Connect with Us

Horror në Fier/ 23 vjeçari theret dhe hidhet në kanal

Kronika

Horror në Fier/ 23 vjeçari theret dhe hidhet në kanal

Publikuar

-

Një trup i pajetë është gjetur në një kanal në fshatin Sulaj të Fierit.

Viktima është identifikuar si 23 vjeçari me inicialet F.S.

Pranë rrugës është gjetur dhe një makinë e braktisur tip Renault.

Makina me targa AA641 EN, është gjetur me një gomë të hequr dhe kofano të hapur.

Të dhënat paraprake flasin se drejtuesi i mjeti është nxjerrë nga makina, pas një konflikti që ka psur me dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Arta Marku sulmon tatimorët/ Të ardhurat për Buxhetin e Shtetit, i shkëmbejnë me përfitime personale

Në trupin e tij, janë gjetur plagë të shkaktuara nga plagosja me thikë.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, por ende Policia, nuk ka një version zyrtar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

U kap me armë pa leje dhe makinë të blinduar/ Lirohet nga qelia Edmond Voga

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia Edmond Vogën.

Apeli i Tiranës ka caktuar masën “arrest shtëpie” për Vogën i cili u arrestua në 14 janar të këtij viti pasi u kap me pistoletë pa leje me vete dhe me një makinë të blinduar me fenelina policie, pa lejen përkatëse.

Në çantën e dorës që 44 vjeçari mbante me vete i është gjetur dhe një armë zjarri pistoletë pa leje, model TT.

LEXO EDHE:  Dokumenti ekskluziv/Ushtari i Kokëdhimës drejton Partinë Demokratike

LEXO EDHE:  Humb jetën një fëmijë 3-vjeçar/ Po luante në oborrin e shtëpisë

Edmond Voga, ish-shofer dhe mik i prokurorit Arjan Ndoja i është tërhequr patenta për përdorim të sistemeve shtesë dhe mungesë të dokumentacionit të automjetit të blinduar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitet një banesë/ Dhunohen burrë dhe grua

Publikuar

-

Nga

Nja banesë në Dibër ka rënë pre e grabitjes gjatë natës, nga persona ende të paidentifikuar.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Maqellarë, ku autorët kanë arritur që të marrin florinj dhe lekë.

Po ashtu mësohet se autorët kanë dhunuar çiftin e bashkëshortëve, të cilët ndodheshin në banesë..

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapen me armë dhe fishekë në makinë/ Arrestohen 2 persona në Durrës

Publikuar

-

Nga

Policia e Durrësit godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri me vete, shërbimet e Policisë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasit: R. F., 43 vjeç dhe S. H., 28 vjeç, të dy banues në Manzë, Durrës.

Arrestimi i tyre u bë pasi Policia kishte marrë informacion në rrugë operative për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri dhe gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Audi” në pronësi të shtetasit S. H., në sediljen e pasagjerit ku ndodhej shtetasi R. F., në një çantë dore, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “Beretta” dhe 23 fishekë.

LEXO EDHE:  Vodhi dy varëse floriri/ Arrestohet në flagrancë 40-vjeçari

LEXO EDHE:  Humb jetën një fëmijë 3-vjeçar/ Po luante në oborrin e shtëpisë

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet./CNA.al

LEXO TE PLOTE