare

Sociale

Credins Bank gjithmonë në mbështetje të bizneseve shqiptare

Publikuar

-

DHURON INKUBATOR PER SPITALIN OBSETRIK GJINEKOLOGJIK KOCO GLOZHENI

Credins Bank, si një bankë shqiptare, ka në objektivat e vet strategjike kontributin e vazhdueshëm që duhet të japë për zhvillimin e ekonomisë vendase dhe janë pikërisht bizneset e vogla ato që kontribojnë me projekte në punësim dhe zhvillim të përgjithshëm të vendit. Ndaj, Credins Bank, në kuadër të ndryshimeve të fundit të miratuara në legjislacionin aktual, sipas të cilit, bizneset e regjistruar pranë Qendrës Kombëtare të Biznesit/ Administratës Tatimore janë të detyruar të hapin llogarinë bankare të  biznesit të tyre, jo më vonë se 90 (nëntëdhjetë) ditë nga hyrja në fuqi e këtij ligji (data 26.07.2019) dhe ta deklarojnë atë në administratën tatimore, vjen tashmë pranë bizneseve më afër me një ofertë preferenciale.

 Paketa për biznesin e vogël – Dizenjuar nga Credins Bank.

Një paketë ku biznesi mund të përfitojë duke reduktuar kostot. Çdo biznes mund të adresohet në një prej 59 degëve të bankës dhe me një procedurë të thjeshtë mund të hapi menjëherë:

Llogari Rrjedhëse:

Deri në 31/10/2019, çdo biznes i cili hap llogari në Credins do të përfitojë 50% zbritje në komisionin e mirëmbajtjes mujore të llogarisë për 12 muaj nga momenti i regjistrimit.

Aplikacioni Credins Online

Biznesi mund të shkarkojë aplikacionin Credins Online, duke patur bankën 24/7 ditë të javës. Ky aplikacion i jep mundësi biznesit të kryejë pagesat utilitare dhe të paguajë menjëherë çdo detyrim tatimor nga celulari, pa patur nevojë të vijë në bankë.

LEXO EDHE:  Blini më lire me Mastercard nga Credins Bank

Trasaksionet në Credins Online kryhen me komisione preferenciale kundrejt atyre në degë:

1. Transferta brenda vendit – aplikohet komision preferencial 20% më i ulët se komisionet standarde.

2. Këmbime preferenciale – për çdo këmbim aplikohen kurse këmbimi preferenciale.

Instalim POS-i

Për të shamngur dhe reduktuar pagesat në cash, Credins Bank mundëson instalimin e POS-it për të pranuar pagesa me kartë. Duke u pajisur me POS, bizneset do të përfitojnë dhuratë një paketë interneti për biznesin për 6 muaj nga momenti instalimit.

Apliko online për tu pajisur me POS, kliko këtu.

Karta e biznesit debiti dhe krediti:

Pajisuni me kartën e biznesit VISA ose Mastercard dhe përfitoni një sërë benefitesh. Kartën e biznesit ju mund ta merrni në monedhën Lekë ose Euro sipas nevojave tuaja. Paguani me kartën tuaj të biznesit për çdo shpenzim të biznesit tuaj në mënyrë që t’ju njihen si shpenzime nga organet tatimore.

Credins Bank ju mirë pret, në çdo degë, dhe ju siguron një shërbim të shpejtë dhe profesional. Më shumë se 300,000 klientë na kanë besuar dhe zgjedhur.

Na kontaktoni për çdo informacion apo këshillim të personalizuar në +355 4 53 53 000.

Për çdo produkt apo shërbim që keni nevojë aplikoni online duke klikuar këtu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Punonjësja rezulton pozitive ndaj Covid-19/ Mbyllet kopështi në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Punonjësja rezulton pozitive ndaj Covid-19/ Mbyllet kopështi në Tiranë

Një kopësht publik në Tiranë është mbyllur pasi një ndër punonjëset rezultoi pozitive ndaj Covid-19.

Sipas Abcnews bëhet fjalë për kopshtin publik, “4 stinët”, në kryeqytet.

Ky është kopshti i dytë në Tiranë i raportuar i mbyllur, pasi pak kohë më parë u mbyll edhe një tjetër institucion i ngjashëm në zonën e ish-Bllokut, duke qenë se një prej punonjësve rezultoi pozitiv me koronavirus.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Spartak Ngjela: Begeti, ishte një bandit, vagabond edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria

Publikuar

-

Nga

Shqipëria po bëhet gati të paguajë në arbitrazh 109 milion euro për një vendim të gabuar për mbylljen në mënyrë arbitrare të një televizioni.

Para këto që në vend se të shkojnë për investitorin Françesko Begeti, do të mund të injektoheshin fare mirë në ekonomi.

Por avokati Spartak Ngjela për Rtv Ora thotë se 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare dhe madje edhe ai si Rama do të kishte bërë të njëjtën gjë.

Ngjela: 109 milion euro janë një fluskë sapuni për ekonominë shqiptare, GDP e Shqipërisë është 27 miliardë euro. Mirë bëri se ai ishte një bandit, vagabond, nuk e di kush e kishte sjellë. Edhe unë do ta kisha nxjerrë fishek nga Shqipëria, asgjë nuk bëri. Edhe firmën Serenisima që kishte mbikalimin e Fierit, e parë sa ndenji pa e bërë, është firmë që e kanë sjellë skraparlinjtë.Do ta kapin atë. Edhe ajo me prishje kontrate ka ndodhur, po pse nuk po e bënte mbikalimin e Fierit. Këto ishin banda që i ka sjellë korrupsioni. Rama nuk i hoqi të gjithë, duhet ti kishte hequr të gjitha. Për çfarë i donim këtu? Begetin e konsideroj rrezik kombëtar, shteti nuk ka kontratë me një bandit. Kontrata do të prishej në mënyrë të njëjashme por ti do të shpëtosh kombin. Ata që e kanë sjellë nuk do të shpëtojnë.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Publikuar

-

Nga

Brataj “ultimatum”/ Kamarierët mos përdorin dorezat!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i ka bërë thirrje kamarierëve të mos mbajnë doreza.

Sipas Bratajt, mbajtja e dorezave është burim hepatitesh pasi ato nuk ndryshohen sa herë i shërbehet klientëve të ndryshëm.

“Kamarierët mos përdorin dorezat sepse nuk i ndërrojnë sa herë i shërbejnë klientëve. Nuk kanë qenë asnjëherë të detyruara, kanë qenë të rekomanduara. Dorezat janë burim hepatitsh për vetë njerëzit, sepse t’i mbash 8 ore krijojnë problem”, tha Brataj më “Opinion”./CNA.al

LEXO TE PLOTE